Skocz do zawartości
villen

Samodzielny montaż sekwencji do PF'a

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam okazję dorwać za przysłowiową flaszkę instalację sekwencyjną opartą na sterowniku STAG, która jeździła zaledwie półtora roku w innym samochodzie. Jako że cena żadna jak za młody reduktor i komfort eksploatacji sekwencji chciałbym pokusić się o samodzielny montaż tejże w swoim pasku. Chciałbym się jednak wcześniej poradzić w kilku kwestiach. Swój silnik, digifanta i elektrykę poznałem już we wszystkie strony przy okazji różnych napraw, których mało nie było. Mam dużą wiedzę teoretyczną o instalacjach sekwencyjnych, interfejs do kompa, oprogramowanie do konfiguracji staga. Instalację będę wymontowywał sam, cały set z pod maski. Butla, wielozawór i miedź zostaje stara. Więc po kolei:

 

1. Wydaje mi się, że przełożenie reduktora to czysta kosmetyka - mam w końcu już jego mocowanie, podciągniętą rurkę z bagażnika, ogrzewanie.

2. Najdłuższym kabelkiem do podciągnięcia będzie ten od czujnika poziomu gazu w butli nakładanego na wielozawór, ale mam dostęp do kanału więc nie ma strachu.

3. Elektrykę opanuję bez problemu. Zastanawia mnie jedynie dostępność jakiegoś schematu elektrycznego do podłączania STAGA pod silnik ze sterowaniem grupowym wtryskiwaczy - coś takiego w ogóle osiągalne jest?

4. Najtrudniejsze dla mnie będzie odpowiednie wiercenie pod dysze. Jestem w stanie zdjąć kolektor, jednak nie mam pojęcia w jakich miejscach i pod jakim kontem najlepiej umieścić dysze - ktoś może dysponuje samochodem z PF'em i sekwencją i zechciałby podzielić się jakimiś informacjami/zdjęciami?:)

5. Czy są osiągalne (a jeśli tak to gdzie i za ile) jakieś zestawy naprawcze/uszczelniające do wtryskiwaczy benzynowych? Zdaje się że w głowicy są wkręcone plastikowe gniazda wtryskiwaczy, a same wtryskiwacze są w nich osadzone na oringach. Obecnie mam wrażenie że silnik bierze tamtędy lewe powietrze.

6. No i ostatnie: konfiguracja sterownika pod silnik ze sterowaniem grupowym... kolejny raz muszę zwrócić się do użytkowników tego silnika na gazie sekwencyjnym: jest ktoś taki?:)

 

Za wszelkie podpowiedzi z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz mieć to wbite w dowód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja LPG już jest w samochodzie i jest wbita w dowód. Chciałbym wymienić tylko cały "set" pod maską z "mikserowatego" na sekwencję. Butla jako element krytyczny, homologowany, zostaje na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno ktoś z działu Lpg bedziej bardziej obeznany w tym temacie i tam powinienes sie tak obszernie rozpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy taka przeróbka nie powinna być zalegalizowana. Warto sprawdzić w wydziale komunikacji jak daleko można ingerować w instalacje, tak by później nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiaj na sekwencje, jedyny papier jaki musisz miec to tylko swiadectwo legalizacji butli, jesli masz wbita instalacje w dowod nic wiecej nie potrzeba.

Co do samych niuansow montazu i strojenia popytaj na forum lpg tam ci wytlumacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Wydaje mi się, że przełożenie reduktora to czysta kosmetyka - mam w końcu już jego mocowanie, podciągniętą rurkę z bagażnika, ogrzewanie.

Jeśli mocowanie Ci podejdzie do nowego reduktora to chwila roboty.

3. Elektrykę opanuję bez problemu. Zastanawia mnie jedynie dostępność jakiegoś schematu elektrycznego do podłączania STAGA pod silnik ze sterowaniem grupowym wtryskiwaczy - coś takiego w ogóle osiągalne jest?

Instrukcję staga już widziałeś? http://www.ac.com.pl/public/pubonline/cms/files/Programy-i-instrukcje-obslugi/pl/PL-STAG-200_STAG-4_STAG-300%20PLUS_STAG-300%20PREMIUM%20instrukcja.pdf

4. Najtrudniejsze dla mnie będzie odpowiednie wiercenie pod dysze. Jestem w stanie zdjąć kolektor, jednak nie mam pojęcia w jakich miejscach i pod jakim kontem najlepiej umieścić dysze - ktoś może dysponuje samochodem z PF'em i sekwencją i zechciałby podzielić się jakimiś informacjami/zdjęciami?

Ważne, aby wszystkie wkrętki były umieszczone symetrycznie i pod takim samym kątem podobnym do wtryskiwaczy PB. Ważne też jakie wtryski montujesz, gdyż od nich także zależy miejsce wiercenia. Masz też opcję wyjąć kolektor i podjechać z nim do gazownika.

5. Czy są osiągalne (a jeśli tak to gdzie i za ile) jakieś zestawy naprawcze/uszczelniające do wtryskiwaczy benzynowych? Zdaje się że w głowicy są wkręcone plastikowe gniazda wtryskiwaczy, a same wtryskiwacze są w nich osadzone na oringach. Obecnie mam wrażenie że silnik bierze tamtędy lewe powietrze.

Nawet jeśli nie istnieją takie zestawy to pewnie da się gdzieś na rozmiar dobrać takie oringi.

 

PS. Wiele cennych informacji i porad znajdziesz na LPG-Forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kwestia adapterów pod wtryskiwacze benzyny.

Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie?

999076516_6522.jpg

zwisaki_4_oringi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych silnikach te adaptery powodują złą pracę na benzynie. Lepiej jest się wiercić, wkrętki mają być jak najbliżej wtryskiwaczy benzynowych i ustawione "z wiatrem".

 

Do full grupy potrzeba szybkich wtryskiwaczy (matrx, hana itp.), nie wiem jakie masz kupione w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przerabiaj na sekwencje, jedyny papier jaki musisz miec to tylko swiadectwo legalizacji butli, jesli masz wbita instalacje w dowod nic wiecej nie potrzeba.

Co do samych niuansow montazu i strojenia popytaj na forum lpg tam ci wytlumacza.

 

Lubię takie porady :), szczególnie jeśli nie ponosi się za nie żadnej odpowiedzialności. Proponuję zajrzeć do rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, załącznik nr 9, § 4. 11., który brzmi:

Nie dopuszcza się jakichkolwiek przeróbek zbiornika oraz instalacji.

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2011/s/104/607

Warto się zapoznać, bo zawiera sporo wymagań technicznych jakie powinna spełniać instalacja.

 

Warto zajrzeć też tutaj: http://gazeo.pl/lpg/od-a-do-z/prawo/Prawo-i-praktyka-w-instalacjach-gazowych,artykul,5576,s,2.html

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znajdź mi gazownika który zmienia zapis w homologacji po zmianie np. wtryskiwaczy lub reduktora na inny typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dopuszcza się jakichkolwiek przeróbek zbiornika oraz instalacji.

 

Bzdury opowiadasz !!!!!!!!! ...pomyśl przecież nie przerabiamy butli ani instalacji zmieniamy tylko komponenty :)

 

 

 

 

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2011/s/104/607

Warto się zapoznać, bo zawiera sporo wymagań technicznych jakie powinna spełniać instalacja.

 

przecież ta instalacja już gdzieś pracowała więc i spełniała techniczne wymagania.

 

Po zainstalowaniu (oraz wbiciu w dowód) masz obowiązek posiadać na przeglądach świadectwo homologacji butli i tylko butli, a w dowodzie nie masz podzespołów wpisanych, ba nawet nie jest wpisane jaki to rodzaj instalacji czy mieszalnikowa czy sekwencja.

 

A czy ty po zmianie filtra fazy lotnej z FL01 na FL02 też gdzieś polecisz to zgłosić ???

 

 

nie znalazłem nic na temat wymiany podzespołów prócz tego że muszą one posiadać homologacje, zaznaczam homologacje a nie świadectwo homologacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bzdury opowiadasz !!!!!!!!! ...pomyśl przecież nie przerabiamy butli ani instalacji zmieniamy tylko komponenty :)

...

 

W swojej instalacji rób co chcesz, ale innym doradzaj w sposób bardziej przemyślany. Rozporządzenie mówi:

 

Kompletację instalacji oraz sposób jej połączenia i umieszczenia w pojeździe określa podmiot, który uzyskał świadectwo homologacji na podstawie danych określonych w świadectwie homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do legalności przerobienia instalacji to raczej nikogo to nie obchodzi czy to jest sekwencja czy nie, przerobiłem trochę samochodów i nikt nigdy nie miał problemów, na badaniu tak jak wyżej ktoś pisał potrzebne jest tylko na zbiornik potwierdzenie.

 

Co do samej instalacji, napisz jakie masz wtryskiwacze... bo jeżeli masz Valteki (kolorowe wtryskiwacze) to nie bardzo będzie chodził samochód na nich. Jaki masz reduktor?

 

Co do podłączenia staga do instalacji samochodu to tak. Podłączasz wszystkie przewody (żółty,zielony,czerwony, niebieski) razem pod przewód który idzie od sterownika do wtryskiwaczy, później te same kolory tylko z czarnym paskiem podłączasz do wtrysków już oddzielnie czyli zółto-cz. wtrysk 1 zielono-cz. wtrysk 2 i tak po kolei, jest to potrzebne aby przy autokalibracji stag mógł włączać poszczególne wtryskiwacze osobno.

 

Co do wiercenia kolektora jak wyślesz mi zdjęcie tego kolektora to podpowiem ci gdzie go nawiercić.

 

Co do konfiguracji to Staga ustawiasz że niby jest pełny wtrysk a nie fullgrupa, jak ustawisz na fullgrupe to będzie głupiał, ja zawsze zostawiam na pełnym wtrysku i wszystko śmiga jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do legalności przerobienia instalacji to raczej nikogo to nie obchodzi czy to jest sekwencja czy nie, przerobiłem trochę samochodów i nikt nigdy nie miał problemów, na badaniu tak jak wyżej ktoś pisał potrzebne jest tylko na zbiornik potwierdzenie.

 

...

 

Zgadzam się z powyższym stwierdzeniem w 100%. Nikt nigdy nie wołał na przeglądzie więcej niż homologacje na zbiornik. Tyle, że instalacja nie spełnia warunków ujętych w homologacji i była modyfikowana przez osoby nie mające do tego uprawnień. Jakie mogą być tego skutki? Postaram się coś dowiedzieć w wydziale komunikacji i napisze co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az poszedłem na parking i fotkę cyknąłem, też tak zrobiłem dodatkowo założony kop z PB brak sondy i z auta zrobił się szatam.

20130108082.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Postaram się coś dowiedzieć w wydziale komunikacji i napisze co i jak.

 

Trochę popytałem i takie zmiany w instalacji są niezgodne z prawem. Jednak jak to u nas bywa praktycznie nie ma sposoby zweryfikowania czy użytkowana instalacja jest oryginalna czy po przeróbkach. Oczywiście wszystko jest do sprawdzenia i udowodnienia ale jakoś nikt do tej pory o tym nie słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek - sposób zweryfikowania jest. Przy zakładaniu instalacji gazowej dostajesz świadectwo homologacji, na którym są wymienione podzespoły z jakich składa się Twoja instalacja.

Inna sprawa, że ciężko mi wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś takowego dokumentu by wymagał. Chyba tylko, jakby wybuchło Ci coś pod maską.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak widać kolejny przykład "martwego prawa".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam po dłuższej przerwie!

 

W końcu udało mi się dorwać obiecane graty! Oto pełna lista tego, co udało mi się wyciągnąć:

 

Reduktor Tomasetto AT09

Sterownik Stag200-4

Listwa wtryskowa Rail Apache

Map sensor PS-01

Dysze mosiężne wkręcane w kolektor

Wiązka cała, chociaż trochę pocięta

Czujnik poziomu gazu ma wielozawór jakiś produkcji AC

Przycisk i pipczyk do środka

 

Więc teraz, chciałbym prosić wszystkich kolegów, który są w stanie (mają podobne doświadczenia) o pominięcie wszelkich kwestii prawnych (jestem dorosły, wiem co robię i jakie ewentualnie grożą za to konsekwencje) i skupienie się na wszelkich faktach, które mogą pomóc w poprawnym, samodzielnym montażu tej instalacji do auta.

 

Kilka faktów na początek:

 

Instalacja pochodzi z Ibizy z silnikiem 1.4 PORSCHE SYSTEM (:D). Co do wydajności samego reduktora panują różne opinie, ja zaryzykuję jego montaż do mojego silnika.

Czy dysze wtryskowe wykręcone z kolektora będą miały wystarczającą średnicę czy muszę wyposażyć się w nowe?

Czy listwa wtryskowa ma jakieś elementy regulacyjne, ewentualnie podlegające wymianie w przypadku montażu jej do silników o różnej pojemności?

W samochodzie-dawcy nie było w ogóle lambdy, więc wnioskuję, że Stag świetnie radzi sobie bez niej (jeszcze przed wyjęciem instalacji sprawdziłem ją, samochód palił, przełączał się między paliwami bez zarzutu, trzymał wolne obroty i ogólnie ładnie jeździł) - czy to fakt? Chciałbym pozbyć się lambdy z mojego paska, bo i tak jest zepsuta.

Czy znajdzie się ktoś pomocny w konfiguracji samego sterownika? Temat nie jest mi obcy, mam interfejs, oprogramowanie, jednak do tej pory konfigurowałem tylko swojego nicolausa do współpracy z blosem (udało mi się "ożenić" go z atuatorem i działało to super, póki lambda nie padła :P) a to w porównaniu do instalacji sekwencyjnej przepaść technologiczna...

Najważniejsze: jak wiercić w kolektorze dolotowym? Jestem w stanie bez problemu wykręcić go z auta (doświadczenie nabyte przy ściąganiu głowicy do remontu), ale nie mam bladego pojęcia jak, w których miejscach, pod jakimi kątami wiercić dziury pod dysze...

Elektrykę ogarnę bez problemu mając schemat ze strony AC.

 

Za wszelkie porady z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności