Skocz do zawartości
CargoHS

brak włącznika halogenów

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu sie zastanawiam gdzie u licha włącza sie u mnie halogeny z przodu, niestety doszedłem do wniosku że mój włącznik ich nie obsługuje hmm dziwne bo halogeny są a włącznik tylko jest na tylne przeciwmgielne. I teraz moje pytanie czy jak kupie włącznik taki który umożliwia uruchomienie tych halogenów to będzie on pasował do kostki która jest obecnie? pewno jeszcze coś trzeba bedzie poczarować w kompie żeby to grało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co ktoś zmienił - wyłącznik czy przecimgielne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zielonego pojęcia bo jestem drugim właścicielem...wiem tylko że ten włacznik co mam jest zajebiście porysowany, nie wiem od czego bo takie ślady nie powstały od zwykłego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz jakieś czary w tym aucie. Jeśli np. fabrycznie nie masz halogenów to musisz dokupić oczywiście same halogeny, ramki, włącznik i całość zakodować. W Twoim przypadku to trochę dziwne bo masz halogeny a nie masz włącznika. Wg. mnie to albo ktoś założył halogeny i ich nie podłączył, lub opcja nr 2 padł przełącznik i ktoś zmienił na taki bez halogenów. Odpowiadając na twoje pytanie powinien pasować ale wszystko zależy od tego czy fabrycznie miał halogeny. Może auto było bite i fabrycznie nie miało halogenów a ktoś założył bez podłączania "na sztukę". Ja bym zaczął od sprawdzenia czy są wiązki do halogenów i czy nie było coś kombinowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam włącznik, ale najlepiej jak sprawdzisz. Jak masz kogoś z paskiem do podmiany włącznika na taki halogenami to jest to 30s roboty.

 

 

 

hammer pytanie mam do Ciebie tak mnie naszło teraz:) a żeby nie zakładać nowego wątku. Jak nie mam halogenow to cała wiązka wlacznik -> bordnetz -> halogeny (kostka pod machą) są w standardzie? Może bym sobie założył:)

Edytowane przez jarsyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obstawiam włącznik, ale najlepiej jak sprawdzisz. Jak masz kogoś z paskiem do podmiany włącznika na taki halogenami to jest to 30s roboty.

 

 

 

hammer pytanie mam do Ciebie tak mnie naszło teraz:) a żeby nie zakładać nowego wątku. Jak nie mam halogenow to cała wiązka wlacznik -> bordnetz -> halogeny (kostka pod machą) są w standardzie? Może bym sobie założył:)

 

Bordnetz powinien "przyjąć" przeprogramowanie bez większego problemu. Włącznik, halogeny oczywiście musisz dołożyć i wiązki najprawdopodobniej też. Jeśli masz ksenony to nie warto, bo praktycznie nie ma różnicy w oświetlaniu drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto nie ma śladów wgle żeby było bite lub cokolwiek. Halogeny oczywiście są podpiete pod wiązke tylko ten wyłącznik nie daje mi spokoju. btw nie wiedziałem że to tak łatwo mozna wyjąć :D już raz próbowałem wantować wkrętakiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto nie ma śladów wgle żeby było bite lub cokolwiek. Halogeny oczywiście są podpiete pod wiązke tylko ten wyłącznik nie daje mi spokoju. btw nie wiedziałem że to tak łatwo mozna wyjąć :D już raz próbowałem wantować wkrętakiem :D

 

No to nic prostszego jak poprosić jakiegoś kolegę z halogenami o podłożenie na chwilkę włącznika i sprawa będzie jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bordnetz powinien "przyjąć" przeprogramowanie bez większego problemu. Włącznik, halogeny oczywiście musisz dołożyć i wiązki najprawdopodobniej też. Jeśli masz ksenony to nie warto, bo praktycznie nie ma różnicy w oświetlaniu drogi.

 

bordnetz jest do wymiany w takiej sytuacji mam w wersji medium ( nie obsłuży Xenonów i halogenów) jestem tylko ciekaw czy jest szansa że są już przewody od włącznika do bordnetz i dalej do halogenów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bordnetz jest do wymiany w takiej sytuacji mam w wersji medium ( nie obsłuży Xenonów i halogenów) jestem tylko ciekaw czy jest szansa że są już przewody od włącznika do bordnetz i dalej do halogenów...

 

Masz ksenony? Jaką masz wersję auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam xenonów. Auto comfortline Europejczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam xenonów. Auto comfortline Europejczyk

 

Ja mam biksenony, comfortline. W momencie konfiguracji nie zauważyłem, że nie mam halogenów. Jak odebrałem nowe auto było już zapózno. Uparłem się na halogeny, ale nawet w serwisie mi powiedzieli, że się nie da bez wymiany bordnetza. Wysłali zapytanie do VW o możliwość montażu przy takiej wersji bordnetza i przyszła negatywna odpowiedz. Wtedy ktoś mi powiedział, że w Poznaniu u Kulczyka jest magik, który takie rzeczy ogarnia (podobno kiedyś przerobił A6 na wersję z diodami gdzie producent powiedział, że jest to niewykonalne). Umówiłem się, pojechałem i koleś to przeprogramował w godzinę za całkiem rozsądne pieniądze. To co w innych serwisach było niemożliwe on zrobił praktycznie na poczekaniu. A zobaczyć minę gości z serwisu (który powiedział, że się nie da) gdy im pomrugałem halogenami naprawdę było warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bordnetz jest do wymiany w takiej sytuacji mam w wersji medium ( nie obsłuży Xenonów i halogenów) jestem tylko ciekaw czy jest szansa że są już przewody od włącznika do bordnetz i dalej do halogenów...

 

Założenie halogenów to nie problem sam to robiłem u siebie. Niestety trzeba wymienić bordnetza. Plus jest taki że można kupić bordnetza od cc, który ma doświetlanie zakrętów i perę innych bajerów. Jak fabryka nie dała halogenów to wiązki na pewno nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak piszesz że założenie halogenów zajęło godzinę to pewnie wiązki są. Mam VCDS'a i jak patrzyłem w kodowanie bordnetza nie mam nigdzie wzmianki na temat xenonów i fog'ów. Wiem na pewno ze wersja Medium bordnetza nie obsłuży xenonów i halogenów. Ty jak miałeś xenon to na pewno miałeś bordnetz HIGHLINE który już działa z xenonami i halogenami. Kwestia zakodowania tylko. Wymiany bordnetza sie nie boje... :) bardziej mnie interesuje czy jest już instalacja. :)

 

 

Dzięki zielaspiotr i hammer za informacje. Może uda mi się zobaczyć co tam u mnie w aucie siedzi i w razie czego "usmiechne" się do was o pomoc.:)

Edytowane przez jarsyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak piszesz że założenie halogenów zajęło godzinę to pewnie wiązki są. Mam VCDS'a i jak patrzyłem w kodowanie bordnetza nie mam nigdzie wzmianki na temat xenonów i fog'ów. Wiem na pewno ze wersja Medium bordnetza nie obsłuży xenonów i halogenów. Ty jak miałeś xenon to na pewno miałeś bordnetz HIGHLINE który już działa z xenonami i halogenami. Kwestia zakodowania tylko. Wymiany bordnetza sie nie boje... :) bardziej mnie interesuje czy jest już instalacja. :)

 

Raczej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tryb amerykański realizowany światłami przeciwmgielnymi i wszystko wyjdzie na jaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety do montażu wiązki halogenów trzeba zdjąć zderzak, ale nie jest jakaś czczególna trudność. Ja kupiłem od razu wiązkę z przewodami do PDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak..wyjąłem dzisiaj ten włącznik i sprawdziłem ile ma pinów a więc jest ich 8 a kostka jest na 10 pinów, więc może te dwa brakujące będą właśnie od halogenów hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wojtek sprawdź sobie wyjmując wyłącznik świateł czy masz kabelek w kostce pin nr 5(biało żółty kabelek).Jeśli tak to masz instalację pod halogeny wymiana wył. i centralki i działa pozdrawiam

 

---------- Dodano o 22:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:47 ----------

 

Jeśli masz 8 to masz instalację pod halogeny możesz nawet założyć wyłącznik z automatem jeśli masz sensor świateł. Centralkę mam wyłącznik tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm gdzie wgle znajduje się ta centralka? drogie to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności