Skocz do zawartości
Gość polowiec

Rozkrecajacy sie amortyzator

Rekomendowane odpowiedzi

Gość polowiec

Witam

 

Mam pecha do tego tylnego zawieszenia.... Bujalem sie z miesiac ze sprezynami z tylu, sciagalem po 10 razy kazda strone :) Teraz mam inny problem.

 

Pewnego razu, jadac w 5 osob po strasznie polatanych drogach, zaczelo mi cos dzwonic z tylu od strony pobocza. Dzwiek byl taki, jakby podgladka latala na niedokreconej srubie (byly pojedyncze stuki oraz takie brzeczenie dluzsze). Pojechalem na warsztat, rokrecili skrecili ponownie i nastala cisza (stwierdzono, ze nie byl dobrze skrecony).

Cisza cieszylem sie przez dwa tygodnie. Wczoraj znowu jechalem (nawet ta sama droga) tez zaladowanym samochodem i znowu to samo. Nagle zaczelo dzwonic i juz dwoni caly czas - musze znowu sciagac amorek :(

 

Wyglada na to, ze rokreca sie amortyzator - czy to jest mozliwe?? Moze nakretka juz nie trzyma dobrze - zawieszenie bylo kilkakrotnie rozbierane.

 

Gdzie mozna dokupic taka nakretke i jaki to jest rozmiar ? (moze ktos wie to bardzo prosze o podanie).

 

Czy moge nakrecic dwie nakretki aby dobrze trzymalo??

 

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, ale w tórym miejscu się rozkręca ? Na górze, na dole? Na górze jest śruba z zabezpieczeniem przed odkręcaniem, więc tam nie powinna się odkręcić, na dole nie ma zabezpieczenia, ale tam przykręca się ją z taką siłą, że nie ma możliwo.ści, żeby odręciła sę sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze jest takie same zabezpieczenie, jak na dole. W obu przypadkach są to nakrętki z samozabezpieczeniem, z tym, że na dole jest typowa z fragmentem plastiku na końcówce gwintu, natomiast na górze nakrętka w czterech miejscach zakuta jest lekko w stronę gwintu.

W obu przypadkach śmiało możesz dać kontry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość polowiec

Witam

 

U góry tez mam nakrętkę z fragmentem plastiku - była wymieniana razem z amorkami sachsa. Ale amorki były juz kilka razy ściągane (problemy ze sprężynami). Moze ten plastkowy element w nakrętce już sie wyrobił?

 

Odkręca sie od góry, a dźwięk jest taki jakby ta tulejka wewnątrz miała luz.

Szukam nakrętek nowych. Chyba to sa M10x1 mm

 

Myślę tak sobie, może to coś innego ten dźwięk wydaje a ostatnio tylko przypadkowo ucichło na dwa tygodnie. Tarcze i klocki wykluczyłem, po wciśnięciu hamulca nie cichnie. Tylko co innego może być ???

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to znowu amortyzator możesz jeszcze dodatkowo zastosować klej do gwintów :ok: nie znam dokładnej nazwy ale produkował go Loctite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość polowiec
jeśli to znowu amortyzator możesz jeszcze dodatkowo zastosować klej do gwintów :ok: nie znam dokładnej nazwy ale produkował go Loctite

 

Witam

 

Właśnie dzisiaj sobie zalatwielm taki Loctitle niebieski do gwintów. Kupilem tez nowe nakrętki M12x1.5 do przykręcenia dołu amortyzatora.

 

Nie mogę nigdzie dostać nakrętek samohamownych M10x1 mm :( Moze ktos zna sklep internetowy, gdzie mogę takie kupić.

 

pozdarwiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski jest chyba miękki.

W kazdymbądź razie nie radzę Tobie klejenia górnej nakrętki, bo bez klucza do blokowania tłoczyska napewno jej nie odkręcisz. Jeśli już, to nowa nakrętka. Może być kontra, jak wcześniej pisałem.

 

Po tylu odkręceniach, to żadna nie będzie spełniała swej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności