Skocz do zawartości
wladek1181

Szarpnięcie przy wrzuceniu biegu - skrzynia manualna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, szukałem podobnego tematu w szukajce wpisując słowa - szarpnięcie, szarpanie przy wrzuceniu biegu itp ale nie znalazłem nic w moim temacie. Problem jest od jakichś czterech miesięcy. Nie występuje cały czas, raz jest a innym razem go nie ma. Otóż podczas postoju w czasie gdy silnik pracuje przy wrzuceniu jedynki i wciśniętym pedale hamulca słychać takie jakby stuknięcie i delikatne jakby szarpnięcie jakby auto miało chęć ruszyć.. Dodam że wszystkie biegi wchodzą lekko i precyzyjnie bez jakiegokolwiek problemu. Przy pracującym silniku przy wciśniętym jak i odpuszczonym częściowo czy całkowicie pedale sprzęgła nie słychać żeby sprzęgło wydawało jakiekolwiek dźwięki - jest cicho, samo sprzęgło też pracuje normalnie - chodzi mi o pedał sprzęgła, nie czuć na nim nadmiernego oporu czy zacięć przy jego wyciskaniu. Dodam że skrzynia to nie automat a manual.

Jakieś sugestie Panowie????

 

Do moderatorów, jeśli istnieje jakiś podobny temat który przeoczyłem to proszę o przeniesienie mojego tematu i podpięcie pod już istniejący, no i z góry sorry że ze mnie gapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie piszesz czy sprawdziłeś poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku wyrównawczym. Sprzęgło jest zasilane właśnie z układu hamulcowego i jeśli płynu będzie za mało to pierwsze tego oznaki to brak całkowitego wysprzęglenia przy sprawnie jeszcze działającym układzie hamulcowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn w zbiorniczku hamulcowym jest i trzyma stan, czyli układ jest szczelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.U Mnie też jest wyczuwalne lekkie szarpnięcie w trakcie wbijania jedynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam uporał się ktoś z tym?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ze tak zapytam, te objawy są tylko przy wbijaniu jedynki? czy może na innych biegach także?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to odczuwalne jedynie przy wrzucaniu pierwszego biegu na postoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czasem to samo - skrzynia 6 biegów. Jest to takie delikatne stuknięcie pod podłogą pojawiające się mniej niż sekundę po włączeniu biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto rusza już przy nawet delikatnym i minimalnym puszczaniu pedału sprzęgła i sprzęgło bierze z samego dołu to wina zużytego sprzęgła - zbyt wcześnie przenosi napęd z wału silnika na skrzynię biegów więc pewnie tarcza już zużyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kiedy właśnie o tym myślałem ale sprzęgło mi chwyta gdzieś w połowie jak zawsze więc by to nie pasowało chyba. Zastanawiałem się czy czasem takiego efektu by nie dawał luz na przegubie wewnętrznym....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konkretne objawy ma zużyty przegub wewnętrzny głównie chodzi mi czy wydaje jakieś dźwięki (wycie , huczenie) od jakiegoś czasu słyszę delikatne huczenie z okolic tunelu środkowego mniej więcej na wysokości popielniczki po stronie pasażera i co najdziwniejsze raz słychać ten dzwięk a innym razem jest cicho jak makiem zasiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności