Skocz do zawartości
stinger

Solarny szyber dach - czy posiada ogrzewanie wnętrza ..

Rekomendowane odpowiedzi

witam

postanowiłem dodać nowy wątek gdyż czytałem inne wątki dotyczące solarnego dachu ale dotyczyły problemu kiedy on wentyluje lub czy klima działa.

 

Dach solarny w B5 FL wentyluje tylko wnętrze, gdy promienie słoneczne padają na ogniwa zamontowane w szyberek, bez znaczenia czy jest zamknięty czy tylko uchylony. Wiatrak działa w zależności od ilości kwantów światła padających na na ogniwa fotowoltaiczne w szyberdachu.

 

Ale moje pytanie czy wątpliwość wzbudziło dzisiejsze odkrycie po zdjęciu osłony silniczka szyberdachu. Poniżej zdjęcia.

291020122002.jpg

a tu widać połączenie kabli które idą dookoła otworu w dachu przyklejone do dachu

291020122007.jpg

przewód przyklejony do dachu (metalowego dachu nie szyberdachu)

291020122003.jpg

tu widać zwykły silniczek

291020122004.jpg

wiązka

291020122005.jpg

291020122006.jpg

 

i teraz tak widząc anapis WEBASTO pomyślałem że może to być tak jak podgrzewacz i dogrzewacz na zasadzie silnika spalinowego, po prostu ogrzewanie elektryczne dachu aby szyber nie przymarzł do dachu? Co o tym sądzicie. Interesuje mnie czy ten czerwony przewód jest zawsze przy szyberdachu i jakie on spełnia zadanie czy takie jak napisałem ?

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto to firma która robi nie tylko dogrzewacze i ogrzewanie postojowe ale i :

http://szyberdachy.webasto.pl/

Przedstawione na zdjęciach moduły to osprzęt szyberdachu, w tym przetwornica DC/DC która przetwarza napięcie z ogniw do zasilania dmuchawy. Co do tego przewodu nie jestem pewny bo schematy raczej go nie opisują. Prawdopodobnie może pełnić właśnie rolę przewodu grzejnego albo jest to wyprowadzenie samych ogniw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam w swoim wozie ale raczej nie próbował bym otwierac szybra w zimie z wiadomych powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy każdy kto ma szyberek nawet ten bez solaru ma takie kabelki (ten czerwony) jak na zdjęciach wcześniej. I czy może ktoś ma schemat oryginalnej instalacji elektrycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności