Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos juz testowal kombinacje jak w tytule? Slyszalem ze RNS-y z przed 2012 nie komunikuja z tym modelem po rSAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS-owi nic do pracy z Iphone czy innym telefonem. Ty się skup na module BT jaki masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki: HW: 5N0 035 730 A (chyba premium czy komfort sie to nazywa)

Bialy wyswietlacz miedzy zegarami, multifunkcyjna kierownica.

Samsung Galaxy S2 dziala po rSAP.(zrootowany z aplikacja rSAP jako ze android 4.xx tego nie obslugiwal oryginalnie). Ksiazka telefoniczna w RNS-ie. Smsy moge odczytywac w wyswietlaczu przy zegarach.

Z nokia e 52 tez nie mialem problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Galaxy S2 to Android 4.0.3 nie obslugiwal rSAP, natomiast 4.04. ma to już w standardzie więc nie potrzeba zadnych zewnetrznych aplikacji. To samo na 2.3.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli chodzi o Galaxy S2 to Android 4.0.3 nie obslugiwal rSAP, natomiast 4.04. ma to już w standardzie więc nie potrzeba zadnych zewnetrznych aplikacji. To samo na 2.3.6

Zgadza sie z tym co napisales, ale u mnie na 4.04 tez nie dzialal. Musialem pozostac przy roocie i dodatkowej aplikacji rSAP co umozliwilo mi komunikacje galaxy s2 z moim modulem 5N0 035 730 A.

Tutaj jest wszystko ladnie opisane, wiec przy wyborze Iphone musialbym zmienic modul na inny np: 5N0 035 730 D

http://bronken.de/aufrustung-von-der-normalen-zur-premium-freisprecheinrichtung-auch-fur-iphones/

Edytowane przez Lanumisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie jeszcze tyczy Iphona to dowiedzialem sie z niemieckiego forum ze jest rozwiazanie problemu komunikacji z BT.

Zostalo sprawdzone i dziala. Trzeba tylko Iphone zaopatrzyc w RSAP Server ver. 1.27( Platna APP) i zrobic Jailbreak. To dla tych ktorzy nie chca bawic sie w wymiane modulu BT. Sa pewne ograniczenia np. nie mozna przeczytac tresci sms na MFA, poza tym z Iphona nie mozna w tym czasie korzystac, nie ma funkcji przelanczania Iphone - RNS. Na taki kompromis mozna pojsc, jesli chce sie zaoszczedzic koszta wymiany modulu BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podłączał iPhone 5 po BT z RNS 510 ? Aktualnie mam iPhone 4S i smiga aż miło. Wkrótce nowy iP5. Czy mogą być jakieś problemy ? Ktoś w jednym z postów napisał, ze RNS510 z przed 2012 nie działają z iPhonem. Moja navi jest z połowy 2011 i działa z 4S-em, dlaczego ma nie działać z "piątką" ?

Edytowane przez Carconnect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od modulu BT jaki masz, a nie od RNS.

Tu masz zestawienia Kompatybilnosci z uwzglednieniem czy czerwony wyswietlacz czy bialy miedzy zegarami.

 

http://bronken.de/aufrustung-von-der-normalen-zur-premium-freisprecheinrichtung-auch-fur-iphones/

Edytowane przez Lanumisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale "w mordę jeża" nie "szprecham". Sprobuje to wkleic w jakiegos "translatora". Mojej navi nigdy nie wyjmowałem więc nie wiem jaki ma kod, symbol itp. Mam napewno biały wyświetlacz pomiędzy zegarami. Zastanawiam się czy Apple coś mógł zmienić w iP5 w porównaniu z iP4S w kwestii połączenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob odczyt swojego auta, a dowiemy sie jaki masz modul BT. Na tej podstawie powiem ci czy zagada z Iphonem 5. Widze jednak ze masz B7, wiec problemow z Iphone5 nie bedzie bo wkladaja tam nowe moduly.

Edytowane przez Lanumisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, B7, ale z produkcji maj 2011. Myślisz, że będzie OK ? Dziękuję Ci za porady na tym i innym ( navigacyjnym) wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeżeli 4S działa, to i 5-ka będzie działać. Przecież to zależy od systemu, a oba telefony maja dokładnie ten sam system... Generalnie iPhone'y same z siebie, natywnie trybu rSAP nie obsługiwały, nie obsługują i pewnie obsługiwać nie będą (znając politykę firmy). Trzeba by jailbraeka zrobić i pewnie na Cydii coś by się znalazło do obsługi zdalnej karty. Natomiast osobiście uważam, że samo zrobienie JB to jest proszenie się o kłopoty, to po pierwsze, a po drugie, to w przypadku iPhone'a nie widzę żadnych korzyści wynikających z pracy w trybie rSAP. W trybie handsfree jedynie SMSy nie wyświetlają się na FISie. Co i tak jest bzdurą, bo gdy telefon (jakikolwiek) podłączony jest do zestawu trybie rSAP, to mamy w samochodzie jakby drugi telefon. Jak się odłączymy od modułu, to wszystko, co działo się w samochodzie (historia połączeń, SMSy) zostają w samochodzie. Czyli jak w trakcie jazdy dostałem SMSa z ważnym numerem telefonu, na który mam później zadzwonić, to w jak wysiądę z samochodu i będę chciał sobie ten telefon wykonać, to nie będę miał tego SMSa w telefonie... Trzeba pamiętać, żeby ręcznie kopiować przychodzące wiadomości z modułu na kartę SIM. Uawaga. Na kartę SIM, nie do pamięci telefonu. Czyli jeżeli przychodzi wiadomość dłuższa niż 160 znaków, jest ona automatycznie dzielona na kawałki, żeby dopasować ją do ewentualnego kopiowania na kartę SIM.

To ja już wolę nie mieć tych SMSów na FISie...

To samo dotyczy historii połączeń. Jeżeli ktoś do mnie zadzwoni w trakcie jazdy i później z samochodu wysiądę, to nie będę miał w historii po łączeń tego telefonu, bo zostanie on w module. A tam jest przechowywane tylko 10 ostatnich połączeń, bo taki jest standard dla karty SIM. A jak telefon jest podłączony w trybie handsfree, to mam dostęp do tej samej historii siedzącej w telefonie zarówno z poziomu telefonu, jak i modułu.

Na koniec wisienka na torcie, czyli przełączanie rozmowy. Jak mam telefon w trybie rSAP i ktoś do mnie zadzwoni, to żeby nie wiem co, muszę gadać przez zestaw głośnomówiący. Fajnie, jak jadę sam. Gorzej, jak jedzie ze mną ktoś, kto niekoniecznie musi całą rozmowę słyszeć. W trybie handsfree mozna w dowolnym momencie wyciągnąć telefon z kieszeni, przełączyć dźwięk na słuchawkę i gadać dyskretnie (choć niezgodnie z przepisami, ale czasem trzeba)

 

Cała reszta działa tak samo w obu trybach... W sensie książka adresowa, szybkie wybieranie itd...

 

To tak gwoli informacji dla tych, co maja parcie na łączenie telefonu w trybie rSAP. Dopóki miałem telefon, który to obsługiwał, sam z tego korzystałem i się wkurzałem na ograniczenia. A nie przyszło mi do baniaka, żeby toto cholerstwo wyłączyć i używać normalnego trybu. Wydawało mi się to jakieś takie oczywiste i super zaawansowane, tiruriru - taczka żwiru...

Dopiero jak zacząłem kombinować z telefonami, wgrywaniem customowych ROMów, to rSAP sam z siebie przestał działać. Wtedy zorientowałem się, jaki byłem gupi, że się tak męczyłem... ;-) Teraz mam iP4S i w życiu nie pomyślałbym o robieniu JB po to, żeby telefon rSAP obsługiwał.

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza. Niestety nie wszystkie moduly BT a juz na pewno nie te z przed konca 2010 obsuguja rownoczesnie HFP i rSAP. U mnie tylko to drugie, dlatego albo JB, albo wymiana modulu, co u mnie jest dosc drogie i raczej nie wchodzi w rachube. To jednak nie powod w moim przypadku zeby Iphona nie kupic, bo zadko telefonuje z drogi, a jesli juz, to moge sie zatrzymac albo narazic kieszen na mandat:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos juz testowal kombinacje jak w tytule? Slyszalem ze RNS-y z przed 2012 nie komunikuja z tym modelem po rSAP.

 

Ja używam iPhona 5 na w swoim CC z 2009 roku i działa wszystko ok tak samo jak wcześniej z 4s i 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moduł z 2009 roku i obsługuje zarówno rSAP i HFP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tOfiK_

Witam. Jestem całkowicie nowy na forum i jak to zwykle w życiu bywa zarejestrowałem się ponieważ posiadam dosyć poważny (jak dla mnie) problem. W swoim samochodzie posiadam RNS510 (zestaw audio + nawigacja + zestaw głośnomówiący + ...). Do tej pory "parowałem" do zestawu swoja starą Nokie, niestety jak to w życiu bywa telefon padł, a ja zakupiłem "cudo techniki" o nazwie iPhone 4S. Od tej pory zaczęły sie same kłopoty o których nie bede moze sie rozpisywał ale nie bylyby one miłe dla fanów "nadgryzionego jabłuszka". Na dzien dzisiejszy najwiekszym dla mnie problem jest brak polacznia mojego iPhona z RNS510. Niesety jestem "starej" daty czlowiekiem i wszysko musze miec podane "lopatologicznie".

 

Bardzo porsze o pomoc czy jest jakas mozliwosc podpiecia ze soba tych dwoch urzadzen.

 

P.S. - niesety nie znam nr serii swojego BT (nie wiem gdzie mozna go znalesc nie ingerujac w obudowe)

 

Z gory dziekuje za wszelka pomoc i pozdrawiam,

tOfiK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz do kogos kto ci odczyta auto. Tam bedzie napisane jaki masz modul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mab0

Fakt, że te urządzenia mają więcej funkcji niż oryginalne RNS-E niemniej osobiście wybrałbym najnowsze ... Jest adapter pod iphone'a Audi A3, A4, A5, A6 RNS-E iPod iPhone AUX adapter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz testowal kombinacje jak w tytule? Slyszalem ze RNS-y z przed 2012 nie komunikuja z tym modelem po rSAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności