Skocz do zawartości
Gość marco

jak rozpoznac passata TDI 130km

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marco

witam

 

chcialbym zapytac kolegow ktorzy jezdza passatami B5 3BG TDI???

 

Wlasnie zamierzam zmienic mojego wysluzonego passata na passata 3BG TDI 130km , tyle ze sa tez na rynku z miejsza moca 100km..i pytanie jak rozroznic passata 130km czy ma jakas tabliczke czy jakkolwiek mozna go z identyfikowac??? czy poprostu na oslonie silnika jest napis 130km ??? (raz tak znajomy kupil A4 myslal ze 110km a bylo 90km :) )

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jimmi

Mają czerwone litrerki DI. Było juz na forum o oznaczeniach. Postaram się ci poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marco

wlasnie znalazlem ten dzial z tymi literkami TDI. normalnie super forum sie zrobilo ;)

 

dzieki serdeczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom jest wiele rzeczy np. czuje sie moc większą pod pedałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

znaczki moż na przykleić ;)

podobnie jak osłone silnika :)

czy mozna poznac po nr silnika?? (w B4 jest to możliwe, bo silniki miały inne oznaczenia - 1Z i AFN (tak gdzies czytałem na forum :P) a w 3BG??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukasiasty

Literki na klapie to może mieć różnego koloru,to akurat mało wiarygodna metoda na określenie mocy silnika.Najlepiej sprawdz 3 pierwsze litery numeru silnika znajdziesz je na silniku i na naklejce we wnęce koła zapasowego w bagażniku,taka naklejka jest też w książce serwisowej,ale sprawdz czy jest na niej ten sam numer VIN co na nadwoziu,zresztą przeciesz masz B5 i chyba wiesz co i gdzie w nim jest.Życze udanych zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi marco- moc silnika nienależy rozpoznawać po literkach bo każdy może sobie literki zmienić i ....kupa. :610: Postaraj się odczytać pierwsze 3 litery oznakowania silnika na jego bloku, a ponadto w bagażniku w miejscu koła zapasowego znajduje się nalepka po lewej stronie, tam też jest podana moc silnika w kilowatach. Kilowaty pomnóż przez 1,36 i wyjdzie ila to koni mechanicznych. Dodatkowo w dokumentacji , o ole jest dostępna, również można odszukać dane na temat mocy. Powodzenia w odszukiwaniu.

Dodam jeszcze , że tu na forum znajduje się gdzieś opis jakie oznaczenie literowe silnika odpowiada jego mocy. :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
chcialbym zapytac kolegow ktorzy jezdza passatami B5 3BG TDI???

 

 

Najlepiej i najpewniej można rozpoznać Passata TDI-PD130 po oznaczeniu silnika.

 

Silniki o oznaczeniach AWX i AVF to silniki 1,9 TDI o mocy 130 KM na pompowtryskiwaczach

Różniły się one ilością Nm w zależności jaka była zastosowana skrzynia biegów:

5S, 6S, Tiptronic.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować zajrzeć w dowod rejestracyjny :-)

Zakładając, że samochód jest z oryginalnymi papierami powinieneś tam znaleść wartość 105 kW. Potem sprawdzasz czy w samochodzie siedzi ten sam silnik co w dowodzie rejestracyjnym i na rozniastych tabliczkach i nalepkach :-)

 

Uprzedzając dyskusję na temat tego, że w dow. rej. nie ma już nr silnika stwierdzam że kupowanie samochodu od gościa który ma go 3-4 miesiące wymaga mocnego sprawdzenia nie tylko oznaczenia silnika. Po prostu jest to zawsze zagadka dlaczego sprzedaje tak szybko :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jimmi
Zakładając, że samochód jest z oryginalnymi papierami powinieneś tam znaleść wartość 105 kW

 

Chyba 97KW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jimmi

Przepraszam 96KW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe Jak pisałem posta zadzwonił telefon i pobawiłem sie trochę kalkulatorem. Nie mam pojęcia jak ale w efekcie wziełem przelicznik 1,2345678 :-D

Jest jak piszesz Jimmi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten przelicznik to 1,36 :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysieksa

A czy można rozpoznać na pierwszy rzut oka po podniesieniu maski, że np to jest wersja 101 konna a to 130 ?? Zakładając, że wszystkie plastiki w komorze silnika są oryginalne to czy da sie rozróżnić po jakichś detalach z jaką mocą mamy do czynienia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość masterevo

Z Wygladu mozna poznac po literkach. 101 Km to TDI NA srebrno 115 KM TDI a wersja 130 Km to TDI

 

hehe

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nawet zaden serwis ci tego nie powie !!

 

To tak samo jak ktos niby cos wie i muwi ze wydech po dwoch stronach auta maja silniki V-ki, a to kit totalny bo maja tak 4x4.

 

Jak cos to pisz na gg moze pomoge jakos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z Wygladu mozna poznac po literkach. 101 Km to TDI NA srebrno 115 KM TDI a wersja 130 Km to TDI

 

hehe

 

pozdrawiam

 

Jeżeli pisałeś o 3B to źle jest bo: 90 KM TDI srebrne, 115 KM TDI, 130 KM to TDI.

Jeżeli natomiast chodzi o wersje 3BG to występowały tylko 101 KM TDI, 130 KM TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysieksa
Z Wygladu mozna poznac po literkach. 101 Km to TDI NA srebrno 115 KM TDI a wersja 130 Km to TDI

 

hehe

 

pozdrawiam

Rozumiem, że brałeś pod uwagę tylko model 3BG na PD ???

 

Pewnei się mylę ale wydaje mi sie, że chyba nie było już 115KM silników w 3BG ??

 

 

Jeżeli pisałeś o 3B to źle jest bo: 90 KM TDI srebrne, 115 KM TDI, 130 KM to TDI.

Jeżeli natomiast chodzi o wersje 3BG to występowały tylko 101 KM TDI, 130 KM TDI.

 

 

o i dopiero teraz Kolega rozwiał wszelkie moje wątpliwości :D

 

Czyli w modelu 3BG z silnikami 1,9 TDI występowały TYLKO dwie wersje mocowe tzn 101KM i 130 KM i tylko na PD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Chłopie patrzy się tylko i wyłącznie na wlepke w bagażniku :!:

Żadne literki sriterki :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności