Skocz do zawartości
kaniol

Wałki rozrządu do 1.8t z ADR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Krótkie pytanie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi chociaż wiem, że tematy się przewijały. Chcę wymienić wałek/i rozrządu w moim AWT na te pochodzące z ADR ale mam pytanie czy wystarczy tylko ssący czy trzeba tez wydechowy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz zmieniać wałki ?? (zużycie czy kaprys). Jeżeli zużycie to szukaj przyczyny braku smarowania góry!! ADR to silnik wolnossący z zmienną długością kolektora ssącego więc pewnie i czasy otwarcia zaworów będą inne niż w doładowanym AWT ( trzeba by pewnie napisać nowy soft pod takie wałki).

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolego, w pełni się z Tobą zgadzam:D Walki z wolnossaka mają inną charakterystykę krzywek co daje dłuższe czasy otwarcia co skutkuje, że mój doładowany motorek AWT na K04, który będzie miał w przyszłym tygodniu pisany programik od podstaw w związku z wymianą osprzętu w górnych partiach obrotów pociągnie jeszcze trochę lepiej:D Jest to zabieg dość często stosowany w 1.8 20vt zwłaszcza przy big turbo ale nie tylko;)

 

Nie wiem tylko czy wystarczy sam ssący czy trzeba od razu dwa wymieniać, a chciałbym wiedzieć, bo ssący z ADRa mogę mieć za parę groszy a nakład pracy praktycznie żaden:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cię zmartwię przy dmuchawce k04 i głowicy z awt nic kompletnie to nie da (ja mam k04, wtryskiwacze 380ccm więc wiem o czym piszę) wałki z adr ok ale przy zmianie głowicy na taką z AEB (szerokie kanały ssące) no ale to i tak ma sens z garettem 30xx i większą a przy k04 i głowicy z awt żadnych wymiernych korzyści (głowica jest wąskim gardłem). Na zdrowym motorku z k04 wtryskami 380 oraz fmic wyjdzie w granicach 250 kucy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że szalu nie ma z ta głowicą i jak widziałem te walki po 100zl to nawet nie brałem tej modyfikacji pod uwagę bo też za bardzo nie chciało mi się tego robić ale mam teraz okazje kupić wałek ssący za 20zl (wydechowy zaginał hehe) to zacząłem się zastanawiać zwłaszcza, że i tak będę wymieniał uszczelkę pod pokrywą a opinie na różnych forach są podzielone, niektórzy pisali, że moc powala na tych walkach na ori głowicy ale te opinie wziąłem przez sito :P No ale skoro masz taki sam setup jak ja, kładłeś te walki i nie było różnicy to chyba sobie odpuszczę:P Hmm chociaż teraz tak myślę, że u kumpla leży cały blok AEB z głowicą :P

Edytowane przez kaniol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nad głowicą z aeb do tego wałki adr, turbo jakieś większe wtryski 440 bądź 500ccm gra warta świeczki dużo można poczytać na forum audi tt tam jest parę 1.8t przekraczających 400 kucy :)

 

wracając do tematu jak już chcesz zmieniać to oba wałki dłuższa faza napełnienia to i dłuższa faza opróżnienia :)

Edytowane przez kserkses

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za wypowiedzi, temat wyczerpany:D A co do dalszych modów to chyba tylko kwestia czasu aż K04 będzie na sprzedaż hehe:D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takie mocy walki z adr nic nie dadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności