Skocz do zawartości
Gość taurus

B3 - klamki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość taurus

Witam, problem dotyczy Passata B3 a dokładnie jego klamek przednich bo tylne chodzą jeszcze jako tako.

Więc chodzi o to, że coraz ciężej otworzyć dżwi. Klamki tak jakby zazkakują dopiero na końcu (a ciężko żeby przebieć ten opór jaki stawia, tylko na końcu ruchu bo przez powiedzmy 3/4 leci bez oporu dopiero na końcu opór i problemy) ... najlepszym wyjściem jest szarpanie ale to staje sie nudne :/, co może im dolegać ?? jak je rozkręcić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

najstarszy problem swiata : aby wyjac klamke musisz odkręcic srube na śrubokręt krzyżakowy - gwint zdarza sie i prawy i lewy - uważaj- śruba ta znajduje sie wyżej zamka

Następnie przesuń klamke w stronę drzwi i delikatnie wyjmij. Jeżeli masz central to musisz zdjąć tapicerke z przednich drzwi i odłączyć kabel od centrala. Wyjmij klamkę - w miejscu gdzie klamka naciska na zamek jest plastikowa nakładka - różnie to bywa - jest albo wykręcana albo wyciagana - i wówczas w środku znajduje się śrubka którą należy troche wykręcić. Jeżeli regulacja tym plastikiem nie pomoże - to albo zmien nakładkę bo jest wyrobiona, albo podegnij odrobinę część stykającą się z klamka do góry . Ale uważaj - drugi sposób trochę "na kowala". jak wszystko wyjmiesz - umyj i przesmaruj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smaruj smarem grafitowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wufa

Witam, jak smarowanie nie pomoze to wykrec plastik ten od regulacji i zamiast niego wkrec srubke dl. okolo 3 cm(gwint jest metryczny). Masz wtedy wieksza regulacje i nie trzeba podginac zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siara32
najstarszy problem swiata :

Kolega Dakot strzal w 10!!! :641: Mi sie tylko takie pytanie na jezyk nasowa ... kto nie mial problemow z klamkami?? :641: W paskach to chyba standart.

Jeszcze do tego doloze inny problem zwiazany z zamkiem w drzwiach. (Pewnie) wszyscy wiemy jaki jest mechanizm zamykajacy w kazdej parze drzwi jakie posiada auto. W moim przypadku "jezyczek/rygielek" podczas mrozow nie zaskakiwal na element ruchomy ciagniety przez linke, lekko pchniesz drzwi w kierunku zamka a tu drzwi robia powrot jak bumerang :647: , i tu po:

1 - (pod)marzla linka lub

2 - podmarzl element ruchomy - ten polaczony z linka

Rozebralem drzwi, przesmarowalem linke, wyczyscilem zamek (lacznie z elementem ruchomym) i cacy :641: zauwazylem tylko ze jezyczek poprostu sie zacza scierac i nie dlugo moze buyc problem ze drzwi w ogole nie zamkne ....

Jedno jest pewne, pamietajcie o stopie Achillesowej Paska - lukaj na klamki, zamki , bo albo go nie otworzysz albo nie zamkniesz ... :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość taurus

Wielkie dzięki Panowie !!

 

Ale teraz jeszcze mi powiedzcie jak śróbka po śróbce odkręcić tapicerke z dzwi w B3 (brak centralnego, i elektrycznych szyb). Ja odkręciłem wszystkie wkręty wokoło tapicerki, dzwignie od szyb, uchwyt do zamykania dzwi i dalej nie wiem co robić :( zostaje jeszcze to od tegulacji lusterek z klameczką ... sam nie wiem :/ opiszcie od początku. POZDRAWIAM

 

 

P.S. Jeśli ktoś się choć troche orientuje w temacie prosze o skomentowanie tematu http://vw-passat.pl/viewtopic.php?p=16509#16509 DZIEKI Z GÓRY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tobi26

No witam,jak dobrze pamietam to na obwodzie masz cztery srubki na krzyzak potem musisz odkrecic klamke,raczke od drzwi,sciagnac galke od lusterka,ona jest na wcisk,cala ramke od klamki musisz przesunac w strone tylu samochodu i wyciagnac do siebie,tylko rob to z czuciem bo to tylko plastik >:) a pozniej gorna czesc tapicerki pociagnij do siebie,jak zdejmiesz gorna czesc to przy dolnej beda jeszcze chyba dwie srubki i wtedy juz rozbiezesz cale drzwi,powodzenia >:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

Skoro piszesz o regulacji lusterek to masz pewnie elektrycznie sterowane. Możesz wyciągnąć - ( lekko pociągnij i przechyl) ten moduł z obudowy i odłączyc kabelki lub odłączyć to po wyjeciu wszystkiego razem dźojstika od regulacji z plastikowa obudową. Jeżeli odkręciłeś uchwyt do zamykania szyb to plastik od zmiany lusterek przesuń wzdłuż powierzchni drzwi do tyłu - ostrożnie - jakiś 5-10 mm i delikatnie pociągnij do siebie . Jeżeli odkręciłeś wszystkie wkręty od tapicerki zarówno te od strony zamka jak i te od strony zawiasów musisz pociągnąc tapicerke do siebie - jest na około 8 wciskach plastikowych rozmieszczonych dookoła drzwi z pominięciem dołu tapicerki. ( nawet jeżeli złamiesz jakis plastikowy kołek - to można takie kupić w sklepie lub na szrocie i bez problemu wymienić) Wyciąga sie tylko górę która jest wsunięta w dolny plastik ze schowkiem . To wszystko - przy zakładaniu zwróc uwagę na plastik od blokady drzwi przy szybie - aby tapicerka ładnie weszła w ten plastik.

Opis może troche chaotyczny ale jak przyjedziesz do mnie to zrobimy to w 3 min. Powodzenia. :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość taurus

Nie mam elektrycznych lusterek, podejżewam że od lusterka idą linki do tego dżojstika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

Niestety ja mam elektryczne - ale jesli sobie dobrze przypominam, to tam masz rodzaj przewodu sprężynowego w otulinie - bez problemu to ściągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość taurus

Ok chodzi :), klameczki miały wkręcane plastiki na końcu popychaczy wykręciłem je i chodzi ładnie:) wszystko wyczyściłem, przesmarowałem. Jeszcze kiedy jak będe miał czas to wyczyszcze zamki, jak sie je wyciąga ?? te dwie sróby tylko ??

 

 

P.S. Myśle o założeniu centralnego zamka, tapicerke już mi sie udało ściągnąć ale jak zobaczyłem, że w środku jest tak mało miejsce na manewrowanie rękami to ja nie wiem jak tam wstawie te siłowniki, do czego sie je wogule przykręca ?? Ta blacha w dzwiach ma tylko pare otworów przez nie mam wszystko robić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość taurus

Jutro bede montowal centrala w moim B3 może mi przypomnicie jak sie rozkręcało listwy progowe, bo chyba kiedyś miałęm z tym problemy ( do tego jeszcze ta listwa co idzie po słupku do przelotyki od pasa bezpieceństwa) a co do pasa ... nie zwija sie mi :/ tzn na końcu, wyglada tak jak by sie sprężyna naciągneła, co moge z tym zrobić ??POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

Troche z opóźnieniem ale może jeszcze nie zacząłeś pracy

Listwy progowe są na wcisk - lekko podważ i pociągnij - powinno zejść bez problemu

co do listwy przy pasie - najpierw odkręcasz pas - po zdjęciu osłony plastikowej, i zdejmujesz uchwyt od regulacji pasów. potem zobaczysz śrubki - odkręcasz ( fotel przesuń na maksa do przodu- ułatwi odkęcenie śrubek) . Górną częśc musisz wysunąć spod bocznych listew przy suficie. Co do pasów to chyba tylko wymiana - koszt niewielki, a jak będziesz miał wszystko odkręcone to połowa roboty zrobiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do kolegi SIARY w "sławnej" sprawie przymarzających mechanizmów klamek w Pasku B3. Nie da się tego jakoś zakonserwować bez odkręcania całych drzwi? Jakoś uszczelnić (tu oczywiście wszystko odkręcić) raz a dobrze i na amen? Którędy tam się dostaje woda?

 

Zima za pasem i znów będę musiał po odpaleniu i ruszeniu przez 10 minut jechać codziennie z lewą ręką trzymająca drzwi (nie zamkną się dpóki się nie nagrzeje - a nie chce mi się stać na postoju i grzać) a prawą kierowac i zmieniać biegi :-( Cyrk totalny!

 

Ostatnio mi korbka od podnoszenie szyb padła (pękł plastik trzymający od dołu szybę) i jak się napatrzyłem ile mechanik się przy tym nagrzebał i napocił to do dziś mnie ciarki przechodzą po plecach na myśł o odkręcaniu mechanizmów w drzwiach.

 

Pozdr.

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adso

Jeżeli chodzi o zamarzniętą klamkę przy otwartych drzwiach to przy zamku jest szczelina, lata tam ta blaszka która przymarza, trzeba tam włożyć śrubokręt albo nawet kluczyk i ruszać do góry, powinny się zamykać drzwi. No i jeszcze sama zapadka w zamku zostaje na dole, jak nie posmarowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość remix

Chyba każdy ma proglem z klamkami tak samo jak plastiki to dwie wady a passku chamulce też nieżle szwan :zalamany: kują.!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie odradzam, sprzedającu jest OK, żadnego wała, wszystko na czas i bez problemów, ale jakość i wykonanie klamek, BEZNADZIEJNE !!

 

aukcja klamki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzkrakov

Witam

Poradzcie jak je odblokować?

Stał chwilkę i ani kluczykiem ani centralnym nie ruszy.

Zapadka unosi się w górę a drzwi jak spawane

Jak się do nich teraz dostarć?

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasz861103
najstarszy problem swiata : jest plastikowa nakładka /quote]

ja na tą plastikową nakładkę nałożyłem kawałek uciętej skówki id długopisu i drzwi zaczęły się otwierać bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności