Skocz do zawartości
macieks-c

[B4] Wariujący licznik 2.0 AGG

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dzisiaj jak to zwykle bywa rano schodzę do samochodu, otwiera mi się normalnie z pilota wszystko hula, po przekręceniu kluczyka licznik dzienny mi się zzerował, podobnie jak zegarek. Oświetlenie w kabinie przestało działać. Zajechałem pod firmę i znowu to samo po przekręceniu kluczyka, znowu zzerowały się kilometry i zegarek. Nie miałem czasu, więc chcą szybko zamknąć auto naciskam przycisk na pilocie a tu zero, alarm się aktywował, ale auto dalej otwarte, centralny nie odpowiada. Po pracy dalej to samo, centralny, oświetlenie kabiny nie działa, licznik znowu zzerowany po przekręceniu kluczyka. Czego to może być przyczyna? Jak rozwiązać problem? Liczę na Waszę pomoc :)

 

PozdraVWiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Maćku przewód masowy - czyli minus z akumulatora oraz plecionkę (o ile jest takowa w Twym pasku) słabe połączenie masy , druga przyczyna jaka mi przychodzi do głowy to rozładowany (słaby) akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
druga przyczyna jaka mi przychodzi do głowy to rozładowany (słaby) akumulator.

 

Pali na dotyk, także z tym nie powinno być problemu. Zaraz się przejdę na dół i sprawdzę pod machą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem w T4 i zdążyłem zasięgnąć wiedzy na ten temat z tamtejszego forum. U mnie również pali na dotyk,ale gdy mróz jest większy reset zegarka i licznika dziennych km się powtarza .

Przewód minusowy z aku bardzo łatwo jest sprawdzić lecz plecionkę (masę) - już trochę trudniej , zwykle jest w miejscu trudno dostępnym lub jej wcale nie ma. Tak czy siusiak , moim zdaniem jest to efekt dużego spadku napięcia podczas rozruchu silnika.

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, spalony bezpiecznik nr. 21 [15A]

67e21770936bff1d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem rozwiązany, spalony bezpiecznik nr. 21 [15A]

a miałem Ci napisać żebyś ten bezpiecznik sprawdził.. myślałem jednak że sprawa jest bardziej poważna.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a miałem Ci napisać żebyś ten bezpiecznik sprawdził.. myślałem jednak że sprawa jest bardziej poważna.. ;)

 

Obawiałem się już najgorszego, ale sprawa na całe szczęście okazała się "błacha" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności