Skocz do zawartości
dawid_joker

[B7] montaż reflektorów xenonowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam Passata B7 2011r ze zwyklymi lampami i doswietlaniem. Zamierzam zamontowac bi-xenony z ledami. Czy ktos to juz przerabial ??? Czy duzo przy tym zachodu. Chodzi mi o sam montaz lamp , czy to zadziala, ewentualnie co trzeba przerobic. Z gory dziekuje i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje "oko" to koszt ok 5tyś, w B7 z xenonen jest led z tyłu wiec tylne lampy też do wymiany.

A najważniejsze czy da się zakodować bez wizyty w ASO i polaczeniu online z VW w celu otrzymania kodów dostępu do uaktywnienia bixenona.

Czytaj to co pikopiko pisze.

Z tego co wiem nie ma nikogo na forum co przerobił H7 na bixenona w B7, natomiast w B6 jest taka osoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w czym problem. ? Co takiego jest w B7 nowego? Swiatłowodu nie ma do tego wiec jestesmy w domu. Jak shematy nie są Ci obce to zrobisz. Nie wiedzę problemu. Przy odrobienie szcęscia nie bedziesz nawet musiał wymieniac BCM-a bo niektóre Midleline moza softowac na Highline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michael20

Witam mam passata B7 170KM highline ale mam zwykle lampy i chciałbym zmienic jak kolega wyżej na xenon z ledem.Co potrzeba czy jak to wyglada aby to zmienic??z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam passata B7 170KM highline ale mam zwykle lampy i chciałbym zmienic jak kolega wyżej na xenon z ledem.Co potrzeba czy jak to wyglada aby to zmienic??z góry dzieki

 

witam mam tak samo jak kolega wyżej tylko silnik 140 KM czy ktoś z was wymienił i jaki to koszt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie ma problemu z kodowaniem borentza i nie trzeba wymieniać jeśli jest ha-line trzeba dołożyć tylko sterownik J 431 czujnik na tylnym zawieszeniu G 76 bo z przodu już się nie stosuję oczywiście lampy z przodu i z tyłu tylne nie trzeba przerabiać instalacji z przodu musimy dożyć trochę instalacji kostki z zwykłych lamp nie pasują są 10 a potrzeba 14 i oczywiście na osłodę doświetlanie zakrętów zmieniamy lampy halogenowe na podwójne (choć nie koniecznie zawsze doświetlanie można uruchomić z halogenków ) nie trzeba ciągnąć dwóch kabelków.W borentze nie ma kodowania tylnych lamp na diodowe zakładasz i działają bez problemu.Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego polecam ci Allegro choć nie jestem zwolennikiem tego typu zakupów bo z reguły rzadko się zdarza żeby kupić coś dobrego (zamówiłem u gościa lampy tył led do kombi a przysłał mi od sedana i nie pasują odrapane podczas transportu i zrób mu co chcesz.Więc muszę kupić sobie jeszcze jeden zestaw lamp.Na allegro masz lampy tył za 250 zeta zewnętrzne za sztukę co do wewnętrznych to 220 znalazłem na stronie exfan (nie reklamuję tej firmy) ale takie ogłoszenie znalazłem. kupujesz i wymieniasz nie trzeba nic kodować bo lampy świeca od razu.Lampy przód są dość drogie ale to są bi xenony 1200 x 2 tylko patrz co kupujesz bo lampy muszą być kompletne przetwornica i moduł skrętu palnik dekielki oczywiście tez sterownik J 431 cena 150 zł czujni tył G 76 cena 150 zł pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość abdj

I jak juz ktos zamontowal ksenon w B7 od a do z ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak od a do z jakby co dawaj na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Pozwoliłem sobie odkopac temat, gdyż zastanawiam się nas montażem ksenonu oryginalnego do b7 i natrafiłem na taką oto ofertę

 

http://allegro.pl/vw-passat-b7-3aa-3ab-bi-xenon-led-montaz-plock-i5487909504.html

 

Chciałbym wiedzieć co o niej sądzicie ? Czy jest to opłacalne i rzeczywiście powinno działać jak należy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działać to pewnie będzie, tylko weź pod uwagę że jak trafisz na służbistę policjanta lub służbistę diagnostę to albo stracisz dowód rejestracyjny albo nie przejdzie Ci przeglądu. Do xenonów musisz mieć spryskiwacze lamp + samopoziomowanie żebyś wszystkiego i wszystkich nie oślepiał. Jeśli facet z aukcji oferuje do tego układ samopoziomowania to masz pół problemu z głowy.Sam nie tak dawno przerabiałem temat xenonów u siebie w b6 i wiem jak to wygląda. Przy montażu szukając oszczędności będziesz miał później spore wydatki jak zacznie się sypać, a od razu inwestując w porządne ori rozwiązania będziesz miał spokój na lata.

 

Pomijam fakt, że przy niepełnym zestawie xenonów, tak jak w przypadku np hid`ów, gdy (czego Ci nie życzę) spowodujesz wypadek, i przy oględzinach wyjdzie taki kwiatek to możesz mieć problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zrezygnowałem jednak z wymiany lamp na ksenon, gdyż okazuje się to w moim przypadku bezsensowne, a zysk niemiarodajny do kosztu zrobienia ksenonu na tip-top.

 

Zamówiłem natomiast lampy :

 

http://allegro.pl/lampy-reflektory-vw-passat-b7-10-14-led-black-depo-i5467572795.html

 

W chwili obecnej na starych lampach halogenowych gdy jadę w dzień, świecą się światła zastępujące światła do jazdy dziennej (obok doświetlania zakrętów u dołu zderzaka).

 

Gdy zamontuje te nowe lampy z ledami, powinny one przejąć funkcję świateł do jazdy dziennej. Co w tej sytuacji z tymi światłami które do tej pory świeciły jako światła dzienne? Należy je jakoś wyłączyć w komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba kwestia późniejszego przeprogramowania tylko.

 

Swoją drogą jestem strasznie ciekaw, jakiej jakości będą te zamienniki. Zdaj jakąś relację po założeniu i zapodaj jakieś foty.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

"LEDy spełniają funkcję światła pozycyjnego" - czyli nie dzienne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek , nie wiem od którego roku ale jakoś niedawno wszedł przepis że obecne lampy ksenonowe nie muszą mieć już spryskiwaczy świateł. Zostało by tylko poziomowanie reflektorów tak żeby nie oślepiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszedł żaden nowy przepis, obowiązuje cały czas ten sam tylko te nowe ksenony to już nie są te same lampy ksenonowe co wcześniej, te nowe mają specjalnie obniżoną moc żeby "łapać się" w przepisach o braku spryskiwaczy reflektorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba kwestia późniejszego przeprogramowania tylko.

 

Swoją drogą jestem strasznie ciekaw, jakiej jakości będą te zamienniki. Zdaj jakąś relację po założeniu i zapodaj jakieś foty.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

"LEDy spełniają funkcję światła pozycyjnego" - czyli nie dzienne???

 

Myślę, że da radę to podłączyć tak żeby robiły za światła dzienne. W sobotę zajmie się tym spec i po montażu zdam relację jak to wygląda i działa. Lampy mam już u siebie. Producentem rzeczywiście jest depo, wyglądają na solidne. Jeśli chodzi o sam design, to są identyczne jak ori lampy ksenonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się koniecznie :) Jest to jakaś szansa dla tych, co chcą wymienić te żarówkowe paskudztwa, a z pewnością zainteresowanych przybędzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć się napewno da ale czy moc tych ledów będzie odpowiednia żeby robiły one za dzienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądać to ma dokładnie tak.

Jak wyjdzie - zobaczymy. Na koniec końców i tak będzie lepiej niż na starych lampach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby te diody spełniały funkcję DRL-ów, jak napisał Marcin. A cd. żarówek to kup jakieś Nightbreakery albo co tam, żeby przypadkiem to na ciepłożółto nie świeciło, bo cały efekt stracisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności