Skocz do zawartości
biszkopt

Wszystko na temat 1.6 TDI 105KM w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie chciałbym zapytać czy w VW Passat 1,6TDI z 08.2012r były jakieś akcje serwisowe?Pytam bo całkiem niedawno kupiłem ten samochód ale nic na necie nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd w 1,6 TDI spokojnie 300 tysięcy wytrzyma bez wymiany. Znajomy kupił takiego z oryginalnym rozrządem i z przebiegiem 305000 km. Fakt że jazda w większości po autostradach Francji,ale to jednak 300 tys. Naprawdę ten silnik się udał dla Vw i można go śmiało porównać ze starym kiblem na pompie wtryskowej. Z ta różnicą że jest czulszy na jakość paliwa. Kibel to nawet na biedronkowym oleju pojedzie ten już niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz kiedyś pisałem na forum znam 2 auta (fabie) które mają przebiegu koło 350k km i bez poważniejszych awarii jeśli chodzi o silnik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Panowie chciałbym zapytać czy w VW Passat 1,6TDI z 08.2012r były jakieś akcje serwisowe?Pytam bo całkiem niedawno kupiłem ten samochód ale nic na necie nie znalazłem.

 

Dzwoń do ASO i zapytaj to nic nie kosztuje. Wystarczy podać nr VIN i wszystkiego się dowiesz przez telefon oprócz przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ostatnio w moim passku zauważyłem skoki w spalaniu. Jeżdżąc wcześniej i tankując na olrenie vervę spalanie oscylowało w przedziale 5,2 - 5,8 litra/100km. Od pewnego czasu skoki są większe tj. od 5,2 do 8,5 l/100km itp. Zaczęło się to - tak mi się wydaje po zatankowaniu verwy na cpn orlenu o "słabej" reputacji (niestety dowiedziałem się o tym po zatankowaniu). Czy wzrost/skoki w spalaniu mogą być spowodowane słabą jakością paliwa? Passat B6 1.6 tdi 2010 194000 km.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może uruchamia Ci się dopalanie DPF i nagle zużycie paliwa wzrasta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pytanie z innej beczki mam.Posiadam Passata b7 1,6 TDI 2012r i na postoju wkręca się tylko do 2500tyś obrotów i nic więcej.Czy to normalny objaw,jest tam jakiś ogranicznik obrotów na postoju?Podczas jazdy nie ma problemu żadnego dojść do 4000tyś obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu z innej beczki pytanie w którym miejscu i dokładnie który jest bezpiecznik od fabrycznie wbudowanej przetwornicy w passacie b7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc bezpiecznik znalazłem od przetwornicy 230V jest ok a prztwornica nadal nie działa.Czym zająć się dalej gdzie szukać problemu?Może ktoś mi powie jak rozebrać podłokietnik i wytargać tą przetwornicę na zewnątrz żeby ją sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze sprawdzałeś na odpalonym silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na odpalonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat. Mam B7 z tym nieszczęsnym silnikiem. Ostatnio wyskoczył błąd P046C- Exhaust Gas Recilculation Sensor 'A' Circuit Range/Performance. Mam pytanko: trzeba wymieniać cały moduł http://www.kolmot.com.pl/pl/p/Kompletny-zawor-EGR-z-chlodnica-AUDI-SEAT-SKODA-VW-1.6-TDI-2.0-TDI-Common-Rail-oryginal-VAG-03L131512CF/1168 czy da się to jakoś reanimować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem aby to ktoś regenerował. Wydasz te kilka setek i następne 200 tys.Km polatasz. Za to zaoszczędzisz na kole dwu masowym,bo 1,6 go nie posiada. A koszty są trochę większe jak tego EGRa. Typowy problem wszystkich nowoczesnych diesli. Nieszczęsnym silnikiem bym go ne nazwał,a wręcz przeciwnie.Najmniej awaryjnym ze wszystkich nowych silników VW,i najtańszym w eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wymieniać z chłodnica. Możesz wymienić sam zawór. Ja te zawory wahera po 750 zł kupuję nowe. Na allegro widziałem po 900. Jak nie znajdziesz to pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktry, nie 200tys., tylko niecałe 80tys., bo tyle mój pasek ma najechane. Z tym nieszczęsnym to może trochę przesadziłem, bo owszem ogólnie ekonomiczny, ale jednak na autostradzie brakuje te 20-30 koni.

 

GrandeCzewa, dzięki za info. Mieszkam w UK i w przyszłym tygodniu spróbuje się rozeznać po serwisach jak cenowo sprawa wygląda, ale na anglojęzycznych forach wyczytałem, że z wymianą to 400-1200 funtów biorą... masakra... więc prawdopodobnie, że się do Ciebie odezwę.

 

Na ebayu znalazłem kompletny http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-VW-AUDI-SEAT-SKODA-EGR-VALVE-COOLER-1-6Tdi-2-0Tdi-CR-03L131512CF-/191711143883?hash=item2ca2dfe7cb:g:2XAAAOSwlV9WRltF - nada się? Chociaż właśnie wyczytałem że to "refurbished".

Czy na 100% podany wyżej błąd pochodzi od tego elementu?

Poza tym na forum mechaników (link) wyczytałem, że potrzebna jest zmiana softa. Bez adaptacji będzie wywalać błędy, czy to tylko kwestia gwarancji, na którą i tak nie liczę?

Edytowane przez fiedik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Passata B7 1,6TDI z 2011 roku. Silnik stracił moc - brak jakichkolwiek błędów. Na biegu jałowym kręci maksymalnie do 2400 obrotów. Wcześniej żadnych objawów. Czy ktoś ma pomysł co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko profesjonalna diagnostyka komputerowa pomoże zdiagnozować problem ,nie tylko zczytanie samych błędów. Proponuję dobrego elektryka.

A tak przy okazji podzielę się ciekawym spostrzeżeniem po przesiadce z mojego B7 1,6 tdi 150 Km po tuningu i sporym przebiegiem bo 350 tysięcy.

Wsiadłem do rocznego Golfa 7 Sportsvana 2,0 tdi 140 Km z przebiegiem 19 tys. Pomijam aspekty hałasu jaki dochodził z silnika do moich uszu,totalnej taczki jesli chodzi o zawieszenie,ale to Golf ,więc ma prawo,inna klasa. Do 1800 obrotów to kompletnie nie jedzie.Pedał w podłogę, a on nic.Dopiero 1800 lekko zaczyna przyspieszac, aby po 2000 obr. ruszyc do przodu. Mój staruszek 1,6 ze sporym nalotem to go od dołu by ze dwa razy wyprzedził. Wiem że jak by mu zrobiło się tuning to by było na odwrót ,ale nie spodziewałem się że 2,0 to taki muł w oryginale. To jednak 2,0 140 Km ,a nie jakiś 1,6 150 Km po tuningu od Auto Seby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie

Jestem szczęśliwym nabywcą Passata B6 2009 1.6 TDI

Podczas oględzin auta sprawdziłem VCDS-em kompa ale niestaty mój kabel i oprogramowanie 12.12.3 nie mogło zczytać danych ze sterownika silnika. Wyskoczył komunikat że brakuje pliku ROD. Zaznaczam że auto kupione on pierwszego właściciela. Po zainstalowaniu nowszej wersji VCDS oprogramowania nie łączy się z interfejsem - problem ze sterownikiem USB. Macie jakieś propozycje co dalej ?

 

Pozatym apropo oleju to co myślicie o Long Live? Jak przesiedłem sie z Audi A4 B6 i generalnie jestem zwolennikiem oleju Motul 5m30 ale auto kupiłem ze świerzym olejem Castrol Profesional Long Live 5w30 i zastanawiam się czy zostawić czy jednak Motul ?

Edytowane przez dankan81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to w sumie jeden i drugi będzie dobry. Ważniejszy jest interwał i ja bym wymieniał co 15tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności