Skocz do zawartości
dlugiiii

Drgający przekaźnik zapłonu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Problem występuje drugi dzień i tylko przy pierwszych próbach przekręcenia stacyjki. Po przekręceniu zapłonu na pierwszą pozycję ( uruchomienie kontrolek) kontrolki migają ok 1s w rytm drgań jakiegoś przekaźnika. Czas ten nie jest dłuższy od działania pompy paliwa. Po tym czasie wszystko jest w 100% sprawne i normalnie jeździ. Po nagrzaniu wnętrza (przekaźników) problem nie występuje i wszystko działa jak powinno. Akumulator naładowany i kręci aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek, do przelutu przekaźnik, nie pamiętam numeru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pocieszenie, że może wystarczy przelutować :) Teraz zimno i odechciewa się grzebania :dolamam . Na dodatek teraz czasami zapala się czerwony wykrzyknik na FISie( tylko za pierwszym razem po wejściu) lub kontrolki zapalają się połową jasności jakby było słabe napięcie. Dam znać czy przelutowanie pomogło.

 

 

Podsumowując : Nie posiadam żadnego przekaźnika zapłonu. Przyczyną była kostka stacyjki, która za pewne pomału kończy swój żywot smile01.gif

Edytowane przez dlugiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadasz przekaźnika zapłonu? A co CI zasila ECU i pompę paliwa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie posiadasz przekaźnika zapłonu? A co CI zasila ECU i pompę paliwa???

 

Tak masz rację. Mam przekaźnik do pompy paliwa i pewnie do ECU też( nie wnikałem w to) . Po wyciągnięciu wszystkich przekaźników zegary odpalają. Przekaźnik zapłonu miałem na myśli przekaźnik włączający napięcie na większą instalacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności