Skocz do zawartości
Dasiek88

Demontaż rozrusznika 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sytuacja zmuszam nie do demontażu rozrusznika w moim passacie. Mianowicie silnik rozrusznika się obraca słychać że pracuje, niestety nie zazębia w rezultacie silnik nie zapala :( Moje pytanie brzmi - w jakim miejscu jest zlokalizowany rozrusznik?, czy trzeba coś dodatkowo demontować? i jaka może być przyczyna takiego zachowania rozrusznika?

Edytowane przez Dasiek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik znajduje sie pod turbina przykrecony jest do obudowy skrzyni biegów 2 srubami.Bez kanału raczej nie bardzo go wykrecisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanał mam;) więc z tym nie będzie problemu;) właśnie od góry nie mogłem go zlokalizować;) a dobry dostęp jest do tych śrub ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to w 1.8T , czyli niezbyt dobry. Trzeba się troszkę nagimnastykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze chciał bym to sam ogarnąć bo terminy u mechanika takie że szok, a nie wiecie może co trzeba bedzie wymienic w tym rozruszniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, jutro biorę się za to dam znać co i jak poszło;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, okazało się że na mój rozrusznik ciekł sobie płyn chłodzący z uszkodzonego "rozgałęźnika" i olej z nieszczelnej uszczelki pokrywy zaworowej....;/ co spowodowało całkowite jego zalanie. Wymieniony został szczotkotrzymacz i bendiks;) autko kręci aż

miło;) Dziękuje wszystkim za pomoc

Edytowane przez Dasiek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile Cię wymiana kosztowała ? chodzi mi o części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bendiks (Bosch) - 41zł

Szczotko trzymacz - 37zł

Króciec wodny - 20zł

Oringi - 3zł

Uszczelka pod pokrywę zaworów (Elring) - 63zł

Uszczelka łańcucha rozrządu - 25zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy uszkodzenie bendiska np słychać non stop przy każdym odpalaniu czy np tylko na zimnym ? u mnie jest tak ,że na tych mrozach przy odpaleniu na zimnym słychać zgrzyt , a jak już jest ciepły to odpala normalnie czy to byłaby wina bendiksa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy uszkodzenie bendiska np słychać non stop przy każdym odpalaniu czy np tylko na zimnym ?

Może być różnie nie ma reguły. Na zimnym może się bardziej uwidaczniać ze względu na to, że zimny silnik stawia większy opór niż ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem bendiks i szczotkotrzymacz , różnice od razu poczułem jak odpaliłem na zimnym nie było tego wrr przez sekundę. Dostęp oczywiście nieciekawy , ale jak sie odkręci koło to pójdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności