Skocz do zawartości
Gość binek

kontrolka od wody

Rekomendowane odpowiedzi

Gość binek

witam czy ktos mi wyjasni dlaczego w vw B3 2,0 benzyna mroga kontrolka od wody. stan plynu w chlodnicy jest ok autko sie dobrze grzeje oleju w silniku nie zwieksza swojej ilosci a ta kontroleczka od czasu do czasu sobie pomruguje. troche mnie to denerwuje ktos wie co sie z tym dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekL

Przyczyn takiego objawu może być kilka, wyciągnij wtyczkę czujnika poziomu płynu chłodniczego który jest na zbiorniku wyrównawczym i przeczyść styki najlepiej jakimś preparatem do tego przeznaczonym np. "contact" albo nawet WD i zobacz czy przewód który idzie do tej wtyczki nie jest nigdzie przetarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to kontrolka poziomu oraz temperatury płynu chłodzącego.

A więc miga przy zbyt niskim poziomie płynu oraz przy zbyt wysokiej jego temperaturze. Poziom płynu sprawdziłeś, być może sprawdziłeś styki zbiorniczka, by wyeliminować tę usterkę. Jeśli problem pozostaje, to zostaje Tobie sprawdzenie czujnika temperatury. Musisz wypiąć przewody z czujnika, a jeśli to nie pomoże (kontrolka nadal będzie migać), to musisz wypiąć (niestety na chwile wyciąć, później zlutować) przewody z wielozłącza deski rozdzielczej (z tyłu licznika).

2 - Niski poziom płynu chłodzącego

23 - Wskaźnik temperatury płynu chłodzącego

 

Być może któryć ma kiepską izolację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fuxsa

Witam.

 

Ja mam troche inaczej z ta kontrolka: przekrecam kluczyk: miga, potem gasnie i sobie jezdze..... Ktoregos razu podnosze maske a w zbiorniczku wyrownawczym prawie Sahara :627:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zimne luty na liczniku (utleniona cyna ), miałem to samo płyn był a kontrolka migała .

 

---------- Post added at 01:25 ---------- Previous post was at 01:22 ----------

 

Oj, nie ładnie dolej płynu albo destylarki i sprawdź przy okazji styki i licznik dla profilaktyki. Ja tak robię przynajmniej raz w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge sie przyłączyć do pytania tylko ze mam trochę inne bo ja mam taki problem ze przy cewce jak sa przewody do gazu sa poloczne trójnikami i z tych trójników kapie mi płyn masakra dosłownie przewody wymieniałem latem i pomogło na dwa miechy ;/ opaski sa mocno dociśnięte a to nie pomaga/;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tych trójników kapie mi płyn

Dobrze sprawdź czy trójnik nie pękł jak i same przewody w miejscu na trójniku nie są sparciałe.....a opaski dociągnij nie wkrętakiem tylko nasadowym (siódemka albo szóstka) ...jak masz typowe opaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sprawdzałem i nic nie widać przypuszczam jedynie ze gdzieś jest jakaś szczelina której nie zauważyłem i przez nie się poci ten płyn;/ i tak mysle czy moge tan metalowe trójniki zalożyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
metalowe trójniki zalożyc??
Nawet lepiej będzie. Mi te plastikowe pękały dosyć często, aż do czasu kiedy kupiłem metalowe i w końcu mam spokój z pękającymi kroćcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe się wypaczają (owalizuja). Gazownicy montuja plastikowe z dziadostwa bo sa tańsze, podobnie jak weże zakładają do wody zamiast do glikolu przez co te twardnije jak plastik po kilku miesiącach i pękaja powodując nieszczelości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gazownicy montuja plastikowe z dziadostwa bo sa tańsze,

Ja u mojego sąsiada (gazownika) płaciłem za metalowe w cenie plastikowych. Tylko,że jak kilka razy go nachodziłem, żeby mi sprzedał kroćca to w końcu miał mnie dość i dał mi metalowe. Wniosek z tego taki, że warto mieć znajomego gazownika;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie takie moge dostac metalowe króćce?U mnie tylko plastikowe sa wszedzie wlacznie z Aso.Jesli ktos ma foto metalowego króćca to prosze wrzucic.Tez przymierzam sie do wymiany 1 bo saczy sie powoli z niego.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli ktos ma foto metalowego króćca to prosze wrzucic.
Jest taki sam jak plastikowy tylko metalowy, więc po co Ci foto?

Pojeździj po gaziarzach a na pewno coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogłem znaleźć, więc castorama i miedziane.:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie takie moge dostac metalowe króćce?U mnie tylko plastikowe sa wszedzie wlacznie z Aso.Jesli ktos ma foto metalowego króćca to prosze wrzucic.Tez przymierzam sie do wymiany 1 bo saczy sie powoli z niego.pozdro

 

Nie wierze, że wszyscy gaziarze w Kielcach montują plastikowe. Pojeździj i popytaj lub poszukaj w sklepach budowlanych albo z akcesoriami hydraulicznymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trojniki od centralnego mozna montowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też orurowanie chromowane zrobić:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka instalacji położyłem i wiem że lepsze te metalowe.

Gdybyś miał problem daj znać, kupie i prześlę!

Tylko potrzebne dane czy mają być w wymiarze 16x16x16 20x20x20 czy może jakieś kombinowane bo też są.

Co do plastikowych- trafiało się ze zanim puściły po prostu się roztopiły!:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczne u siebie zamontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności