Skocz do zawartości
Gość gregor1

[B5] Jaki rozmiar felgi i opony?

Rekomendowane odpowiedzi

oryginalnie na 16" powinna być opona 205/55 R16. Będzie Ci licznik przekłamywał z prędkością i opona jest większa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie o takie felgi mam.

 

8cc5490470a3033faa13120d3615df39.jpg

 

Jaki rozmiar opony polecacie żeby to ładnie siadło, ale też żeby dało się użytkować auto prawie do końca dopuszczalnej ładowności? ;)

Bez dystansu się nie obejdzie, mam jakieś 13 mm i 20 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje 215/40 R18 jak chcesz na 7,5" szerokości. Dystans 20mm to na przód a na tył więcej. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mówisz da się zapakować paszczaka na maksa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 osoby, bagaże na dwutygodniowy wyjazd plus jakieś bonusy ;) generalnie **** siedzi i to mocno ;)

 

Tak o

 

c003d0b934c7e30d79e50d58443d26f5.jpg

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego konsekwentnie trzymam się 15". Komplet pasażerów, dwa worki kartofli w bagażniku i nadal można zasuwać polną drogą :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, kupa może być z 18'? Nie myślę na pewno o jakimś megaspasie, aby nie był tramwaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Rozumiem. Tylko że, na chłopski rozum, te 18' są tak samo szerokie jak 17' które mam teraz. Mają tylko większe et. Więc będą głębiej. To można załatwić i wyrównać dystansem. Czyli myślę, że zakładając węższa oponę np 205 mm nie powinno przycierać ;)

Chyba sprawdzę to organoleptycznie po prostu :D

 

Przypuszczam, że nie da się pogodzić estetyki z normalnym użytkowaniem auta hehe.

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz na 7,5" oponę 215 wystarczy tylko że pokombinujesz z dystansem i nic nie będzie przycierać. Jak masz dystanse 20mm daj na tył na przód 13mm i sobie zobaczysz. Napisałem z przodem tak żeby było jak najbliżej krawędzi błotnika. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dasz na 7,5" oponę 215 wystarczy tylko że pokombinujesz z dystansem i nic nie będzie przycierać. Jak masz dystanse 20mm daj na tył na przód 13mm i sobie zobaczysz. Napisałem z przodem tak żeby było jak najbliżej krawędzi błotnika. Pozdro

Spoko. Dzięki. Muszę kupić komplet opon więc lepiej wiedzieć za wczasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Zastanawiam się nad zakupem opon 17". Myślę pomiędzy dwoma wielkościami:
-225 50 R 17

-222 45 R 17

Jeździł ktoś może na jednych i drugich? Czy sporo zmniejsza się komfort oraz żywotność wahaczy na profilu 45?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225/50 będzie balon

 

225/45 lub 205/50, zależy od szerokości felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi to oryginalne Phoenix 17". A opony chce kupić hankook ventus prime 3

A jak z komfortem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc proponuje  205/50. 

Komfort to pojecie względne, mi na  225/45/17 jest mega wygodnie (na co dzień jeżdżę na 215/35/19)  
Kto inny powie że 17 twardo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wytrzymałość twoich wahaczy przy tych 19?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam ;) co prawda na 19  jeżdżę dopiero sezon, wcześniej miałem 18".

Ale jakoś nie zauważyłem nadmiernego zużycia, trzeba po prostu być bardziej ostrożnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio za ostrożność i jazdę lewym pasem bo na prawym studzienki są zapadnięte dostałem mandat. :P

 

Wiem że przy napędzie 4x4 muszę mieć przód i tył takie same opony. A jak to się ma do bieżnika? Czy będzie się coś działo z napędem jeśli będę miał na przodzie nowe opony, a na tyle powiedzmy takie które się kończą??

Edytowane przez maciej8612
nowa myśl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś z Was fotkę jak wygląda opona 205/45 na feldze 18" i szerokości 8" ??? Pytam,bo z tyłu mam 225/40 i wszystko jest OK,a z przodu na hopkach lubi przytrzeć . Kombinuję z dystansami,bo ET felgi to 48, ale sądzę,że węższa opona powinna pomóc.

 

DSCI3887.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam szybkie pytanie bo jutro muszę zamówić opony.

Mam 15" alu i kupowałem auto od Niemca który je regularnie serwisował w Aso vw i miał opony letnie 205/60/r15 a wszędzie mi mówią że to źle i mają być 195/65/r15, ale wkońcu tam mu takie założyli, a mają dość duże podejście do bezpieczeństwa. Fajnie mi się na nich jeździło ale co mam kupić :-) proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czarnawdowa napisał:

miał opony letnie 205/60/r15 a wszędzie mi mówią że to źle

 

To na pewno nie jest źle. 205/60 i 195/65 to zamienniki i oba te rodzaje były montowane w passatach. 205 w mocniejszych wersjach silnikowych na felgach 7 cali i tobie wystarczą 195, aczkolwiek możesz kupić też 205.

Zerknij na wlepkę wyposażeniową do bagażnika lub książki serwisowej, dowiesz się na jakich oponach wyjechało auto z fabryki.

H6R 195/65 R15 T

H6S 195/65 R15 V

H6T 205/60 R15 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności