Skocz do zawartości
sakul

Gaśnie podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Nie znalazłem informacji poprzez "szukajkę" a trudno przejrzeć całe forum wobec czego proszę admina, modera o przeniesienie we właściwe miejsce.

Otóż zdarzyło się, że w trakcie jazdy VW Passat B5 1,9 TDI, 131 KM wyczułem delikatne szarpnięcia, chwilowy spadek mocy po czym przy wciśnięciu sprzęgła silnik gasł. Po zatrzymaniu i kilku próbach rozruchu odpala i pracuje jak gdyby nic nie było. Chyba ze trzy przypadki kiedy zgasł przydarzyły mi się około dwa lata temu, około trzy miesiące temu przydarzyło się to kilka razy no i raz dziś. Wcześniej ustąpiło to po wymianie filtra paliwa ( wszystkie filtry wymieniam co ok. 15 tyś). Dodam, że na Vag-u brak błędów. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo. Logi podczas gaśnięcia. Może być klapa gasząca, może przekaźnik, może.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie, okazalo sie ze przekaznik w komputerze nr 219 sie przegrzewa, widac bylo juz po stykach na nim to, zamow w aso, koszt nie duzy i sam wymienisz, oczywiscie jak winowajca okaze sie on.

ps. vag tez nie poazywal bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim sprawdź pompkę paliwową w zbiorniku jak mi siadała to potrafił zgasnąć jak wysprzęglałem z wysokich obrotów i miał problemy z odpalaniem czy ciepły czy zimny ale to było raz na kilka odpaleń przez przykładowo 2 dni odpalał normalnie a nagle problem za chwile znowu ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy na zimnym dobrze odpala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak zdjąć pokrywkę z obudowy sterownika silnika, wyjąć z niej przekaźnik 219 i przeszlifować w nim pilniczkiem jego nóżki by poprawić przepływ prądu. Sterownik silnika przy jego usterce nie zapisze żadnego błędu bo nie ma wtedy zasilania przez ten nieszczęsny przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że warto by sprawdzić czy przewody doprowadzające paliwo się nie zapychają. Problem jest sporadyczny. Dawniej ustąpił po wymianie filtra paliwa. Może pompa podciąga jakiś brud do przewodu, który ogranicza lub tłumi przepływ i auto gaśnie. Po zatrzymaniu spada ciśnienie "ciągnięcia" paliwa, brudek się luzuje i auto chodzi normalnie. Miałem podobną sytuację w starej jettcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się mam od niedawna Passata B5 z 1999 z motorem 1.8 T APU auto na benzynie gaśnie podczs jazdy nie ma reguły nie wiem kiedy poprostu nagle robi się muł i gaśnie zapalają się kontrolki EPC i AKU ( tak jak po przekręconym zapłonie. ) nadmienie że nigdy nie zgaśnie na LPG zawsze na PB . gdzie szukac przyczyny. a i zaraz po tym jak zgaśnie i próbuje go odpalić to musi pare razy zakręcic tak jak by w przewodach nie było PB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem gaśnie jak jest rozgrzany muszę przejechać ok 40km to dopiero zaczyna szarpać delikatnie a za chwile gaśnie .Błędów nie pokazuje filtr paliwa wymieniony miesiąc temu.Pomóżcie co to za przyczyna mój pasek to 101km 1,9tdi z 2001r silnik AVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się podłączę do tematu. Mój Passat b5 1.8 125km zaczął szarpać gdy już się nagrzał. Nie było to codziennie, raczej raz w tygodniu. Ale z czasem zaczynał szarpać częściej. Miesiąc temu nagle zgasł i koniec, nie dało rady już odpalić. Wymieniłem pompkę, filtr paliwa i termostat (miał problemy z nagrzaniem się). Ze względów finansowych postanowiłem kupić pompkę używaną ale oryginalną. Niestetey była trochę niższa od mojej (pomimo iż sprzedawca cały czas twierdził że jest od 1.8 125km)- ale pasowała. Jedyne co to miałem niecałe pół baku, a wskaźnik pokazywał rezerwę. Auto jeździło dwa dni bez problemu i nagle znowu zaczyna szarpać. Co prawda zdażyło się to raz ale nie wiem już co wymieniać żeby auto było sprawne i nie szarpało. Macie jakiś pomysł od czego zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.podlaczam sie do tematu.mam problem passat 1.8 20v 125km. otoz od jakiegos czasu slabo wkreca sie na obroty raz lepiej raz gorzej potrafi tez sam zgasnac.podpialem pod kompa wychodzi blad przepllywki p0102 za niski sygnał zadnych innych bldow nie ma non stop wyskakuje przeplywka:( widzialem ze ktos juz przeplywke wymienil na jakas podrobke nowa:( ja zaczalem od przepustnicy ale dalej to samo:( padla przeplywkaczy co? moze kupic poprostu orginalna i bedzie dobrze? dodam ze po odpieciu kostki od przeplywki wszystko wraca do normy,silnik pracuje jak powinien,od czego zaczac ma ktos pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie gaśnięcia B5 1.8 125km (bez gazu). Czy jest szansa że to coś z elektryką? Na odcinku 20km ostatnio przydusił się 5 razy ale na chwilkę. Jak zatrzymałem się żeby zaparkować, przy skręcie kół zgasł. Musiałem dodawać gazu żeby skręcić koła. Przypomnę: filtr paliwa wymieniony, pompa paliwa wymieniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Borykam sie takim problemem ze auto gasnie podczas jazdy

A mianowicie wyglada to tak ze jak jest duzo paliwa autko jezdzi bez zarzutu ale gdy juz zbliza sie do rezerwy co jakis czas gasnie podczas jazdy

Po przekreceniu kluczyka odpala normalnie jedzie normalnie jakies 500m moze kilometr i znowu gasnie

Z gory dziekuje za pomoc

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do prawidłowego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień filtr paliwa i nie jeździj na rezerwie bo pompe paliwową zajedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie przy 3 stopniach i jak jest dzięń nie odpalany na 2 ma ciężko zapalić niby kręci dobrze ale nie pali od strzała co to może nby c?

Nie ten temat...ale vakuum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
u mnie ten sam problem, gdy zbliża się rezerwa auto potrafi zgasnąć podczas jazdy,
wówczas chwilę pokręcę i odpala, ale po jakimś czasie znów gaśnie. Dzieje się tak tylko 
gdy zbliża się rezerwa. Filtr paliwa wymieniłem na nowy, dalej to samo... czy to pompa?

Passat B5 FL 1.8T AWT
Autko mam na sprzedaż i nie chciałbym sprzedawać z tym problemem.

Edytowane przez peterdre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2019 o 15:30, peterdre napisał:

Witam,
u mnie ten sam problem, gdy zbliża się rezerwa auto potrafi zgasnąć podczas jazdy,
wówczas chwilę pokręcę i odpala, ale po jakimś czasie znów gaśnie. Dzieje się tak tylko 
gdy zbliża się rezerwa. Filtr paliwa wymieniłem na nowy, dalej to samo... czy to pompa?

Passat B5 FL 1.8T AWT
Autko mam na sprzedaż i nie chciałbym sprzedawać z tym problemem.

Jeszcze nie pompa, ale zaraz będzie pompa bo ją spalisz.

W dniu 4.10.2019 o 15:30, peterdre napisał:

Witam,
u mnie ten sam problem, gdy zbliża się rezerwa auto potrafi zgasnąć podczas jazdy,
wówczas chwilę pokręcę i odpala, ale po jakimś czasie znów gaśnie. Dzieje się tak tylko 
gdy zbliża się rezerwa. Filtr paliwa wymieniłem na nowy, dalej to samo... czy to pompa?

Passat B5 FL 1.8T AWT
Autko mam na sprzedaż i nie chciałbym sprzedawać z tym problemem.

Jeszcze nie pompa, ale zaraz będzie pompa bo ją spalisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności