Skocz do zawartości
Dario84

Problem z predkoscia max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupilem niedawno passata 3b 97 rok afn 110 KM. Moj problem polega na tym ze predkosc max jaka moge osiagnac waha sie ok 180-185 km/h, z tego co czytalem powinien rozwijac ok 200km/h. Przed kupnem byla wymieniana turbina bo sie posypala moze ten problem jest przez to ze caly uklad dolotowy jak i wydechowy byl zalany olejem ? Dodam ze VAG nie wykazuje zadnych bledow. Przebieg 168 kkm. Z gory dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechalem z Francji i z czystej ciekawosci chcialem pojechac na max i przy 190km/h zwatpilem patrzac na obroty niemal czerwone pole wiec te 200 mimo ze bylo niedaleko traktuje jak bzdure.

 

Apropo przebiegu to predzej dwie niedziele zejda sie do kupy jak to jest prawdziwy przebieg.

Wystarczy popatrzyc na ebay czy niemieckie komisy by wiedziec ze nikt nie sprzedaje passata jak ma mniej jak 280k kmprzebiegu. Ale nasza granica jest cudowna bo od reki po przroczeniu mamy 100k mniej do tego super pastowanko mycie i polerowaie ......

No chyba ze po dzwonie ale to dotyczy nowwszych aut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio jechalem z Francji i z czystej ciekawosci chcialem pojechac na max i przy 190km/h zwatpilem patrzac na obroty niemal czerwone pole wiec te 200 mimo ze bylo niedaleko traktuje jak bzdure

 

Ja kiedyś miałem przypchane wtryski - nie chciał więcej jechać niż 165km/h

Po wymianie poleciałem nim kiedyś 202km/h - a 195 wykrecę za każdym razem i bez czerwonego pola.

Wg katalogu AFN w kombi ma chyba 193km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przebiegu to mam ksiazke serwisowa z ostatnia faktura, ale fakt- nie jestem pewien czy jest prawdziwy, bylem u mnie w aso zapytac sie o historie serwisowa ale nie udzielili mi informacji. Bede probowal dzwonic jeszcze po innych serwisach.

Nie kupilem samochodu z "okazji" sporo mnie kosztowal wiec raczej jest w porzadku. Byl sprawdzany miernikiem grubosci lakieru i na VAGu z testem dynamicznym wlacznie.

 

Co do predkosci max- zastanawiam sie czy problem nie lezy w hydropopychaczach bo tak jakby slychac je na wolnych obrotach. Wie ktos moze czy taka usterke powinien wykazac VAG i czy to moze miec wplyw na predkosc ?? Mam jeszcze problem z centralnym ale jest to bardzo czesty problem w tych samochodach z tego co czytam.

 

Osiah a jak poznales ze masz przypchane wtryski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też jest problem z V-max. Ja polecę swoim 190 i przechodzi mi w stan awaryjny. Do 190 buja się bez najmniejszego problemu i przerw w gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AFN ma wedlug ksiazki chyba 196 km/h, ja swoim mimo ze b4 lecialem okolo 195, z przypchanymi wtryskami 120:D, ale sie odetkal i znowu smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Trochę Ot ale co do książek polecam lekturę:

 

http://joemonster.org/art/7520/Jak-sprzedac-BMW-na-Allegro

 

p.s. *zmierzone GPS*

przec cipem z walnietymi kierownicami w turbo i walnietą przeplywką 110km/h

przed cipem z dobrym turbo i nowa przeplywka (sprawdzona czy jest OK) - 185km/h

po cipie z j.w. turbo ok i przeplywka ok - 211 km/h

 

teraz jak zalałem syfu STP do wytrysków to max 170km/h i po cięzkim bujaniu się 180km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności