Skocz do zawartości
Gość KoDo

centralny+oświetlenie+alarm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KoDo

Witam,

 

na początek chciałbym wszystkich przywitać i powiedzieć iż cieszę się że mogę dołączyć do tak szacownej i ogromnej grupy forumowiczów.

 

Wracając do tematu - od niedawna jestem (szczęśliwym??) włascicielem passata B5'98 Variant. Na początku w zasadzie nie wiem jak długo (kilka dni może) wszystko wydawało się działać sprawnie ale po pewnym czasie zaczął wariować centralny zamek (elektryczny otwierany z kluczyka). Obecnie jest tak, że centralny sprawia wrażenie jakby w ogóle mnie nie słuchał, np. drzwi od strony pasażera z przodu mogę zamknąć tylko od środka wciskając rygiel (w żaden inny sposób się nie daje), również o otwarciu z centralnego nie może być mowy - tylko pociągając za klamkę od wewnątrz. Jeśli chodzi o pozostałe drzwi natomiast to wygląda to tak, że zamknąć auto mogę tylko zamkiem w drzwiach kierowcy (i tutaj też czasami tylne drzwi nie reagują czasami się zamkną i za chwilę otworzą) natomiast otworzyć już się nie da i te troje drzwi które w ogóle reagują na centralny mogę otworzyć tylko zamkiem w klapie bagażnika. Poza tym czasami jest tak, że jak otworzę (a precyzyjniej: rozrygluję) już drzwi (przez bagażnik oczywiście) to po pociągnięciu za klamkę i uchyleniu którychkolwiek drzwi tylnych po chwili ryglują się one z powrotem (ale tylko tylne).

Kolejna nieprawidłowości na którą wcześniej nie zwracałem uwagi a która dała mi do myślenia po lekturze forum to brak oświetlenia w drzwiach pod nogi kierowcy od spodu, niedziałający brzęczek od włączonych świateł no i dioda sygnalizująca włączony autolarm nie świeci (wcześniej po prostu nie zwróciłem na to uwagi).

I jeszcze dzisiaj wydarzyła się taka dziwna sytuacja, kiedy teść rano wychodził do pracy zauważył że z prawej strony świecą się światła postojowe, próbował je wyłączyć ale się nie dało w żaden sposób w końcu z braku czasu odłączył po prostu akumulator.

Teraz w związku z powyższymi mam kilka pytań, ponieważ jestem po lekturze forum i kilka usterek z którymi mieliście zapewne do czynienia wydają mi się analogiczne niemniej chciałbym zapytać co sugerujecie i jakie są wasze opinie: czy jest to problem mikrowłączników w zamkach, czy raczej moduł komfortu, czy może jeszcze coś. Strasznie mnie zbiła z tropu ta dzisiejsza sytuacja ze światłami.

Do modułu komfortu jeszcze nie zaglądałem. Drzwi natomiast próbowałem rozebrać ale z braku czasu odpuściłem sobie bo wydaje mi się że na jedne drzwi może mi dnia braknąć. W jakiej kolejności zabrać się za rozbieranie drzwi - tam jest ta aluminiowa przegroda/płyta/osłona na której jest zamocowane sterowanie do szyb (elektrycznych) i jak sie temu przyglądałem to jest to połączone razem z centralnym (ma domykanie szyb), a na tej aluminiowej osłonie jest zamocowana szyba - czy szybę muszę zdemontować i jeśli tak to jak najlepiej to zrobić. Bez demontażu szyby się chyba nie da bo inaczej nie ma dostępu do zamka. Czy może jest jakiś inny sposób na dostanie się do zamka i wreszcie jak już do niego się dokopię to jak go wymontować (ja doszedłem do tego etapu, że zdemontowałem linkę na której chodzi szyba ale dalej już sobie odpuściłem bo to wszystko długo trwało - za drugim razem już będę mądrzejszy:) ale to co pamiętam to próbowałem ręka zrobić małe rozpoznanie jak to tam w środku jest montowane a jedyne do czego udało mi się dojść to to że nie warto ręki wkładać bo jak czegoś dotknąłem albo czymś tak ruszyłem to zaczęło mi domykać szyby i zamykać zamki - to może sugerować poniekąd uszkodzenie tych mikrowłączników w zamku lub nawet jakiegos kabla ale nie wiem).

 

Czekam na rady i opinie fachowców i osób które miały ten sam lub podobny problem.

 

edit: Wczoraj 14:13

No i kolejna rzecz jaką zauważyłem to otwieranie wlewu paliwa - raz działa a innym razem nie - rozebrałem włącznik i złączyłem na krótko "krzyżowo" wejścia na kostce doprowadzającej prąd do włącznika i zadziałał - potem podłączyłem włącznik do kostki i... też działa, a wcześniej ani nie drgnął. Dodam że wcześniej (kilka dni temu) rozbierałem włącznik i czyściłem styki bo wydawało mi się że to one stanowią problem i przez kilka dni nawet było ok.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Konrad

 

Scaliłem posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki/ Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
I jeszcze dzisiaj wydarzyła się taka dziwna sytuacja, kiedy teść rano wychodził do pracy zauważył że z prawej strony świecą się światła postojowe, próbował je wyłączyć ale się nie dało w żaden sposób w końcu z braku czasu odłączył po prostu akumulator.

Miales pewnie dzwignie kierunkowskazu ustawiona na wlaczony kierunek prawy...

Kolejna nieprawidłowości na którą wcześniej nie zwracałem uwagi a która dała mi do myślenia po lekturze forum to brak oświetlenia w drzwiach pod nogi kierowcy od spodu, niedziałający brzęczek od włączonych świateł no i dioda sygnalizująca włączony autolarm nie świeci (wcześniej po prostu nie zwróciłem na to uwagi).

Jak dla mnie to mikrostyki w zamku :niepewny:

Poza tym czasami jest tak, że jak otworzę (a precyzyjniej: rozrygluję) już drzwi (przez bagażnik oczywiście) to po pociągnięciu za klamkę i uchyleniu którychkolwiek drzwi tylnych po chwili ryglują się one z powrotem (ale tylko tylne).

To mi tez sugeruje mikrostyki, ale dlaczego tylko sie tyl zamyka :?::niepewny:

Sprawdz moze modul komfortu-moze jest zawilgocony lub cos w tym stylu :niepewny:

No i mikrostyki w drzwiach kierowcy i zwroc uwage, czy lampka w bagazniku swiecic sie przy otwarciu klapy (jesli nie, to mogly tam tez poleciec mikrostyki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KoDo

Dodam jeszcze, że: przy zamykanie nie mrugają kierunkowskazy ale nie pamiętam czy wcześniej mrugały (ale pewnie powinny). Drzwi raczej ryglują się na dwa razy ale nie przysłuchiwałem się każdym drzwiom z osobna, generalnie jednak słychać że na dwa razy wszystko się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytania. Chyba wszystkie możliwości sam już wymieniłeś. Pamiętaj jednak o prawach tego na "M" <jak sie to pisze?>, usterkę znajdziesz na końcu :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KoDo napisał/a:

z prawej strony świecą się światła postojowe, próbował je wyłączyć ale się nie dało w żaden sposób

Na pewno wyczerpał wszystkie możliwosci :?: "Postojówki" włączasz i wyłączasz manetką od zmiany świateł mijania/drogowe. Wlączenie lewej strony - "wajcha" w dół, włączenie prawej strony - "wajcha" w górę.

 

przy zamykanie nie mrugają kierunkowskazy ale nie pamiętam czy wcześniej mrugały (ale pewnie powinny)

U jednych mrugają - u innych nie. Chciałem to sobie VAG-iem włączyć, ale niestety - moduł komfortu nie ma takiej opcji, więc może u ciebie też tego nie ma.

 

... A co do pozostałych pytan - -&gt; wszystko jest na forum, więc nie ma sensu powielac tematów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=149

 

Tu Masz info jak rozebrac drzwi.

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/spis-tematw-b5-3b-i-3bg-faq-p-o-c-z-y-t-a-j-vt3399.htm

No i mysle ze tutaj znajdziesz cos na Twoje problemy..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności