Skocz do zawartości
Gość lidmar

immobilajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lidmar

dzis rano nie moglem uruchomic samochodu bo migala lampka fabrycznego immobilajzera. dopiro po kilkakrotnym wyjeciu i ponownym wlozeniu kluczyka udalo sie odpalic.kiedys juz tez tak bylo. co to moze byc? samochod to passat b5 r 1998 silnik 1,9 tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tylko diagnostyka komputerowa tu coś pomoże. Wywróżyć sie naprawdę nie da. Sorry

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe_79

Witam. czy moze ktos wie gdzie znajduje sie immobilajzer w passacie b5 z 99 roku i czy mozna go jakos ominac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, można ominąć u nie byle fachowca, ale napewno taniej będzie naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

A czasami nie miałeś zamoczonej wykładziny pod nogami od strony kierowcy?

Może zamókł moduł komfortu albo przegnił kabel i zaczynają sie dziać cyrki.

U siebie miałem taki motyw zaczeło się od szalejącego immobilajzera a potem doszło światło wewnętrzne i szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe_79

u mnie szaleja wszystkie wskazniki na desce oraz zaczyna mrugac kontrolka immobilajzera. oczywiscie auto nie odpala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A czy w kluczyku "matka" (ten plastikowy) jest immobilaiser? :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kluczyku zawsze jest chip (coś w rodzaju klucza) do immobilisera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe_79

to moze moj kluczyk jest do kitu? a moze ktos wie w ktorym miejscu znajduje sie immobilajzer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barcio

mialem podobny problem u siebie. mianowicie niby kluczyk ten sam co zawsze (dodam ze mialem wtedy tylko jeden) a jednak kontrolka immo "łypie". okazalo sie ze komus rozlecial sie kluczyk i wypadl transponder. no i kiszka.Jeśli masz transponder to na początku sprawdzania zacznij od modułu komfortu (styki lubią sobie tam pognić) jesli tam jest wszystko w porządku popatrz czy może kabel który idzie od cewki w stacyjce gdzieś nie jest naruszony. reszte jestes w stanie sprawdzic raczej tylko vagiem. jeśli masz pin do immo, auto pochodzi bez immo jakies 10min, ale trzeba do tego vaga. A i tak jest to rozwiązanie na krótką metę bo potem sterownik silnika dostaje stałą blokadę od immo i silnik nawet na sekunde ci nie odpali. po prostu kaplica na jakieś 30 min. potem po wykasowaniu błędów wszystko wraca do normy. Ale podobno już długo istnieje sprzęt, który mają spece od "pożyczania" aut, mianowicie podpina sie wtyk do gniazda diagnostycznego i immo głupieje. pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe_79

barcio mam pytanko. a czy u ciebie tez wariowaly wszystkie wskazniki na liczniku? bo u mnie wszystko warjuje wskazowki skacza jak chca, kontrolki na srodkowym wyswietlaczu raz swieca raz nie, oswietlena lisznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barcio

takich objawów jak Ty to nie miałem. Takie wariacje podejrzewam spowodowane są jakimiś zakłóceniami na kablach połączeniowych licznika (trzeba by wyjąć i popatrzyć). Moduł komfortu za liczniki raczej nie odpowiada, więc wątpię że to on, ale zawsze warto go sprawdzić bo to jest urodzony pływak. Chcąc dopisać kluczyk do immo adaptujemy go właśnie w liczniku, więc auto nie pali, bo immo głupieje, a immo z kolei wariuje z tego samego powodu co wskazówki. Podepnij do vaga albo (i potem) bierz się za demontaż licznika, bo problem tkwi gdzieś tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe_79

gdzie znajduje sie transponder w kluczyku i jak wyglada? ja mam kluczyk tzw. scyzoryk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barcio

transponder jest w czesci na ktora naklejony jest znaczek vw. aby sie do niego dostac musisz sie dobrac do srubki ktora jest pod znaczkiem vw, ale najpierw musisz rodzielic kluczyk na dwie czesci: czesc z grotem i czesc z pilotem. ale to na bank nie jest wina transpondera w kluczyku, jakby to byl tylko transponder to by ci tylko lampka od immo migala ciagle. przyczyna tkwi prawdopodobnie gdzies w kablach idacych z tylu licznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pepe_79

Hmm polaczenia wszystkie sprawdzalem licznik tez ale niestety to nie pomoglo. moze podlaczenie pod kompa cos pomoze? Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barcio

no to od tego trzeba zaczynać zawsze :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nawiązując do tematu czy może ktos mi powiedzieć gdzie znajduje się immo jeżeli mam osobno kluczyk i osobno pilot do alarmu.

po zdemontowaniu kluczyka w jego obudowie znajdowała się taka mała podłużna część coś w rodzaju miniaturowej podłuznej żarówki, czy ta część to immobilizer? i czy mogła przetrwać pranie w 90 stopniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

nawiązując do tematu czy może ktos mi powiedzieć gdzie znajduje się immo jeżeli mam osobno kluczyk i osobno pilot do alarmu.

po zdemontowaniu kluczyka w jego obudowie znajdowała się taka mała podłużna część coś w rodzaju miniaturowej podłuznej żarówki, czy ta część to immobilizer? i czy mogła przetrwać pranie w 90 stopniach ?

Ta właśnie mała żaróweczka to immo w kluczyku. A, co miga kontrolka immo na liczniku? "Żaróweczka" mogła przetrwac. Jeżeli taki proble na liczniku jest, to :

1. Jezeli klej podtrzymujący immo puscil to immo lata i poprostu wystarczy go dolkeic na np kropelke jak najblizej scianki z grotem klucza

2. Jak klej trzyma to immo raczej dostalo i wtedy najlepiej sprawdzic drugim kluczem czy wszystko ok o ile taki masz.

3. Jezeli drugi dziala, lub drugiego nie masz a immo w pierwszym jest sztywno przyklejone pozostalo ci naprawa , regeneracja starego lub kupno i programowanie nowego co nie nalezy do najtanszych.

Jesli gdzies wprowadzam w blad to mnie zaraz pewnie poprawią.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie miga kontrolka na liczniku.

właśnie ta żaróweczka wypadła z kluczyka. Ważne jest którą strona dokleje ?

Zapas mi nie działa podejrzewam że nie posiada immo po włożeniu do stacyjki daje takie same objawy.

Mam jeszcze pytanie czy do immobilizera w kluczyku potrzebna jest bateria żeby działał?

bo byc może to też problem baterii??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś przecież że :

mam osobno kluczyk i osobno pilot do alarmu.

Bateria potrzebna jest do zasilania pilota zdalnego sterowania.Immo(a właściwie transponder, czasami zwany pastylką) nie potrzebuje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności