Skocz do zawartości
Gość marc+marc

jak wymontować czujnik poziomu paliwa w 1.9 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marc+marc

jak wymontować czujnik poziomu paliwa w 1.9 tdi 130km 2001rok znajdujący sie w zbiorniku dzisiaj wałaśnie mi padł ten czujnik i musze siś do niego dostać. Mam problem ze ściągnięciem kostki z 4 przewodami oraz z wypięciem przewodów paliwowych a nie chcę czegoś urwać więc bardzo proszę o dokładną instrukcję gdzie nacisnąć i z której strony zsunąć przewody paliwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość meriam3

witam

widzę że masz problem z wskażnikiem - ja mam też coś podobnego ale niewiem co to może być , powiedz jeśli to nie tajemnica jak zdjagnozowałeś ów szujnik

mnie nie wskazuje prawdziwego stanu jak myśle ale tylko stan zerowy

odpisz w poście lub na GG powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że to operacja dla osoby z wtajemniczeniem i specjalnymi narzędziami - bardzo łatwo narobić sobie kłopotu jeśli ktoś już tego nie przerabiał a pompka tania nie jest.

 

Dodam że najbezpieczniej sciągnąć bak!!! jest wtedy zupełnie inne podejście do pompy i czujnika - ponieważ należy bardzo dokładnie to wszystko potem zamontować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marc+marc

Zrobiłem to. Problemem nie dziełającego czujnika była odkrzywiona blaszka na czujniku (nie zwierała a powinna) wyciągnięcie pompy nie jest tak skomplikowane jak się wydaje.

1)trzeba odkręcić nakrętkę mocującą do baku taka czarna 15-20cm średnicy, powinien być specjalny klucz ale ja wyczytałem w książce (sam naprawiam Passata) że możno to zrobić za pomocą styla młotka.

2)zdjąć wtyczkę mocującą kable sygnałowe (trzeba sie przyjrzeć bo jest zapadka i ściankę kostki należy odciągnąć delikatnie śrubokrętem )

3)niestety uciąć węże paliwa bo przynajmniej u mnie były nie do wyjęcia (KONIECZNIE ZAZNACZYć żEBY ICH PóźNIEJ NIE POMYLIć)

4)wyciągnąć pompę - sam czujnik paliwa jest wyjmowalny

5)podczas wkładanie należy docisnąć pompę i uważać na uszczelkę bo inaczej nie nakręci sie nakrętki

 

Niestety jeżeli utniemy węże trzeba je nadstawić trzeba przed tą operacją przygotować sobie odpowiedni wąż i objemki i ewentualnie redukcję do połączenia tych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności