Skocz do zawartości
nowy0105

wymiana uszczelki napinacza łancucha rozrzadu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nigdzie nie znalazłem w jaki sposób wymienic tą uszczelke

proszę o pomoc niechce nabałaganic przy rozrzadzie

Edytowane przez nowy0105
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajduje sie on od strony przegrody i musisz bardzo uwarzac aby ci sie nie przestawiło na łancuchu bo juz nie odpalisz auta i bedziesz siedział i kminił jak nie wiem co jak to ustawic ja teraz ma z tym problem

 

---------- Dodano o 17:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:35 ----------

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/12938-Cichy-klekot tu masz opisane co i jak ja zrobiłem jak opisał i nic nie odpala

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez uzzi27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem uszczelke, ciezko bylo ale dalo sie, tylko zeby ja wymienic muszisz miec specjalny klucz do napinacza lancuszka inaczej tego nie wymienisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy tak sie zastanawiam czy nie da sie wymienic uszczelki bez odkrecania wałka rozrzadu i zdejmowania łancucha?

czy nie wystarczy zdemontowac napinacz załozyc uszczelke i napinacz spowrotem na miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie wymienić potrzebujesz narzędzie VAS(niepamiętam numeru) i w elsie jest opis ustawnienia wałków ile ogniw łancucha itd :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia taka ze to uszczelka nie puszcza tylko pod nią takie gumowy półksiężyc,a jego raczej nie wymienisz bez wyjęcia walka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie trzeba demontować napinacza, wystarczy zdjąć pokrywę, odkręcić napinacz, zrobi się trochę luzu, i przy sprytnym podejściu można podmienić uszczelnienia. Przed założeniem nowych uszczelek należy dokładnie oczyścić powierzchnię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam odpowiedz do wymiany półksiezyca trzeba wyjmowac wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba demontować ani wałka ani napinacza, przerabiałem to u siebie niedawno, chyba że 1,8T ma inny dostęp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kileruspietrus

Wymieniałem dziś u kolegi w Audi A4 1.8T AVJ, musiałem demontować wałek ssący, nie miałem oryginalnego narzędzia serwisowego ale bardzo łatwo się coś takiego dorabia. Wystarczy długa śruba M6*1,25 i kawałek zagiętej blaszki z nawierconym otworem 6 :)

Należy pamiętać aby sobie wszystko dobrze poznaczyć na łańcuszku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oświadczam iż wymieniłem uszczelke jak i półksieżyc bez demontazu wałka, poprostu odkreciłem napinacz podniosłem max do góry wkrecajac pet gwintowany 6mm tam gdzie trzeba włozyc ten oryginalny klucz podniósł sie do góry przetarłem włozyłem półksiezyc , potem uszczelke i przykreciłem napinacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz uniesienia śrubą przeciągnąłem drut pod napinaczem, zrobiłem pętlę na górze zaparłem kija o grodz i dźwignią uniosłem napinacz o jakieś 1,5cm w górę bo na samej śrubie się "kantował". Wszystko z czuciem by nie pourywać i nie poprzestawiać. Dostęp jest do półksiężyca taki sobie - od tyłu ale da się na spokojnie a łap wcale nie mam chudych jak panienka. Spokojnie i z głową się zrobiło i w końcu sucho z tyłu. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo mam pytanie. U mnie, w 1.8 ADR też jest problem z rzygającym olejem napinaczem. Autko jest już rozebrane i pojawiły się dwa pytania:

1. Ja mam u siebie tylko gumową uszczelkę półksiężyc (taka łódka), ale czy nie powinno być też metalowej uszczelki jak podkładka?

2. Gdzie kupiliście te uszczelki albo jak szukaliście bo już trzeci sklep rozkłada ręce?

 

Z góry dzięki, jak ktoś się zlituje i coś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna być, ja kupowałem 2 razy w Intercarsie , była zarówno metalowa jak i półksiężyc. Wybierz auto , silnik i w wyszukiwarce po prawej stronie wpisz uszczelka napinacza

Edytowane przez robert-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinna być, ja kupowałem 2 razy w Intercarsie , była zarówno metalowa jak i półksiężyc. Wybierz auto , silnik i w wyszukiwarce po prawej stronie wpisz uszczelka napinacza

 

Dzięki za odpowiedź. Zrobiłem jak radzisz i udało się to kupić. Ale oczywiście, to nie może być koniec problemów. Okazuje się, że małe sitko, które jest w napinaczu (one wchodzi w ten podłużny otwór w metalowej uszczelce) jest kompletnie uszkodzone. Natomiast sam napinacz jest ok. Czy komuś udało się gdzieś znaleźć ten filterek? Nie widzi mi się wymieniać całego napinacza przez taką bzdurę a i tak już sporo włożyłem w Passata w ostatnich dniach...

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja całe te sitko wywaliłem i założyłem bez :P bo było już pęknięte i nie chciałem aby się gdzieś pałętało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy wyrzucanie go było najlepszym pomysłem. Spróbuję je jakoś zorganizować, ale póki co nie bardzo wiem skąd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności