Skocz do zawartości
KLICHO

Wałek od SDI do 1.9TDI 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam trochę czytałem o tym że niby wałek od SDI poprawia nieco dynamikę jazdy. Bardziej to są prawdy czy mity?

Ile kosztuje taka owa operacja ii czy się opłaca ? I jakie dokładnie wałki będą tutaj idealne i z których modeli samochodów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w seryjnym silniku ale w modzonych daje , widziałem 2 próby

w 1szej Rob555 wkładał Skulkowi dał 4KM i pare Nm ale dużo szybciej turbo BRD wstało ( może trafił na te ospałe )

w 2iej w CTR hamowany Golf AHF miał 196KM *( lub blisko te okolice ) 403nm , po wałku dało to 214KM i 422Nm bez korekty w Sofcie

a taka sobie 3 próba w kolegi A4 1.9tdi 202Km 412Nm nie mierzone po wałku, ale nagle zaczęło się ślizgac sprzegło :)

Wałek SDI z silnika AGP lub AQM

nr wałka 038109101E a powinno być na nim wybite 38E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy modzonych tak a przy można powiedzieć serii jak na razie bez kata, i egr z kolektorem z AWX i wkładka K&N ? czy bd miało sens

Szukam na allegro ale nie mogę znaleźć nic z takich wałków korbowych ... Czytałem że też może być o oznaczenie AYE. czy taki jest gorszy ?

 

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli przy modzonych tak a przy można powiedzieć serii jak na razie bez kata, i egr z kolektorem z AWX i wkładka K&N ? czy bd miało sens

Szukam na allegro ale nie mogę znaleźć nic z takich wałków korbowych ... Czytałem że też może być o oznaczenie AYE. czy taki jest gorszy ?

 

To nie jest wałek korbowy .... a wałek rozrządu .

Szukaj silników głowic z golfa mk4 SDI i dzwon do sprzedającego o sam wałek .

a czy cos da w nie modzonym - NIEWIEM .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy cos da w nie modzonym - NIEWIEM .

 

Obniży dymienie w całym zakresie, przy serii może dymić na biało, za mało paliwa. Należy wtedy zwiększyć na nastawniku. Różnice w mocy i momencie mało wyczuwalne na drodze. Klekot trochę bardziej twardy, ale to minimalnie.

Edytowane przez Scyzor.be

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejku jaka gapa jestem. oczywiście mi chodziło o wałek rozrządu. a jeśli po zamontowanie wałka poszperał bym w programie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy wystarczy sam zakup wałka typu P&P czy jeszcze coś muszę kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba nic szperać w programie. Jeżeli by poddymiał na biało podnosi się tylko trochę dawkę na nastawniku. Chociaż przy takim małym turbo może nie być takiej potrzeby. Efekt zamontowania takiego walka będzie proporcjonalnie większy przy coraz to większych mocach i osprzęcie w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to myślę że to może być opłacalne :) tylko co muszę jeszcze kupić jeśli zamierzam wymienić taki wałek ?

 

---------- Dodano o 14:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:07 ----------

 

i pytanie do jakiej ceny szukać mam takiego wałka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wałek SDI z silnika AGP lub AQM

nr wałka 038109101E a powinno być na nim wybite 38E

czy taki wałek do silników PD też podchodzi P&P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie za bardzo bo nie będzie Ci miało co napędzać pompowtrysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałek z silników pd nijak nie pasuje do vp.Musisz szukać wyłącznie wałka/ków z silników z pompą wtryskową.

Wałki taki chodzą średnio po 250 złotówek,można trafić taniej,ale można też drożej.

Z wałkiem dobrze też wymienić popychacze,jeżeli stare są już bardzo stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ten wałek w moim 1Z bd pasował P&P ? Ale czy jeszcze jakieś rzeczy muszę dokupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wałek SDI poprawia dół obrotów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serek z tego co czytałem tak

 

---------- Dodano o 17:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:00 ----------

 

Przed chwilą znalazłem takie coś na forum golfa

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=393537&sid=692404536d1657ebf6a19a95e125431d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po montażu wałka SDI ustawiamy rozrząd i pompę po staremu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Jak przeczytałem te pi...dolamento tego JABcok20,to mało się nie popłakałem.Jak można pisać takie pierdoły,na dodatek jeszcze inni w to wierzą.Ręce opadają.Chyba za dużo tych jabocoków wypił.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok panowie podsumujmy wystarczy że kupię sam ten wałek i wymienić popychacze na nowe i pewnie jakieś uszczelki i wyregulować pasek a pompę zostawić w spokoju?

 

---------- Dodano o 19:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:08 ----------

 

Mój mechanic się pytał czy trzeba koło rozrządu jest pływające czy nie i czy dać nowe czy stare może być ? Czy trzeba będzie jeszcze wymienić pasek jest ten sam? Gościu podejmie się tego chodź głównie przerabia benzyniaki i japończyki wieć woli się dowiedzieć aby nie spartolić roboty :) A wiem że chłopak zawsze się do swojej pracy przykłada jak najlepiej

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok panowie podsumujmy wystarczy że kupię sam ten wałek i wymienić popychacze na nowe i pewnie jakieś uszczelki i wyregulować pasek a pompę zostawić w spokoju?

 

---------- Dodano o 19:27 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:08 ----------

 

Mój mechanic się pytał czy trzeba koło rozrządu jest pływające czy nie i czy dać nowe czy stare może być ? Czy trzeba będzie jeszcze wymienić pasek jest ten sam? Gościu podejmie się tego chodź głównie przerabia benzyniaki i japończyki wieć woli się dowiedzieć aby nie spartolić roboty :) A wiem że chłopak zawsze się do swojej pracy przykłada jak najlepiej

Sam wałek wystarczy , wiadomo nowy uszczelniacz można dac ( jak stary juz jest mocno stary ) do tego np. nowa uszczelka pod pokrywe zaworów :)

Popychacze jak są juz stare - też mozna wymienic na NOWE :)

Pasek jest ten sam bo zakladasz swoje koło na wałek . ustawiasz rozrzad tak jak seryjny silnik .

ustawiasz kąt wtrysku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za informację :) No silnik ma przejechane sporo więc chyba nowe uszczelki, uszczelniacz i popychacze to bd aż wskazane . 600 tys ma przejechane ale cały czas serwisowany itp

 

---------- Dodano o 20:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:12 ----------

 

Czy popychacze kupić hydrauliczne ? I ile ich kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności