Skocz do zawartości
aj27

DPF - filtr zatkany popiołem

Rekomendowane odpowiedzi

Dziennie robię ok 100km, 80km to autostrada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18Lraw.jpg

Proszę o ocenę

 

żadnych błędów i kontrolek nie mam auto pali poniżej 6l/100km ale mało jeżdżę w mieście.

 

Czy zbierać kasę na wycięcie czy się nie martwić puki co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_0574.jpg

Umie sprawa z filtrem wygląda tak ponad 1000km od wypalenia ostatniego da się zrobić trasa/miasto 70/30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matek--1 Ale ty masz dużo popiełu:) ja mam 150ml i srałem żarem a u ciebie 219ml szok. Napisz jak u ciebie ze spalaniem i mocą przy takiej ilości popiołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]150623[/ATTACH]

Umie sprawa z filtrem wygląda tak ponad 1000km od wypalenia ostatniego da się zrobić trasa/miasto 70/30

 

Masz zapełnienie 219 ml i nie ma problemów z dpf? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mialby miec problem? 150ml to jest teoretyczne maksymalne zapelnienie, sterownik w zaleznosci od stylu jazdy wylicza to mniej lub bardziej dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu mialby miec problem? 150ml to jest teoretyczne maksymalne zapelnienie, sterownik w zaleznosci od stylu jazdy wylicza to mniej lub bardziej dokladnie.

 

Z tego co wiem to ASO podaje, że maksymalne zapełnienie to 175 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu mialby miec problem? 150ml to jest teoretyczne maksymalne zapelnienie, sterownik w zaleznosci od stylu jazdy wylicza to mniej lub bardziej dokladnie.

 

Dokładnie tak. To nie jest prawdziwe zapełnienie, tylko teoretyczne, obliczone, że takie może być.

Ja też mam pełny 94 g (u mnie jest w gramach) i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to ASO podaje, że maksymalne zapełnienie to 175 ml.

 

Faktycznie, pomylka z mojej strony. Dopoki nie ma problemow z filtrem to nie przejmowalbym sie wogole zapelnieniem jakie jest pokazywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam pełny 94 g (u mnie jest w gramach) i nic się nie dzieje.

Ja też mam 94g, kontrolka się nie świeci, oleju nie przybywa (chociaż ostatnio usunąłem seryjne wycieki z silnika - zatkana odma i wymiana dekla, więc się okaże czy nie przybywa) ale mam wrażenie że Passerati osłabło :smutek, filtr wypala się co 300 km. ASO podaje maks. 60g ale podobno wskazania są mocno zawyżone. Przymierzam się do sunięcia DPF-a na wiosnę :hurra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać bo przy zapchanym DPF turbina mocno dostaje , wzrasta temperatura spalin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego warto czasem pozbyc sie zbednych rzeczy i wtedy nic sie nie nagrzewa, przegrzewa itd. tak jak ostatnio reklamuje pan zientarski. jak czegos nie ma to nie ma sie to jak popsuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba uważać bo przy zapchanym DPF turbina mocno dostaje

Właśnie z tego powodu nie chcę zwlekać z wywaleniem DPF-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mialem zadnego problemu z dpf. zadna kontrolka , spadek mocy czy cokolwiek. mimo to fakt ze filtr wypalal mi sie co 250-300km strasznie irytowal. po pozbyciu sie go od roku czasu moj komfort psychiczny polepszyl sie o 100%. dojezdzam na miejsce nie patrze nie obserwuje nie mysle czy juz sie wypala czy moge zgasic auto itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pozbyciu sie go od roku czasu moj komfort psychiczny polepszyl sie o 100%. dojezdzam na miejsce nie patrze nie obserwuje nie mysle czy juz sie wypala czy moge zgasic auto itd

Dokładnie zgadzam się z kolegą wiesiok81, komfort psychiczny przy Passerati jest bardzo ważny :D. Też już jestem zmęczony ciągłym sprawdzaniem czy oleju nie przybyło, ile jest sadzy, jaki jest poziom popiołu itp. W prawie 10 letnim aucie z przelotem prawie 300 tysi jest co sprawdzać i jak odpadnie kolejny problem to może człowiek dożyje jakoś do emerytury... swojej lub Paska :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnych problemów z dpf a ma jeszcze chip, pilnuje żeby nie przerywać wypalań dpf-a (a wy pokonujecie 1000km od wypalenia??)

spalanie ciężko zejść poniżej 6l./100km miasto 9-11l./100km przy takiej pogodzie krótkie odcinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odesłanie przeczytałem ten wątek zanim tu napisałem (wbrew pozorom) chodzi mi nie o popiół tylko o temperatury ponieważ są jakieś podejrzane w bloku 095.1 mam 76 stopni a 095.2 -276 jestem posiadaczem tego auta tylko dwa miesiące i nie wiem czy dpf nie jest wycięty. Co dzień podpinam Vcds i delphi/autocom i cały czas wszędzie 0% i popiół stoi na 73 i tak jest już 5000 tys km. Czy można jakoś kompem ocenić sprawdzić czy filtr jest wydłubany czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie obstawialbym ze go nie masz. Czego temperatury sa podawane w grupie 95?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można jakoś kompem ocenić sprawdzić czy filtr jest wydłubany czy nie ?
Wystarczy że palucha do rury wsadzisz. Jak wyjmiesz czarny to znaczy, że nie masz filtra (albo masz benzyniaka :D)
Czego temperatury sa podawane w grupie 95?

Niczego związanego z DPF-em raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności