Skocz do zawartości
Gość dr.x

Pb 95 w dieslu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dr.x

jakie moga byc tego konsekwencje? ze do ok 10 litrow ropy dolalem ok 5litrow benzyny, a potem zatankowalem 30 litro ropy? co moze sie stac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie dobrze. mozesz jeszcze dolac kilka litrow ropy i nic sie nie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Hmmm, ja bym dolał jeszcze do pełna ON, a jak już trochę wyjeździsz to jeszcze dolej ON.

Gorzej by było jakbyś dolał ON do Benzyniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zimą specjalnie do oleju napędowego dolewało się benzyny aby olej nie zamarzał, ale kiedyś nie było pompowtrysków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś zimą specjalnie do oleju napędowego dolewało się benzyny aby olej nie zamarzał,

 

ja do tej pory dodaję

 

dr.x, nic mu nie będzie tylko zalej ropą do pełna - ja na na pełen zbiornik zimą dodaję 5 l. PB

 

pozdrowionka !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

ja do tej pory dodaję

 

dr.x, nic mu nie będzie tylko zalej ropą do pełna - ja na na pełen zbiornik zimą dodaję 5 l. PB

Twój silnik i układ wtryskowy to zniesie , ale PD to inna bajka - bardzo precyzyjne urządzenie wtryskujące paliwko pod ciśnieniem ok 1600 bar , więc ja bym nie ryzykował i spuścił paliwo i wypłukał układ , ale zrobisz jak chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubula

Podpisuję się pod słowami lukassa. Też mam pasia z 2002 roku i gdybym miał taki problem jak ty, oddessałbym paliwo. Może nie bawił bym się w czyszczenie całego układu, ale cały zbiornik bym opróżnił i zalał świeżą ropą. Mamy w naszych autkach już pompowtryski więc lepiej nie ryzykuj. Starsze diesle faktycznie by to bez problemu przepchnęły, ale nie wiem jak się mogą zachować pompowtryski na takiej mieszance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Zrobilem tak ponad rok temu i nic sie nie stalo pasio mial wtedy 30kkm teraz jest 42kkm i smiga :hurra: pompki wytrzymaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem sytuacje, ze do Doblo JTD zalalem 20 litrow benzyny. niestety nie moglem dolac do konca ropy bo stosunek bylby za duzy, wiec musialem odsysac PB.

 

ON inaczej sie zapala jak PB, w przypadku za duzej ilosci PB w ON zwiekszymy temperature spalania w cylindrze, co bedzie sie objawialo zwiekszonym zuzyciem silnika, a nawet wypalaniem sie tloka. najbardziej jest to szkodliwe dla silnikow z bezposrednim wtryskiem od TDI zaczynajac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ON inaczej sie zapala jak PB

 

Benzyna ulega samozapłonowi przy dość niskim stopniu sprężenia. Dlatego silniki benzynowe nie przekraczają stopnia sprężania ~ 1:12. W pompie czy pompowtryskiwaczu diesla mogłaby eksplodować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pompie czy pompowtryskiwaczu diesla mogłaby eksplodować...

czysta tak, ale domieszkowana nie :) chyba ze ON bylo by w stopniu znikomym :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności