Skocz do zawartości
halski67

szybkie schodzenie z obrotow AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktos mial u siebie podobny przypadek - jadac na biegu, niewazne jakim, po puszczeniu pedalu gazu samochod szybko zwalnia. Obroty i predkosc schodza w dol jak przy zapieczonych hamulcach, ktore wykluczam. Do tego auto chodzi glosno, klekocze jak jelcz z PGRu. Schodzeniu z obrotow towarzysza drgania, a przy zmianie biegow szarpie jakby ciezko mu bylo wejsc na obroty. Jazda daje uczucie jakby katalizator byl calkowicie zapchany, a ja go nie mam. Odpinalem wydech zaraz za turbosprezarka i nic nie pomoglo. Rzadko bo rzadko ale potrafi normalnie jechac i pracowac cicho bez drgawek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wykluczasz hamulce a sprawdziłeś olej w skrzyni.Jeśli było by go brak to tłumaczyło by czemu szybko schodzi z obrotów i ma problem się rozpędzić.Kolega tak miał tylko 1.6PB zgubił olej w skrzyni i zanim skrzynia z łożyskami się rozłęciała(zatarła) tak samo miał. Ale co ma do tego głośna praca silnika to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej sprawdzony rok temu zalany castrol tafx tak skrzynia jak i tylny most.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to było rok temu pytam czy teraz sprawdzałeś olej w moście i skrzyni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie, ze tak. Wogole ten silnik to czarna magia, nikt nie moze rozwiazac tego problemu. Logi wyszly ksiazkowe - tak pisali chlopaki z forum. sprawdzalem odpowietrzenie - odme, jest ok.

Jedyna rzecz, ktora mnie fascynuje to kiedy wymienialem turbosprezarke, wykrecilem ja, zaslepilem kanaly olejowe bo chcialem jeszcze sprawdzic cisnienie oleju. Cisnienie wyszlo ok tylko ze bez turbosprezarki silnik pracowal duzo kulturalniej bez drgawek, pukania w dolnej czesci silnika o czym jeszcze nie pisalem i w/w anomalii. mimo ze mial okropnego mula bo bez turbo. Na nowej turbo to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mnie ktos oswiecic co odpowiedzialne jest w silniku afn za "fabryczna" predkosc obnizania sie obrotow po zdjeciu nogi z gazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz jak ci wchodzi na obroty i schodzi z nich z wciśniętym i wyciśniętym pedałem sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy na postaoju wszystko jest ok z silnikiem ??? Nie chodzi jak jelcz?? Bo jak tak to szukaj przyczyny w napędzie, jak na postoju jest też ze silnik zle się wkęca to wina leży w nim. Nastawnik , pompa , wtryski, rozrząd może się przestawił, kat wtrysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wcisnietym sprzeglem chodzi bardziej agresywnie. Sprawdzalem ten czujnik pod pedalem sprzegla na vagu i zmienia sie z 0 na 1.

Na postoju chodzi glosny, klekocze, ogolnie jak lejcz :). Nastawnik, pompa, rorzad itp. wyszly by w logach a logi sa ok. Pisalem tez kiedys w innym temacie, ze jak sciagne wezyk N75 - grucha turbo, to wtedy jest lepiej, czyli tak jakby auto mialo problem z oprozniana spalin z cylindrow, tylko ze wiadomo nie ma doladowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niech mi jakis specjalista wyjasni, dlaczego u mnie w samochodzie wystepuje zjawisko "przytykania" wylotu spalin z silnika przez turbosprezarke, co jest rzecza nieprawdopodobna. Tak jak wyzej pisalem i winnych tematach, kiedy spaliny z silnika maja bezposrednie ujscie w atmosfere z kolektora z pominieciem turbiny wtedy anomalie znikaja. Czy to popychacze, tloki, korbowody? Najgorsze jest to, ze w logach nic nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazy spalinowe cały czas są kierowane na zespól turbiny , za prace turbiny odpowiada kierownica która powiedzmy przyjmuje na siebie mniej lub więcej gazów.Zobacz sobie jakiś filmik pokazujący zasadę działania turbosprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tos mnie oswiecil kolego. Przeczytaj moj post wyzej i sprobuj rozwiklac zagadke to Ci skrzynke wodki wysle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Odlaczylem ostatnio wtyczke z czujnika predkosci jazdy i samochod zaczal mniej drgac i ogolnie troche lepiej jechac. Czy mozliwe aby po czyszczeniu nastawnika anomalie mu przeszly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje domysły

Zatary wałek skrzyni biegów w wale korbowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wałek sprzeglowy? W porzadku. Czy ktos kto czyscil nastawnik mial wczesniej podobne objawy??

Czy brudny nastawnik ma wplyw na jazde podczas hamowania silnikiem?

Edytowane przez halski67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj loga statycznego silnika 001 na rozgrzanym silniku min. 80'C. Wg mnie masz przestawiony nastawnik i iglice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://vaglog.rtnet.pl/halski2007_73316.html

 

Na date nie patrz bo teraz wyglada to identycznie, z reszta jest jeden i ten sam problem z samochodem nic lepiej nic gorzej - no po wypieciu czujnika predkosci wreszcie cos mu lepiej, jakis trop ;)

 

A jeszcze takie pytanie, czy mozna by tak wyczyscic nastawnik nie sciagajac korpusu nastawnika z pompy tylko zdjac dekiel i wymonotwac bebechy a korpus zostawic na pompie przykrecony??

Edytowane przez halski67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek czyscil to bez zdjemowania z pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności