Skocz do zawartości
bolsfanwk

Jak rozpoznać auto z dokładaną tapicerką skórzaną ? B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanie

czy passat B5 FL ze skórzaną tapicerką może mieć tylne szyby na korbę?

 

chciałbym umieć rozpoznać auto które miało wymienianą tapicerkę..

 

i czy w każdej wersji ze skórą przednie skórzane siedzenia są podgrzewane ?

 

czy ktoś kiedyś mógł kupić takie autko z np. z dwoma przednimi elektrycznymi szybami, skórą w środku z siedzeniami nie podgrzewanymi i np bez climatronika, ze zwykłą klimatyzacją manualną ... ?

 

mi się wydaje że jak są skórzane siedzenia, to musiała być wersja wzięta najdroższa, i przy tej najdroższej wersji w pakiecie muszą być też 4 elektryczne szyby, a nie tylko dwie z przodu... ?

 

i siedzenia też muszą być gratis podgrzewane, a nie za dopłatą można wziąźć podgrzewanie... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto miało wymienioną tapicerkę na lepszą jak to określiłeś to chyba dobrze. Jeśli potrzebujesz obszernych informacji na temat wyposażenia to wystarczy podesłać VIN pojazdu do forumowicza o nicu GURAL. Wtedy on Ci powie jakie było fabryczne wyposażenie danego samochodu. Konfiguracja wyposażenia jest różna z uwagi na to że przed kupnem w salonie np. wersji comfortline kupujący może zamówić sobie dodatkowo grzane siedzenia lub skórzaną kierownicę a wiadomo, że w tej opcji tego rarytasu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy passat B5 FL ze skórzaną tapicerką może mieć tylne szyby na korbę?

Tak, może mieć. Widziałem chyba 2 lub 3 sztuki. Ta w linku na dole też nie ma elektryki z tyłu.

http://allegro.pl/vw-passat-1-9-tdi-2005r-skory-klimatronic-i2904693454.html

Natomiast wydaje mi się że jeśli jest skóra to jest grzanie tyłka, a przynajmniej nie widziałem takiego bez grzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie niby nie dobrze, bo jeśli auto miało zrobione 800 tysięcy, wyciorane materiałowe siedzenia, ktoś kupił skórzaną tapicerkę, wypraw podsufitkę, założył skórzaną tapicerkę, to chciałbym wiedzieć jak można to sprawdzić...

 

z tego co wyczytałem to

każdy passata po lifcie, taki który ma skórzaną tapicerkę MUSI mieć oryginalnie podgrzewane siedzenia, jeśli nie ma to była ta tapicerka dokładana...

natomiast opcja pół skóra może mieć lub nie musi mieć podgrzewanych siedzień,

natomiast ciekawi mnie czy każda opcja ze skórą musi mieć 4 elektryczne szyby...

dziwne, skoro kogoś było stać na skórzane siedzenia to wziąłby korbe z tyłu... eh

 

ktoś się jeszcze może wypowie w tym temacie ? : ) ?

 

ten np ma skórzane siedzenia i nie ma podgrzewania z tego co widać,

czyli pewnie miał dokładane te siedzenia

 

http://otomoto.pl/volkswagen-passat-1-9-tdi-101-km-C27372460.html

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie niby nie dobrze, bo jeśli auto miało zrobione 800 tysięcy, wyciorane materiałowe siedzenia, ktoś kupił skórzaną tapicerkę, wypraw podsufitkę, założył skórzaną tapicerkę, to chciałbym wiedzieć jak można to sprawdzić...

Myślisz, ze ktoś picując auto na handel kupiłby skórzane fotele za które trzeba wybulić ponad tysiaka?? Za 3-4 stówy ma kpl. zwykłych siedzeń do koloru do wyboru.

chciałbym umieć rozpoznać auto które miało wymienianą tapicerkę..

Każdy klient konfigurował sobie auto według własnych potrzeb, uznania i zasobów portfela. Nie da się jednoznacznie tego stwierdzić co dana wersja powinna mieć, a czego nie. Jedynie rozkodowanie wyposażenia danego egzemplarza po VINie daje 100% pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skóra i korby to typowy przykład majoneza.

W Belgii dużo aut ma korby z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą korbą z tyłu i skórzanymi fotelami to może się zgodzę,

ale moim zdaniem każda skóra musi mieć podgrzewane siedzenia,

napisze z ciekawości do gostka z aukcji, może poda vin i sprawdzę u Gurala :)

 

zobaczcie co potrafią blacharze ;)

 

sprzedałem kilka dni temu swojego starego paszczata,

i teraz będę powoli szukał jakiegoś po lifcie,

jak oglądam ten filmik to aż mi się odechciewa szukać hehe

 

aa i zamówiłem sobie dziś miernik do mierzenia grubości lakieru :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale moim zdaniem każda skóra musi mieć podgrzewane siedzenia,
Bo każda skora ma wszyte maty grzejące, ale na swoim przykładzie podam ze ja miałem fabrycznie zamontowane fotele skórzane, a instalacji do podgrzewania ich już nie było. Wszystko się potwierdziło po sprawdzeniu po VIN-ie, tak wyszło z fabryki.

 

zobaczcie co potrafią blacharze

Stary filmik, gościł u nas nie raz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w takim razie nie ma reguły niestety

jedynie pozostaje sprawdzać po VIN-ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły na to co pisałeś.

 

Korbka oczywiście istniała przy wersjach ze skórą w środku. Taki rarytas jak ele szyby na tyle w tamtych czasach słono kosztował.

 

Co do grzania foteli, skóry nie zawsze miały grzanie. Przekonałem się o tym kupując taki zestaw do swojego samochodu, szukałem bardzo długo i spotykałem fotele bez grzania w pełnej skórze.

 

Nawet MB w swoich limuzynach typu w211 w Avangardzie nie zawsze wkładał do skór grzane tyłki ;)

 

Co do tego czy były wymieniane czy nie. -> Na moje auto musi wyglądać i nie zastanawiam się czy fotele były przekładane czy nie. Ja osobiście miałem zwykłą materiałową tapicerkę i przekładałem na skórę u siebie bo takie miałem widzimisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo każda skora ma wszyte maty grzejące, ale na swoim przykładzie podam ze ja miałem fabrycznie zamontowane fotele skórzane, a instalacji do podgrzewania ich już nie było. Wszystko się potwierdziło po sprawdzeniu po VIN-ie, tak wyszło z fabryki.

 

 

Stary filmik, gościł u nas nie raz. ;)

 

udało mi się zdobyć od sprzedającego ten vin,

 

i czy mógłbym Cie GURAL prosić o rozkodowanie ?

 

WVWZZZ3BZ3E239654

 

ciekawe czy ten passat http://otomoto.pl/volkswagen-passat-1-9-tdi-101-km-C27372460.html jest oryginalny, czy ma dokładaną skórę ;))

 

a możesz też sprawdzić tam kiedy był ostatni raz w ASO i z jakim przebiegiem ? :))

 

i jeszcze takie pytanie,

czy passaty w automacie są dobre? czy to jeździ puki nie padnie.. ?

co ile wymienia się olej w skrzyni biegów ?

 

i czy silnik 1.9 tdi 101 koni ma czerwone DI na pokrywie silnika oryginalne ?

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, przestań się martwić o te dokładane skóry - nie ma to żadnego znaczenia. Żadnego, uwierz mi.

Jedyny moment, kiedy można się o to martwić, to wtedy, kiedy jest podejrzenie, że auto było zalane (nadmierna korozja pod osłonami progów) - wtedy wymieniona tapicerka może świadczyć o tym, że auto faktycznie pływało.

Ja na przykład chciałbym wymienić swoją półskórzaną czarną tapicerkę, na jasną z W8 - czy to świadczy o miliardowym przebiegu? Nie. Sprzedawcy nie wykładają 1000-1500 PLN na skórę, żeby sprzedać auto za 15.000. Prędzej zaleją silnik "ceramizerem", wyplakują auto, a skórę natłuszczą, żeby przez parę dni nie było widać zagięć i przetarć. Jak ktoś napisał wcześniej - taniej jest kupić materiałową, a na ebayu niemieckim takową można kupić za 40 EUR.

Dalej. Auto z ostatniego ogłoszenia - to była taxówka, sądzę, że ma najechane więcej niż te 340.000.

Czy passaty w automacie są dobre? A co przez to rozumiesz? Mają gorsze osiągi niż wersje manualne, zarówno pod względem dynamiki jazdy, jak i pod względem ekonomii. Ale na miasto (taxi) są dużo wygodniejsze niż manuale. Czy jeździ dopóki nie padnie? No tak, trudno, żeby jeździło dłużej... W zależności od stylu jazdy i specyfiki użytkowania, olej w skrzyni wymienia się raz na 50-80 tysięcy kilometrów.

Nie znam się za dobrze na dieslach, ale wydaje mi się, że czerwone DI jest przy jednostce 130KM.

Edytowane przez Wiscoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości pytałem o automat, ale nie kupię tego bo mnie nie stać :)

 

puki jestem młody to manualna skrzynia mi nie przeszkadza, może na startość pomyślę,

 

a swoją drogą to czekam na odpowiedź Gurala, ciekawe czy ten samochodzik jest oryginalny ze skórą.

 

a ten przebieeg 340 tysięcy to jest niski, jak na ten rok, i jeśli jest oryginalny to auto naprawde mało przejechało.

myślę że nie był kręcony, bo jakby go ktoś kręcił to cofnął by z 500 tysięcy na 200, a nie na 340, bo to odstrasza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę że nie był kręcony, bo jakby go ktoś kręcił to cofnął by z 500 tysięcy na 200, a nie na 340, bo to odstrasza ...

 

A więc myślisz jak duża większość i dlatego właśnie tak ma zbite...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak się zastawiam jak sens ma ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie tak się zastawiam jak sens ma ten wątek.

 

sens jak sens, ale rozmowa się kręci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WVWZZZ3BZ3E239654

 

ciekawe czy ten passat http://otomoto.pl/volkswagen-passat-...C27372460.html jest oryginalny, czy ma dokładaną skórę )

Podałeś nr VIN z tego majoneza? ;) Wszystko się w nim zgadza poza tym ze skora jest sztuczna, i powinien mieć podgrzewanie foteli przednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ciekawe że nie ma podgrzewania,

może komuś przeszkadzało i zdemontował przyciski heh :)

 

dzięki za pofatygowanie się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly material fotele z wersji w8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności