Skocz do zawartości
lebow

Ubywa płynu-test na uszczelkę pod głowicą

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia zapożyczyłem z innego forum.

Jest to podpowiedź dla wszystkich którzy mają problem ze znikającym płynem a brakami ewidentnych objawów czyli podnoszeniem się stanu oleju , syfu w zbiorniczku płynu, mazi na korku zbiorniczka płynu..białych spalinach, które mogą świadczyć o uszkodzeniu uszczelki pod głowicą

Istnieje tester na zawartość spalin w układzie chłodzenia...

Przed testem płyn w testerze ma niebieska barwę po teście zmienił barwę na żółty czyli spaliny w układzie chłodzenia.

Mało kto posiada taki tester ale jednak istnieje.

Zdjcie0061.JPG

Zasysa się opary ze zbiorniczka po kilkuminutowej pracy silnika i albo ...albo.

Zdjcie0060.JPG

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra fajna sprawa ale gdzie takie cos maja albo gdzie takie coś nabyć droga kupna oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość drogi gadżet.

http://www.narzedziowy.sklep.pl/index.php?act=viewProd&productId=315

http://www.sklepami.nazwa.pl/index.php?p2198,tester-szczelnosci-uszczelki-glowicy-ae300168&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-09&utm_content=2198#nclid=6e4e23c484490d716ea802a329691602

Warto wjechać do jakiegoś ASO, może mają i taki test u nich to kwestia 20-30 złotych.

Są też testery na znikające ciśnienie w cylindrach ale to może zmylić bo np. pierścienie puszczają szybciej itd.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dość daaawna znane i popularne rozwiązanie na pomiar zawartości CO2 w płynie chłodniczym

(choć widzę że nie wszyscy je znają)

lebow temat przyklejony aby nie zniknął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test w Dieslu jest niemiarodajny Sam się o tym przekonałem

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten test w Dieslu jest niemiarodajny!!! Sam się o tym przekonałem!!!!!

Bo pewnie płyn w testerze zrobił się zielony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki kolor być może się robi ale biorąc logicznie sprawę to czy benzyna czy gaz czy diesel to układ chłodzenia jest oddzielony od reszty i jak jest wszystko ok to się nie miesza i koloru nie zmienia.

Może się mylę, nie mniej jednak czekam aż kolega wyjaśni o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozwiń temat.

 

Z bratem bawiłem się tego typu testerami na bazie błękitu bromotymolowego oto wnioski

Tester zabarwia się na kolor:

- żółty przy stężeniu ~120 ppm CO2,

- jasnozielony przy stężeniu ~30-40 ppm CO2,

- ciemnozielony przy stężeniu ~10-15 ppm CO2,

- niebieski(błękitny) utrzymuje się przy stężeniu ~0-7 ppm CO2,

 

W moim pasku przy agresywnej jeździe puchły węże i wyrzucało płyn zbiornikiem wyrównawczym (brak innych objawów na wydmuchanie upg)a tester nie zmieniał koloru(co nie znaczy o braku CO2 w płynie chłodniczym), Planowanie oraz wymiana UPG i po problemie. W moim przypadku był to niewielki przedmuch do płaszcza wodnego spowodowany zwichrowaną głowicą.

 

Sorki ale źle się wyraziłem, słowo niemiarodajny powinienem zastąpić małoprecyzyjny :jasne

 

Nie pytajcie się mnie skąd wzięły mi się takie liczby ponieważ pomiary wykonywał brat:P

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cezar71

Mam zapytanie do kolegów.

Mechanik sugeruje walniętą UPG

objawy zauważalne

-silnik 1,9 TDI osiga temp -od 40 -90 szybko i tak zostaje

-przy 90stopnich zaczyna wywalac plyn przez odpowietrzenie w zbiorniku wyrównawczym

-zimny dolny waż od termostatu

-ogrzewanie z racji zimy działa ale przy wysokich obrotach silnika ,ale mam wrażenie ze na pól gwizdka

-żadnych więcej niepokojących objawów.

 

Stalo sie to nagle,po przejechaniu trasy ok 20 km,przestało działać ogrzewanie.

Po ruszeniu i przejechaniu krótkiego dystansu zaczęło działać pełna parą.

 

Na dzień dzisiejszy wyciągniety termostat-jest ok

oględziny pompy płynu również ok

Planujemy ściągnać głowice .

Co Szanowni Koledzy na to ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że wymieniaj uszczelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę że wymieniaj uszczelkę.

 

Kup płyn Fernox LS-1. Uszczelnia nie uszkadzając i nie blokując. Działa z wodą i glikolem. Castorama itp 90 zł/1 litr

 

Działa dopóki wie zmienisz chłodziwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Szanowni Koledzy na to ?

 

Sprawdź jeszcze lub od razu wymień oring w korku zbiorniczka wyrównawczego , koszt żaden a następna potencjalna przyczyna będzie wykluczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubywa płynu chłodniczego. Ostatnio spuściłem płyn i wymieniłem zbiorniczek i oring (przewód który idzie od chłodnicy do silnika, tam są 3 czujniki, tam mi ciekło bo widziałem to gołym okiem). Zrobiłem wszystko, nalałem Petrygo, pochodził, odpowietrzył się. Dolałem znowu. Wyciek się zlikwidował z tamtego miejsca. To było w sobotę, przejechałem do dzisiaj jakieś 300-400 km. Miałem na minimum, teraz mam jakieś 1-1,5 cm poniżej minimum. Nie dolewam wody. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie króćce, połączenia węży, chłodnicę. Nagrzewnica zmieniana była? Nie masz nalotu na szybie? Gdzieś musi być wyciek albo idzie w silnik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie leci. Chłodnica ok bo nowa, jakby szło w silnik to olej byłby dziwny a niedawno zmieniałem i był normalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że koledze po trasie się odpowietrzyl układ do końca :) Dolej petrygo do maxa i sprawdź za jakiś czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spuszczałem płyn w sobotę bo wymieniałem zbiorniczek i uszczelniałem jedno miejsce bo akurat tam leciało, teraz jest suchutko i też mam nadzieję że to kwestia odpowietrzenia, oby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności