Skocz do zawartości
Gość barlink

wyciekająća woda z silniczka wyrównawczego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość barlink

Witam,

Proszę o pomoc w następującej w sprawie.

W momencie kiedy silnik jest nagrzany zaczyna wyciekac woda ze zbiorniczka wyrównawczego tzn wycieka taką dziurką, która jest w tym zbiorniczku. Jak samohcód stoi to nie wycieka więc pewnie ew. dziurę gdzieś można wykluczyć.

Znajomy powiedział, że to może być wina uszczelki pod głowicą. Ale zastanawiam się czy na pewno? No bo jesli by tak było to chyba widoczne byb yły kropelki wody w oleju? (a nie są), auto słabo by paliło? (a nie ma z tym najmniejszych problemów). Wymiana uszczelki to dosc kosztowny wydatek (250-300zl z planowaniem) więc nie chciałbym wyrzucić pieniedzy w błoto - czy można tę uszczelkę jakoś inaczej jeszcze sprawdzić czy rzeczywiście nadaje się do wymiany?

Dodam, ze pokazuje temperaturę w okolicach 80-90 stopni ale nie wiem czy powinno się tym sugerować skoro ta woda wycieka, moze nie moze wtedy prawidlowo zmerzyc temperatury?

Proszę o pomoc: co moze powodować, że ta woda jest wypierana z tego zbiorniczka poprzez otwór w nim?

Z gory dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barlink, układ jest ciśnieniowy a więc nie powinno nic wyciekać. Ta "dziurka" jest fabryczna czy ze starości się zrobiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barlink

Te dziruki są fanryczne jak na tym zdjęciu

http://moto.allegro.pl/item217451312_vw_passat_zbiorniczek_wyrownawczy.html

 

Spotkałem się z różnymi zbiorniczkami do passata i zastanaiwma się czy u mnie zamontowano dobry (jest dokłądnie taki jak na zdjęciu, które podałem).

Mój kolega ma np. taki sam tylko, ze nie ma dziurek a jest taki plastik jak na zdjęciou tutaj:

 

http://moto.allegro.pl/item214157903_vw_passat_golf_zbiornik_wyrownawczy_zbiorniczek.html

(z tyłu jest taki czarny platik)

 

Od czego zależy który zbiorniczek się montuje?

I jeszcze jedno? Gdzie a moze wcale (?) jest zamontowany czujnik płynu chłodzącego w takim zbiorniczku jak ja mam z tymi dziurkami (pierwsze zdjęcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zbiorniczki co pokazales sa takie samei raczej innego nie znajdziesz. ten plastik mozna sobie odkrecic, a sluzy do oslony przed upustem pary/wyrzuceniem plynu. wtyczke przeciez wyraznie widac gdzie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności