Skocz do zawartości
Danek75

Zamiana zwykłych lamp na bixenon'y skrętne... kilka pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

3C0941753K, 3C0941754K

3C0941751K, 3C0941752K

to są numery lamp po lifcie i na takich proponuję się skupić

przed liftem były

3C0941753G, 3C0941754G

3C0941751G, 3C0941752G

 

co rozumiesz przez rozsądne pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori xenon ale mam zamontowane żę:

- poziomowanie ręczne z regulatora tak jak na halogenowych

- doświetlania dynamicznego na razie nie montowałem (dodatkowe 2 sterowniki tył lam i system poziomowania żeby błędem nie waliło)

- doświetlanie statyczne z halogenów (halogen przepięty w miejsce doświetlania zakrętów działa do 40 km/h)

 

reflektor starego rodzaju bo łatwiej wysterować, przepięte kable+ nowe kostki i przerobiona instalacja w reflektorach.

spryski w trakcji kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od razu przepraszam, jeśli pytanie zadaję w złym wątku, ale google odesłało mnie tutaj w poszukiwaniu odpowiedzi na mój problem. Od razu zaznaczam, że temat samochodów/części/podzespołów itd jest mi zupełnie obcy. Wiem jak odpalić i jazda :D Otóż jakiś czas temu coś się zepsuło w lewym bixenonie skrętnym w moim Passacie B6 (przestał się ustawiać, doświetlać pobocze przy zakrętach, właściwie oba przestały, ale u dilera powiedzieli, że coś się stało z jakimś silniczkiem w lewym reflektorze). Oznaczenia OEM moich lamp to:

3C0941753G

3C0941754G

 

Jak wyczytałem na tym forum są to stare oznaczenia przed liftem, którym odpowiadają po lifcie odpowiednio:

3C0941753K

3C0941754K

 

Szukałem wszędzie reflektora z końcówką G i zgodnymi pozostałymi numerami, ale nie ma nigdzie. Jest natomiast cały kompletny z oznaczeniem K. Pytanie brzmi czy będzie on pasował? Czy mogę używać jednocześnie reflektora prawego, który jest sprawny i ma oznaczenia z G oraz reflektora lewego z oznaczeniem K?

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem wszędzie reflektora z końcówką G....ale nie ma nigdzie
Źle szukałeś

http://allegro.pl/listing/listing.php?description=1&order=m&string=passat+b6+xenon+lewy&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-3-mt-0113

możesz mieć 753G i 751G

Czy mogę używać jednocześnie reflektora prawego, który jest sprawny i ma oznaczenia z G oraz reflektora lewego z oznaczeniem K?
Nie da się zamienić ani pojedynczo, ani kompletu ponieważ jest inna instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poprzednia odpowiedź nie doleciała, więc piszę raz jeszcze. Czyli mam rozumieć, że mogę zostawić prawy sprawny bixenon skrętny z oznaczeniem 753G i jedynie dokupić lewy z oznaczeniem 751G i wszystko będzie współgrać? Co do poszukiwań - nie do końca szukałem źle, ponieważ rozglądałem się jedynie za 753G, nie wiedząc o tym, że 751G to to samo i będzie współgrało z 753 - jak już wspomniałem - motoryzacja to nie mój konik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować, ale jeśli to faktycznie silniczek to lepiej go wymienić za ułamek kwoty jaką wydasz na lampę (w dodatku bez gwarancji że będzie dobra). http://xenon-ekspert.pl/ daleko nie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - zdiagnozowanie problemu miało miejsce jakieś 3 lata temu u Bełtowskiego w Krakowie. Powiedziano mi, że spaliła/uszkodziła się jakaś część lewego reflektora, której nie można dokupić osobno (chyba, że znajdzie się jakiś rozbity dawca) i trzeba wymienić cały lewy reflektor. Ta uszkodzona część była odpowiedzialna za podnoszenie się żarników, ich skrętność, włączanie doświetlenia pobocza itd. Za nówkę wołali sobie prawie 3k, więc sprawa została załatwiona tak, że samochód został podpięty do komputera, lampy podniesione do poziomu użytkowania i tak zostały za co zawołali sobie 100 zł. Po problemie została jedynie ciągle migająca kontrolka obok zegarów, zaklejona taśmą, żeby nie drażniła i nie rozpraszała. Problem jednak nie zniknął zupełnie, ponieważ lampy powoli opadały aż do samego dołu co właściwie uniemożliwiało jazdę. Dlatego zacząłem się rozgładać za jakimś używanym, ale jak powiedziano mi w serwisie Bosha muszą to być reflektory z oznaczeniami 3C0941753G i żadne inne, sami do końca nie wiedząc czym różnią się poszczególne oznaczenia G,K itd. Skoro nawet nie wiem co do końca jest z reflektorem nie tak, która część jest uszkodzona i czy jest w ogóle możliwość znalezienia tej części i jej zamontowania, podjąłem decyzję o wymianie całego reflektora, żebym miał pewność, że kupię cały kompletny sprzęt z wszystkimi działającymi podzespołami. Co o tym sądzisz kolego mkpol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to podpięcie pod komputer i sprawdzenie jaki błąd zapisał sterownik.

 

W moim aucie xenon był zakładany od zera. Kupiłem kpl. używanych lamp poliftowych. Efekt jest taki że w garażu stoją już pudła z nowymi oryginalnymi lampami na wymianę. Z używek się wyleczyłem.

Można bardzo łatwo sprawdzić czy uszkodzenie jest mechaniczne czy elektroniczne. Jeśli da się skasować błąd i kontrolka nie zapali się aż do następnego odpalenia auta to na 99% jest to błąd mechaniczny (tenże silniczek). Jeśli błędu nie da się skasować to ja bym zaczął od sprawdzenia modułu zasięgu który jest przy lampie (za żarnikiem). Jeden i drugi problem można ogarnąć bez konieczności wymiany lampy bo w lampach G dojście do silniczka jest możliwe od dołu po zdemontowaniu przetwornicy. (w lampach poliftowych vw już naprawiło ten "błąd" i dostęp do mechanizmu jest niemal niemożliwy)

 

polecam lekturę tego tematu http://forum.vw-passat.pl/threads/112787-Bi-xenon-skr%C4%99tny-usterka

Przekonasz się, że twój przypadek nie jest ani wyjątkowy, ani rzadki. Skontaktuj się z gościem z linka, który podałem wcześniej i umów na sprawdzenie. Zagadaj też czy nie ma takiej lampy, przynajmniej będziesz miał pewność że jest sprawdzona i sprawna. Albo kup nówkę, a jeśli używkę to tylko z montażem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc! Ogarnę też opcję z xenon-expertem, myślę że to może być dobre rozwiązanie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupię używane lampy bez przetwornic to moduł skrętu dynamic Hella 7L6 941 329B muszę dokupić i przetwornicę czy ten moduł skrętu to już jest przetwornica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kupię używane lampy bez przetwornic to moduł skrętu dynamic Hella 7L6 941 329B muszę dokupić i przetwornicę czy ten moduł skrętu to już jest przetwornica?

Moduły skrętu i przetwornice to dwa osobne urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kupię używane lampy bez przetwornic to moduł skrętu dynamic Hella 7L6 941 329B muszę dokupić i przetwornicę czy ten moduł skrętu to już jest przetwornica?

 

jak dobrze widzę to moduł pod xenony przed liftem.... jeśli zamierzasz dokładać xenony + instalacja to dołóż trochę więcej $$$ i kup xenony po lifcie (mniej awaryjne), a dostęp do przetwornicy masz bezproblemowy. w starszych lampach musisz wyciągać lampę żeby wywalić przetwornicę = zdjąć zderzak. A moduł skrętu i przetwornica to dwa oddzielne elementy wymienne w lampie. W nowszych lampach przetwornica to 6g, moduł skrętu też inny (mniejszy).

 

na samej górze tej strony masz numery lamp zamieszczone przez mkpol (przed i poliftowe)... tych oznaczeń się trzymaj ;)

Edytowane przez thomeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli jeśli zakupiłbym lampy w komplecie z przetwornicami i modułami skrętu to jeszcze będę potrzebował:

 

3c0 941 274 A

1T0 907 503 G

1K0 941 273

1T0 907 503

5M0 907 357 B

+ do tego jakieś wiązki żeby to wszystko podłączyć? Jeśli coś pominąłem to proszę o dopisanie co jeszcze brakuje :)

 

Spryskiwacze reflektorów już mam chociaż nie wiem w jakim celu są zamontowane przy zwykłych lampach :mlask

Edytowane przez punktar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze reflektorów już mam chociaż nie wiem w jakim celu są zamontowane przy zwykłych lampach :mlask

A w jakim celu są przy bixenonach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak mówią przepisy. Lampy emitujące ponad 2000 lumenów muszą być wyposażone w układ automatycznego oczyszczania lamp.

3c0 941 274 A

1T0 907 503 G

1K0 941 273

1T0 907 503

To są wszystko czujniki poziomowania. Po co ci 4? Tak naprawdę to wystarczy układ z 1 czujnikiem na tylnej osi - tak jest montowane od 2008 roku i wtedy lepiej moduł 5M0 907 357 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli może to być czujnik obojetne który z tych co napisałem czy tylko jeden z nich będzie pasował? :)

No i czy wtedy muszę mieć lampy po lifcie czy mogą być te starsze? :)

 

aha jeszcze czy mój bordnetz 3C0 937 049 E będzie dobry i będzie współpracował z modułem

5M0 907 357 C?

 

I jak to podłączyć? może jakiś link do przewodów/wiązek? Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o takie rzeczy :)

Edytowane przez punktar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo tak mówią przepisy. Lampy emitujące ponad 2000 lumenów muszą być wyposażone w układ automatycznego oczyszczania lamp.

No to juz teraz wiem czemu mam spryskiwacze, myślałem ze to fanaberia poprzedniego wlasciciela ktory zamiast zamówić czujniki parkowania lub kamere cofania które sa bardzo przydatne to sobie sprawil spryskiwacze na lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli może to być czujnik obojetne który z tych co napisałem czy tylko jeden z nich będzie pasował? :)

No i czy wtedy muszę mieć lampy po lifcie czy mogą być te starsze? :)

 

aha jeszcze czy mój bordnetz 3C0 937 049 E będzie dobry i będzie współpracował z modułem

5M0 907 357 C?

 

I jak to podłączyć? może jakiś link do przewodów/wiązek? Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o takie rzeczy :)

Jeżeli decydujesz się na system z 1 czujnikiem to wystarczy kupić

1K0941273N (M dla 4motion) jeśli masz DCC

3C0941307A (309B dla 4motion) jeśli masz zwykłe zawieszenie

 

To są numery czujników z całym zespołem dźwigni, więc trzeba patrzeć, żeby było wszystko, bo poszczególnych elementów może się nie dać kupić.

Zdecydowanie lepiej kupić lampy po lifcie i najlepiej nowe, a jak używki to koniecznie kpl z jednego auta.

co do bordnetza to najlepiej podepnij się kabelkiem i sprawdź czy masz opcję włączenia xenonów. Jeśli nie to:

http://forum.vw-passat.pl/threads/125423-30-bitowy-bordnetz-3C8-Jakie-ma-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-Opcje?highlight=bordnetz

w tym wątku poszukaj bornetza w wersji high 30 bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/vw-passat-cc-czujnik-xenon-1k0941273n-i5188467110.html taki czujnik jest kompletny? Tylko ten jeden na allegro znalazlem.

 

Na kompie sprawdziłem i bordnetz ma opcję xenon. Tylko co z tymi wiązkami? Mają jakieś numery OEM? Szukalem na allegro ale, nic nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz zawieszenie adaptacyjne? Jeśli chodzi o wiązkę to niestety trzeba kupić kompletną i wytargać to co potrzeba

http://allegro.pl/vw-eos-czujnik-poziomu-swiatel-3c0941307a-scirocco-i5178699210.html ty masz kompletny

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności