Skocz do zawartości
Gość termin

Roleta bagażnika w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość termin

Witam, po ostatnich upałach zauważyłem wczoraj ze moja roleta jakaś taka nie naciągnięta, okazało się ze pękł bolec na jednym końcu rolety. Rozebrałem roletę i podczas demontażu pękł i drugi bolec po drugiej stronie. No to super glut i przykleilem to na swoje miejsce a potem wzmocniłem - wlutowując po 4 szpilki na kazdy bolec. trzyma lepiej niż oryginał :rotfl:

 

Mam jednak problem ze złożeniem tego, bo podczas demontażu wszystko mi sie rozleciało w rękach i teraz nie wiem jak działa ten przycisk - fotka ponizej. Jest tam sprężynka, przycisk, element przytrzymujący rolkę zwijającą i obudowa. Ktos kiedys robił coś takiego i wie o co tam chodzi? Jak bede w domu dorzuce wiecej fotek.

 

k.jpg

 

Dorzucam kilka zdjęć Ktos mi moze zaznaczyc gdzie 2 koniec spręzyny jest zaczepiony oraz czy przycisk jest dobrze zalozony, bo mozna go zalozyc odwrotnie. Roznica w przycisku jest taka, ze jak widac na zdjeciu jeden bok jest niezaślepiony, otwarty, a z drugiej cały.

 

k3.jpg

Dodam ze po drugiej stronie nie było sprężynki i nie wiem czy była i sie zgubiła czy po prostu jej tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

Widze ze nikt nie wie - a czy mogę kogoś ładnie poprosić kto ma taką roletę, aby sprawdził u siebie jak to jest złożone, wystarczy odkręcic jedną małą śrubkę i wysunąć delikatnie zaślepkę, wtedy wszystko stanie się jasne. NA allegro taka roleta kosztuje 300zł - troche duzo trzeba zapłacić aby dowiedziec sie jak sprężynka jest zamocowana. Szkoda ze żaden z moich znajomych nie posiada passata :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Właśnie popatrzyłem na to i przykro mi ale nie mam torxa z dziurką bo u mnie taka jest dziwna śrubeczka :zalamany:

 

Co do pytania gdzie zamocować drugi koniec spręzynki to ja tak patrzę na twoje fotki może na przycisku od spodu i jak wciskasz sprężyna się naciąga i wciąga element z dwoma bolcami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

No wlasnie tam jest ta dziwny torx, ale aby looknąc do srodka nie trzeba tylniej srubki odkrecać, tylko po przeciwległej stronie jest mała srubka ktora ściąga małą osłonkę i wtedy widać to jak na dłoni. To osłonka to na pierwszym zdjęciu, lewy gorny róg. Na przycisku patrzyłem ale tam nic nie ma do zaczepienia, oglądałem to juz 100 razu i probowalem dojsc do tego jak to się trzyma. Oczywiscie ja to teraz moge zlozyc i roleta bedzie sie zwijać i rozwijać, ale jak wloze do samochodu i te bolce wskoczą w swoje miejsca to juz tego nie ściągne bo przycisk nie będzie działać. Przycisk w jakiś sposób odciąga zaczepy tylko kurde jak? cos mi sie wydaje ze jeszcze czegos tu brakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki,

 

No to jak na mój wzrok brakuje ci bolca plastykowego,(można by go zastąpić jakimś kawałkiem plastiku lub metalu) jak naciskam przycisk to mechanicznie (siłą naciąga sprężynkę) pcha cały platik z bolcami do środka a sprężynka tylko ma za zadnie go ściągnąć z powrotem. Ten bolec jest zaczepiony o wyżłobienie półokrągłe na samym końcu plastiku z bolcami za sprężyną.

 

Ps. właśnie ten bolec zasłania dość dużo.

 

Ale te śrubeczkę sprytnie schowali ;) .Szkoda że nie zabrałem do roboty apartu :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

Hm, a jednak czegos brakuje, szkoda ze fotki nie masz, moglbym cos pokombinowac i zrobic takiego bolca tylko nie moge go sobie wyobrazić jak on wygląda - a moze masz aparat w telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mam służbowy szit :znudzony:

 

zdjęcie dużo by nie pomogło. Jeszcze dodatkowo jest posmarowany smarem lub wazeliną na końcach (półokrągłych wchodzących w wyżłobienie).

Za pół godzinki będę w domu to jak się uda to zrobię fotki. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

No to by było super, jedynie z Twojego opisu to wyglądało by to tak jak na zdjęciu, mocowanie sprezyny gdzies mniej wiecej na srodku bolca, bolec musiałby byc łamany po środku bo przycisk jest pionowo a ten ten suwak poziomo.

 

k3a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak nrysowałeś. Fotkę ciężko zrobić żeby było dokładnie widać jedną wybrałem co taka jeszcze coś przedstawia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

szkoda ze nie masz torx-a jedna srobka i wszystko było by jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

no rzeczywiscie, bolec zasłania wszystko, sprężyny w ogole nie widać, pewnie gdzies pod spotem jest mocowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i na bank do tego tzw bolca żeby go ciągnęła z powrotem, acha i jak będziesz go sobie dorabiał to musi on być taki żeby mógł pracować w obie strony w sensie dobrze dopasowany do półkola w elemencie z zaczepami. Z obserwacji jeszcze wnioskuję że nie jest on doczepiony do przycisku. (wciskam zaczepy bolec sie przemiszcza natomiast przycisk bez ruchu).

No i tak oto chyba co mogłem pomóc to tyle. powodzenia w naprawie. Spróbuj wsadzić kawałek prostego (nie widzę żeby bolec był łamany) metalu do którego doczepisz sprężynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

ok postaram sie dzis cos znajstrować, jak się uda to wrzuce fotkę. Dzieki, nasz ode mnie punkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

No wiec tak, ten bolec zrobiłem z kolka rozporowego, w srodek niego wlozylem drut miedziany z kabla prądowego aby to usztywnić, sprężynkę przymocowalem drucikiem na oko aby działało odciąganie przycisku. Ten biały kwadracik to po to aby lepiej chodziło w przycisku - wszystkie elementy przesmarowane smarem.

 

Roleta działa, lecz widzę ze nie zwija sie tak jak oryginalnie, wydaje mi sie ze podczas składania trzebaby troche naciągnąć sprężynę od zwijania, pytanie tylko jak, jak tam nie ma dojscia.

 

k4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Radows

Witam,

 

Pozwolę się podpiąć do tematu, u mnie identycznie posypała się roleta. Tuleje na śrubki w plastikach na końcach posypały sie na drobny mak - już klejone przez poprzedniego właściciela. Moje pytanie jest nastepujące czy muszę kupić całą roletę czy dostanę same plastikowe zakończenia rolety.

Pozdrawiam

Radows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość termin

chyba mozna dokupic same obudowy, są na nich numery, tylko ciekawe czy gra jest warta świeczki, roleta na allegro 300zł, no za 250zł mozna juz wyrwać, jeżeli te obudowy będą kosztowac ok 30-40zł jedna to moznaby jeszcze się skusić. U mnie tez sie posypały ale jakoś je posklejałem (opis wyzej). Moznaby wywnioskować ze jest to słaby punkt tych rolet, praktycznie ten bolec trzyma sie bardzo slabo juz w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności