Skocz do zawartości
aj27

DPF - filtr zatkany popiołem

Rekomendowane odpowiedzi

Większość myli poziom zapełnienia filtra dpf sadzą z zapełnieniem popiołem.O ile zapełnienie filtra sadzą nawet w 180% nie jest największym kłopotem to masa popiołu powyżej 80 jednostek stanowi nie lada problem.Sadzę filtr wypali sam lub wypalimy w trybie wymuszonym ale po tym pozostanie nie usuwalny popiół.Osiągnąłem wartość 97 jednostek i od dłuższego czasu auto znacznie straciło na mocy,więcej pali(min. 2 litry więcej),wypala filtr co 150-250 km ,jest mułowate i ogólnie kiepsko się jeżdzi.Czy znacie jakieś sposoby na pozbycie się całości lub chociaż części POPIOŁU a nie SADZY.Wiem że najlepiej wyciąć dziada(dpf) ale może jest jakiś mniej drastyczny sposób.Druga sprawa,czy zna ktoś sposób na "zerowanie masy popiołu' po wymianie filtra poprzez vcds w passacie b6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiołu z DPF-a można się pozbyć tylko oddając go na złom, i jak przejdzie cały proces recyklingu i wyprodukują z niego nowy :P

To cytat z forum Mastersa, ale chyba pasuje do Twojej sytuacji...Graniczna ilość popiołu jest różnie podawana, ale tak od 60 do 70 kilka...

Auto oczywiście jeździ z tym, tylko jest słabsze i więcej pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz przebieg Pasia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozbędziesz się popiołu stosując czyszczenie chemią, mi zrobili to w ASO, za ok. 400zł, bez wyjmowania niczego z samochodu, w 2 godziny. później wyzerowali WAS prawdopodobnie jako wymianę filtra. jak do tej pory (ok. 10kkm) jest spokój.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozbędziesz się popiołu stosując czyszczenie chemią, mi zrobili to w ASO, za ok. 400zł, bez wyjmowania niczego z samochodu, w 2 godziny. później wyzerowali WAS prawdopodobnie jako wymianę filtra. jak do tej pory (ok. 10kkm) jest spokój.

pozdrawiam

 

Wszystko zależy od przebiegu i stopnia zapełnienia. Mnie płukanie Tunapem w ASO pomagało przy masie popiołu do ok. 68 g. i wtedy rzeczywiście był spokój na jakieś 12-15 tys. km. Niestety ostatnio przy masie popiołu 74 g. i 230 tys. przebiegu nic to już nie pomogło i non stop włączał się tryb awaryjny i brak mocy, także zdecydowałem się na usunięcie fizyczne i wyłączenie programowe i od tej pory spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zapełnienie było 58g, w wolnej chwili sprawdzę ile jest obecnie. w innym wątku była mowa, że popiołu może być max 60g, lub 180ml, bo różne kable różnie podają. 60g potwierdza też ASO. z tego co mi mówili w ASO podczas czyszczenia, szanse na całkowitą regeneracje są ale zanim przekroczy się max zapełnienie, bo później popiół się zbija i nie da rady go tak łatwo usunąć - trzeba wymieniać filtr na inny (wg ASO najlepiej na nowy). jeśli podajesz wszystkie dane w prawidłowych jednostkach, to prawdopodobnie jesteś takim przypadkiem. zanim czyściłem, samochód jeździł normalnie, żadnych ubytków mocy, palących się kontrolek itp - wyczyściłam profilaktycznie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a jak sprawdzić VCDS zapełnienie popiołem? Ja sprawdzam zapełnienie w taki sposób: Select>01 Engine>Meas. Blocks 08>Group-wybieram 75 i w trzecim okienku mam wynik. Co jakiś czas sprawdzam i max jaki miałem był 28%, innym razem 0% czyli sam się wypalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popiół sam się nie wypala - prawdopodobnie sprawdzałeś zapełnienie sadzą, a efektem wypalania sadzy jest nie usuwanly samoczynnie popiół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, a jak sprawdzić VCDS zapełnienie popiołem? Ja sprawdzam zapełnienie w taki sposób: Select>01 Engine>Meas. Blocks 08>Group-wybieram 75 i w trzecim okienku mam wynik. Co jakiś czas sprawdzam i max jaki miałem był 28%, innym razem 0% czyli sam się wypalił.

 

Masa popiołu jest w 68 bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o regeneracji filtra? Np. tutaj: http://eurovat.info.pl/.

Trzeba go tylko wymontować, wysłać, a potem zamontować... Sam tego jeszcze nie robiłem, ale się zastanawiam czy nie warto.

Koszt regeneracji coś ok. 500 zł ( pytałem ponad pół roku temu ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem dziś na zapełnienie i w bloku 68 mam: poz1: 11.3%, poz2: 3.0, poz3: 11.3%, przebieg od czyszczenia ok 11500km. jeśli ktoś się zna to proszę o komentarz czy to jest OK, bo na chłopski rozum wygląda na OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja będę wysyłał swój filtr do regeneracji do tej firmy Eurovat to dam znać co i jak. Jak na razie to wiem, że cena 500 zł netto i poddają go jakiejś regeneracji przez 18 godzin. Sprawność filtra prawie taka sama jak oryginału czyli na poziomie 95%. Mam tylko jedno pytanie: jaka jest procedura, aby "wczytać" ten "nowy filtr" do sterownika. Jaki sterownik, kanał i wartości. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mechanicy biorą za wymontowanie i zamontowanie DPFa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile mechanicy biorą za wymontowanie i zamontowanie DPFa?

 

Mi powiedzieli coś kolo 80 zł, ale nie wiem czy się nie podniosą bo okazało się, że do demontażu filtra musieli opuścić tą całą ławę od przedniego zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyjęcia Dpf trzeba opuszczać belkę od zawieszenia,bo dzis robiłem ok 1 godz sie zeszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest kumaty mechanik to zrobi to bez opuszczania belki. U mnie demontowano filtr w celu wycięcia DPF bez odkręcania belki. Robił to jeden mechanik, zajęło mu to może max 30 minut, dodam że auto było rozgrzane po prawie 400 km trasie. Ja również nie spodziewałem się, że można to tak sprytnie zrobić bo parokrotnie widziałem jak męczyli się z tym w ASO. Gdy powiedziałem o takiej możliwości znajomemu z serwisu to zrobił "wielkie oczy" z niedowierzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyjmowałem po awari turbo bez odkręcania belki ,zmieścił się w tunelu.Jednak operacja trwała dłużej niż 30minutowy rekord.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia wiem ze czyszczenie wypalanie nie pomagaja na dlugo , jezeli jestes zainteresowany usunieciem tego na zawsze to zapraszam ;) bo dopuki turbo masz sprawne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z doswiadczenia wiem ze czyszczenie wypalanie nie pomagaja na dlugo , jezeli jestes zainteresowany usunieciem tego na zawsze to zapraszam ;) bo dopuki turbo masz sprawne

 

Jaki koszt usunięcia DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności