Skocz do zawartości
Gość henryks

climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość henryks

w autodiagnozie passata b4 z 1995r wyskoczył kod 4122 (to ostatnie w indeksie górnym) wychodzi na to ze jest to problem z silnikiem nastawnika klapy do regulacji temperatury. Jak to naprawić? dodam ze na panelu nie wyswietlają się wszystkie kreski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henryks

po 2 dobach (lub przejechanych 100km wszystko wrócilo do normy i climatronik działa. zrestartował się@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mak002

wyskoczyl mi ten sam kod czy robiles cos w tym kierunku.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henryks
wyskoczyl mi ten sam kod czy robiles cos w tym kierunku.pozdrawiam

zdarzyło mi się to przed samym weekendem. Przez sobotę i niedzielę grzebałem w necie co z tym zrobić trafiłem min tu, wpisywałem te kody wychodziło to że silnik klapki itd. Bylem cholernie wściekły na syna bo zdarzyło się to po tym gdy po wejściu do samochodu i przejechaniu dosłownie paru metrów zanim system się na dobrze uruchomił zaczął szybko (jakby pisał smsa) regulować klimatronika by obniżyć temperaturę nastawioną domyślnie z 21 na 20 lub 19 stopni. Do przejechania było ok 1,5km! Po paruset metrach było jasne że klima nie działa(dmucha lecz nie chłodzi). To jak wspomniałem było piątkowe popołudnie. Odblokowało się samo w poniedziałkowe czyli ok 2doby później. Nie wiem czy to czas jest potrzebny czy przejechane kilometry - bo w tym czasie zrobiłem koło 100. Kiedyś od znajomego słyszałam że po wymianie akumulatora w escorcie z tego rocznika należy ustawiać elektronikę lub przejechać 100-200km wtedy się resetuje. Radzę zachować spokój - poczekać pojeździć może zaskoczy jak u mnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności