Skocz do zawartości
Marceli

Sprzęgło? Skrzynia?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, z dnia na dzień zaczęły mi ciężko wchodzić biegi, największy problem mam ze wstecznym, trzeba użyć naprawdę sporej siły, dodatkowo na wcisnietym sprzęgle i wbitej powiedzmy jedynce auto powoli zaczyna ruszać, jakby sprzęgło nie puszczało do końca. Do tego drugi problem który wyszedł po tym opisanym wyżej, mianowicie wrzucenie 3 biegu jest niemożliwe, jak pcham lewarek w miejsce 3 coś zgrzyta, jak zacznę puszczać sprzęgło, lewarek leci do tylu i bieg wypada, jak przytrzymam siłą to jest jeden wielki zgrzyt i też wypada. Miał ktoś podobne problemy? O co może chodzić? Skrzynia 5 biegowa manualna, silnik avb, rok produkcji 2001, 283 tys przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Brak oleju w skrzyni lub bardzo niski poziom

2. Mogło się sprzęgło posypać (może się już tarcza skończyła)

3. Jeżeli wbijałeś biegi na siłę to mogłeś pokrzywić wodziki w skrzyni które są odpowiedzialne za wybieranie biegu

Ja wymieniałem wybierak biegów i zapomniałem ustawić go wg starego i teraz mam problem z 4 biegiem muszę go wrzucać jak silnik spadnie na niskie obroty.

4. A może Ci skrzynia padła na amen

 

To są moje propozycje może inni znają jakieś inne opcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od najtańszych - wysprzeglik ( odpowietrzyć jak pedał nie odbija do końca albo jest taki luz/uskok w pierwszej fazie naciśnięcia albo pompka na pedale sprzęgła

z tych kosztowniejszych - ściągnąć skrzynie i zobaczyć tarcze ( raczej to obstawiam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pedał chodzi tj chodził zawsze. Na sprzęgło już sie nastawilem ale co z ta 3? Głupio by było gdyby zmienić sprzęgło, złożyć do kupy a dalej by nie było tj należy. Myślicie że jakiś znachor od skrzyń jest mi w stanie realnie określić stan skrzyni gdybym zawiózł mu sama skrzynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć 3 na zgaszonym silniku, odpal na sprzęgle i zobacz co się dzieje. Sprzęgło się nie ślizga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wrzucam na zgaszonym i odpalam na sprzęgle to też wypycha. Sprzęgło sie nie slizga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zostały 2 opcje , wodziki albo skrzynia padła skoro na zgaszonym wsadziłeś 3 i po odpaleniu wypada.

zajedź do mechaniora jakiegoś dobrego to pomoże to zdiagnozować na pewno

 

edit: przyszło mi na myśl jeszcze - poduszki/poduszka pod skrzynia poszła konkretnie i skrzynia krzywo "wisi" co może być odpowiedzialne za złe wybieranie biegów oraz wypadanie tej 3 np.

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też ostatnio biegi nie "wchodzą tak precyzyjnie" jak dawniej ale to chyba wina oleju bo nawet przy temperaturze -1 jak na noc auto zostawię na wstecznym to chyba zamarza mi czujnik cofania światła cofania świecą się bardzo długo po wyjęciu biegu, same biegi wchodzą z oporem a sprzęgło mam nowe ma niespełna 100km więc to na pewno nie jego wina, jutro jak dam radę spuszczę stary olej i zaleję nowym zobaczymy czy pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój passat nagle z dnia na dzień się zje**ał :cenzura, jeszcze wczoraj było ok, nagle dziś czapa. Jedynka i wsteczny nie chcą często wchodzić, przy próbie wbicia wstecznego jest taki odgłos jakby uderzenia i wydaje się jakby o coś uderzał lub blokował się na czymś (bieg). Na reszcie biegów są od czasu do czasu zgrzyty i nieraz też zdarzy się że nie wejdzie za pierwszym razem. Po wbiciu jedynki lub właśnie wstecznego i próbie wolnego ruszenia dzieje się coś tak jakby autem lekko potrzepało, wrażenie podobne do luzów na przegubie, coś szarpinie i puszcza i od nowa. dzieje się tak przez chwile, po ruszeniu jest ok. Więc podnieśliśmy auto wózkiem widłowym :P I dzieje się rzecz następująca, po wbiciu biegu i koła się kręcą, jeśli wciśniemy sprzęgło to zaczyna coś strzelać w skrzyni (normalnie na kołach też tak jest wtedy jak zacznie szarpać), koła się dalej kręcą, wskazówka prędkości utrzymuje się nadal tak jak przed wciśnięciem sprzęgła, jednak po chwili zaczyna powoli drgawkowo (podskakuje troszke) opadać aż do zera i koła stają, dzieje się tak na każdym biegu. Czyli jakby nie wysprzęglało od razu. Dodam, że jeśli wbijam biegi na sucho bez sprzęgła, lub na zgaszonym aucie wchodzą bez problemu. I teraz co może być prawdopodobną przyczyną? Sprzęgło? Tylko skąd te stuki ze skrzyni?

passat b5, TDI AFN

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpirzone łożysko wyciskowe. Tak czy inaczej musisz zrzucic skrzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, ale to już po maturach. Do tego czasu czyli tydz, moge normalnie jeździć? Wbijając biegi delikatnie i uważając na to? Bo potrzebuje auta :/ Czy może lepiej niech stoi żeby nie narobić większych kosztów?

Zarzuci ktoś linka, gdzie jest ładnie opisane jak wyciągnąć skrzynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz robić skrzyni to radzę Ci brać się za sprzęgło.

Ceny usługi są różne ale więcej jak 400zł nie powinieneś zapłacić chyba że będziesz "walczył" sam + pomocnik ,ale uprzedzam to będzie "mała walka" jak chcesz to robić pierwszy raz.

lepiej dorzuć te 400 stówki bo nie ma nic ważniejszego od spokoju i własnego zdrowia.

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniałem u siebie sprzęgło z dwumasą. Jakbym miał to robić drugi raz to oddałbym to do warsztatu - zdjęcie skrzyni, wymana zamachu i sprzęgła to mały pikuś ale tyle montaż skrzynki to katorga, nawet we dwóch i z podnośnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało Ci się ogarnąć Andrzej wysprzęglik w NS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede to robił z tata który ma pojecie o tym, ale ostatnie auto jakie rozbieral to passat b4 z 6 lat temu dlatego tez pytam na forum, na jakie niespodzianki sie przygotowac, ewentualnie jeszcze dowiem sie jakie sa ceny na.okolicy za taka usluge i moze pojade do kogos z tym. Powiedzmy ze okaze sie ze to wina tego łożyska, ale sprzęgło będzie juz w kiepskim stanie. Jakiej firmy kupic? Auto robi do 15 tys rocznie na krótkich dystansach. Najlepiej jakby zrobic to jak najtańszym kosztem, bo wiadomo kasa, ale nie chce tego rozbierac za jakiś czas wiec trzeba kupić cos w miare porządnego. Jak ocenić stan dwumasy? Jaki dopuszczalny luz moze mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz co może być prawdopodobną przyczyną? Sprzęgło? Tylko skąd te stuki ze skrzyni?

 

Na przyszłość ;)

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/134886-Regulamin-forum

 

2. Wysyłanie wiadomości na forum

 

2.1 Jeżeli jesteś absolutnie pewien, że na forum nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie to zadaj je, przestrzegając poniższych założeń:

a) upewnij się, czy twojej wiadomości nie da się podłączyć pod istniejący już temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, nigdzie nie mieli tego wysprzęglika, więc zostawiłem stary.

 

Dzisiaj kończę montaż - zostało do złożenia zawieszenie i półosie. Stary dwumas był totalnie zapieczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mogę zakładać nowych tematów, pewnie to i dobrze, więc napiszę tutaj. Posiadam passata avb i odkąd go kupiłem mam problem ze sprzegłem. Zakupiłem go z nowym kompletem luka i po 15 tys padło łożysko igiełkowe, mechanik wymienił. za 25 tys zaczęło szarpać nie wiadomo czemu, mechanik wymieni tarczę i docisk - pomogło. Za kolejne 25 tys znowu zeczęło szarpać, mechanik wymienił dwumas pomogło. Zrobiłem 20 tys i niby jest ok, ale od pewnego czasu dokadnie podczas ruszania, obojętnie z jakiego biegu, i to dokłądnie podczas sprzęglenia, coś grzęzi. Nie grzęzi, kiedy jest wciśnięte i kiedy jest wyciśnięte. Tylko podczas ruszania. Aha. i keidy auto już się toczy, nawet 2 kmh, można sprzęglić i rozsprzęglać, nie wydaje już żadnego dźwięku. Dodam jeszcze, że wydaje mi się, że dokładnie w tym czasie kiedy zaczęło tak grzężić, zaczęło zgrzytać mi również z bendiksa. Wiem, że przypadek jest dziwny, bo szukam już dugo odpowiedzi na ten tema, mniej więc3j kilka miesięcy, i jeśi ktoś postawi mi konkretną diagnozę, to czapki z głów. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, i jeśi ktoś postawi mi konkretną diagnozę, to czapki z głów. Pozdrawiam

sprawdź przeguby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, możesz miec racje w zasadzie kolego. Dam znac jak posprawdzam pozdro i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności