Skocz do zawartości
MrWho

Problem z centralnym

Rekomendowane odpowiedzi

Hejak

 

już kiedyś przy okazji chyba kostki stacyjki pisałem, że mam taki problem... miałem go ostatnio we wrześniu albo październiku zeszłego roku.. od tamtej pory spokoj.. dzisiaj miałem to samo :(

 

w chwili gdy wszedłem do środka auta i chciałem sie zamknac przyciskiem wszystkie drzwi sie zamkneły po czym tylnie lewe sie otworzyły.. jak jeszcze raz nacisne to czasem je domknie czasem nie..

gdy zamkne przyciskiem i wszystkei sie zamkna a tamte nie/ po czym otworze przyciskiem to tamte drzwi sie otwieraja ( słychać ) razem z innymi ( otwieraja sie chociaz nie sa zamkniete po prostu dzwiek taki bzdryng) mijaja 2s i znowu bzdrynk ale tylko w tych drzwiach :/

 

wczesniej było dokładnie to samo.. z pilota też musiałem zamykać/otwierać do puki mi je zamknelo i alarm sie uzbroił...

 

teraz pytanko gdzies wilgoć? ( jest zima to jest mozliwe ale wtedy było to latem ) czy te pstryczki elektryczki w srodku załapały czegoś i świruja ( chodzi mi o te w zamku)? Koska miedzy drzwiami? Co sprawdzić? Na zawilgocenie komfortu to raczej też nie, kilka razy tam zagladałem wydaje sie być wszystko ok.. po za tym staram sie wygrzewać (suszyć ) dobrze auto tak żeby nie było mu "mokro" i nie było wilgoci...

 

jakies sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie nikt nic nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie ;) Rozebrałem te łaczenie miedzy buda a drzwiami.. 2 z 4 mocowań było pekniete.. sadze ze wilgoć mogła tamtendy zachodzić... poruszałem kostka i jak by ok.. potem patrze a tam goła miedz na wierzchu... tylko nei wiem czy to nie od tego poruszania :/ w sumie delikatnie to robiłem ale kto wie.. wiazke miałem przewiazana izolacyjna ( zwykła ) i pod nia wszystkie kabel pekniete... mozliwe ze sie stykały zyly :/ albo przeskakiwały jakieś prady ;) teraz pytanie czy to to ? a drugie pytanie jak to zabezpieczyć ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawo1972

Witam. Miałem podobny problem tylko z drzwiami pzsażera (przód). Jak były otwarte szeroko -zamykały się, jak zamknięte to już nie. Okazało się że wiązka była popękana(izolacja) w gumie między drzwiami. Lutowanie i izolacja. Najlepsze jest to że tylne drzwi świrują nie wiem czy to modół ,czy znowu wiącha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam ten sam problem z tylnymi lewymi drzwiami, zaglądał tam elektryk i stwierdził , że moduł sterowania jest padnięty. Nie wiem , czy postawił właściwą diagnoze, ale żyje z tym bulem do dziś i drzwi blokuje paluchem bo sterowanie nie działa. Moge tylko otwierać drzwi pilotem, w drugą stronę to juz manułal :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie komfort radcej odpada... bo miałem wymieniany i watpie żeby traf chciał popsuć tu i tu to samo :/ do tego dzieje mi sie to zupełnie przypadkowo.. i to drugi raz od zeszlego lata :/ pierwsze fotki to własnie lewe drzwi.. ostatnia to prawe po zdjeciu tej izolacji ( mogłby ktos sprawdzić czy on ma tam izolke? ). Narazie je chyab zaizoluje parcianka a potem cos bede czmonił wqrza mnie tylko fakt że ta gumka poszła mi do kosza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wymieniłbym wszystkie przewody, bo te są już chyba za sztywne.

Lutowanie, koszulki termokurczliwe, byle luty nie były w tym gumowym rękawie, bo po jakimś czasie znowu będziesz miał taką jazdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiosne je wymienie na nowe.. narazie wziełem i po prostu je poizolowałem parcianka... nie wiem czy jest ok bo raz jak otwierałem to słyszałem ze otworzył mi je 2x :/ ale moze temu ze komp troche popier... ale potem otwierałem/zamykałem z 30x i było OK..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i panowie normalnie to sie dziś zdenerwowałem.. Dziwna sprawa od chwili jak zaizolowałem kable... z pilota mi zamyka... z przycisku różnie.. popykałem dzisiaj na poczatku zamykał mi jak mu zamknąłem ( otwarte drzwi tylnei od kierowcy ) otwieram i odrazu zamykam ( zamknie wszystkie ) otwieram poczekam chwile zamykam i znowu te cholerne drzwi sie nie zamkna!!! otworze/zamkne i ok zamknie.. tak zrobiłem kilka razy na przemian z pilotem i wkoncu zamykał mi z przyciska raz po raz... co jest grane? Zaczynam myślec że to moze być zimny lut... na którym switch w zamku.. jak bedzie cieplej chyba go rozpruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde dzisiaj znowu szalały :( CO JEST GRANE ?? Ktoś mi moze wyjaśnić :( Prosze... otwieram one sie otwieraja jak by 2x... zamykam stoja w miejscu :( Wqrza mnie to !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otwieram one sie otwieraja jak by 2x

 

Też obserwuję taki efekt. Nie wiem jednak czy to nie za sprawą pilota alarmu. Może go przyciskam jak wkładam kluczyk do stacyjki...

Nie robi tego zaraz po otwarciu ale właśnie jakiś czas potem... Staram się jak mogę kontrolować ale chyba żeby to wykluczyć zdejmę pilota z kluczyków :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thoomass

Jak widze tez nie jestem sam z problemem c. zmamka z moim pasku. U mnie Problemem sa tylne lewe drzwi, nie zamykaja sie z pilota a otwieraja za kazdym razem.Dzieje sie cos dziwnego bo gdy wkladam kluczyk i przekrecam do pozycji stacyjki to slysze silownik w tych tylnych drzwiach ze otwiera ja pomimo ze sa otwarte a ja nie dotykam niczego od c. zamka jedynie kluczyk wkladam i przekrecam na zapalenie sie kontrolek. Sciagalem gume pomiedzy dzwiami a slupkiem dziwniie tam mamotane bo sa szybkozlaczki na wszystkie kable z kostki bo mam dokladany alarm ale wydaje sie ze nie ma zwarc. Stawiam albo na komfort alebo na wylacznik krancowy w zamku ale jak otwieram drzwi kazde odzielnie zapala mi swiatlo w kabinie nawet to co sie samo otwiera po wlaczeniu zaplonu. Prosze poradzcie co o tym myslicie? Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thoomass mam dokładnie to samo :) Coś jest namotane ... bo u kilku osob jest problem wlaśnie z tymi drzwiami :| o dziwo tylnie lewe... nie wiem dlaczego :/ NIE JEST TO WYŁACZNIK KRAŃCOWY!!! W Pasku odpowiada on tylko i wyłacznie za otwarcie/zamkniecie drzwi za nic wiecej! U mnie też jest czasami tak ze mimo tego ze drzwi sa zamkniete to jak przekrece kluczyk to w tym momencie je słychać dziwi mnie to... bo albo centralny zamek w tej chwili daje sygnał do otwarcia.. albo gdzieś jest spiecie... raczej nie jest to komfort bo to juz moj 2... i na obu to samo było..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thoomass

MrWho dzis sporobuje dostac sie do zamka i sprawdzic czy nie zimnych lutow bo chocuiaz zejdzie pare godzin ale ta sprawa jest denerwujaca bo alarm nawet mi nie dziala ani nie miga kontrolka obok rygla w dzwiach kierowcy. Mam nadzieje czekam na dlasze pomyslu forumowiczow bo widac lewe tylne drzwi nie sa tylko u mnie slabym punktem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawo1972

Przyłączam się -tylne lewe ! Z pilota zamykam, jak otwieram tylne lewe ,światło w kabinie zapala się , ale ze sterownika za chiny. :622:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziad jeden z pilota cześciej zamyka niż z przycisku w środku :/ przyciskiem w srodku jak mu sie podoba nie wiem otworze w garazu dziada chcem zamknać i nic :( nie chce... przejade sie kawałek i zamykam :/ nie wiem co jest ale to jest DZIWNE :(

 

Ale cos musi być fabrycznie nie tak ( może ma ktos znajomości w ASO ? moze tam sie z tym spotkali ) bo już przeciez nie pierwsze osoby skarzace sie na lewe tylnie drzwi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale cos musi być fabrycznie nie tak ( może ma ktos znajomości w ASO ? moze tam sie z tym spotkali ) bo już przeciez nie pierwsze osoby skarzace sie na lewe tylnie drzwi !

Marek ma teorię uwalonego switscha zamka, ale dopuki się to nie potwierdzi na 100% uważam, że prawdopodobnie winny jest jakiś niekontakt. Może to być zimnolut, źle zaciśnięta wsuwka złącza itp. Skoro ciągle powtarza się problem tylnych lewych drzwi, to faktycznie może być bubel produkcyjny dla całej serii jednego elementu. :564: dla tego kto pierwszy znajdzie :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:614: U mnie jeszcze się trzyma - ale ja nie wytrzymałem, musiałem tam luknąć.

 

W dziwny dziwny sposób idzie wiązka do tylnych lewych drzwi. jeśli by przyjąć że problem zamka spowodowany jest problemem kabli to mogło by to mieć swoją teorię.

 

img81850eu.th.jpg img82055vn.th.jpg img81926mg.th.jpg

 

img82084us.th.jpg img82160kj.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dzisiaj dziwne wrazenie... wczoraj miałem problemy z zamknieciem.. pod wieczór jak samochod postął na słońcu już troszke za kazdym razem mi sie zamykła :) Problem nastepował tylko gdy go otwierałem dziad jak by 2x otwierał zamek... dzisiaj postal znowu na słońcu i problem z nikl... zaraz ide odstawiać i bede go otwierał chyba go glebne jak mi pyknie 2x :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzegorz 76

Mi to na temat centrala to już nawet myśleć się nie chce. Całą majówkę spędziłem nad tym dziadostwem i wyszła z tego wielka kupa :646: Już mam wrażenie że w każdych drzwiach mam coś walnięte i to w każdych co innego. Naprawdę za tak udane rozwiązanie centralnego w B5 konstruktorowi od ręki należy się nagroda Nobla :639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności