Skocz do zawartości
0x7B3

Zestaw naprawczy mechanizmu zmiany biegów 8D0798151

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś montował taki zestaw naprawczy mechanizmu skrzyni biegów (to akurat dotyczy skrzyni 6-biegowej od AVF, ale pewnie występuje także w innych modelach)?

Ciekawi mnie czy daje się wymienić ten łącznik bez demontażu skrzyni. Dostęp jest trudny. Może ma ktoś na to jakiś patent.

214617_x600.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Ja rok temu poprawiałem to łączenie , i można zdjąć bez demontażu skrzyni biegów ale w napędzie na przód nie wiem jak u Ciebie. Zadanie wymaga kanału lub podniesienie wyżej auta bo trzeba zdjąć osłonę termiczną pod lewrkiem. Z góry (od wnętrza)demontujesz łącznie drążka przy lewarku a od góry komory silnika i z dołu łączenie przy wybieraku skrzyni. Szczerze powiem, że najcięższe było włożenie z powrotem drążka do gumowej osłony bo mało miejsca (i tu pytanie czy u Ciebie wał nie będzie przeszkadzał). (posmarój olejem lub smarem).

Powodzenia.

Edytowane przez demondi
masz 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mamy pytanie gdzie kolega kupił ten zestaw naprawczy ?

Czy jest dostępny gdzieś w kraju bo w internecie wyskakują mi tylko sklepy w USA .

Możliwe iż źle szukam dlatego będę wdzięczny za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś wymieniał samodzielnie ten zestaw ? Czy da to radę zrobić bez ruszania skrzyni biegów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powiem da się bez wyciągania skrzyni i demontażu wnętrza.

  1. Demontaż osłon spod silnika itp.
  2. Demontaż łapy skrzyni biegów wraz z poduszką i dostajemy dostęp do całego przegóbu
  3. Odkręcenie śruby M6 od wybieraka
  4. Odkręcenie drugiej śruby M8 od wybierak bliżej tego ciężarka
  5. Zdejmujemy przegub tak by mieć dostęp do tego "koszyka"
  6. Rozginamy koszy i wyjmujemy kulkę i demontujemy cały przegub.
  7. Wymieniamy części
  8. Zagniatamy koszyk i montujemy w odwrotnej kolejności

Najtrudniejsze to było rozginanie i zaginanie tego koszyka.

IMG_20200505_190200.jpg

IMG_20200505_192457.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 6 biegowej w passacie 3BG

0. Kanał albo postawić samochód na kobyłkach żeby był dostęp od spodu 

1. Nie miałem osłon, ale jak ktoś ma to demontuje osłony pod silnikiem 

2. Odkręcamy nasadową 13mm nakretke której nie widać, bo przegub kulowy zasłania 

3. Do odkrecenia stabilizatora - Nasadowa 10mm na przegubie plus 12mm płaski żeby przetrzymać kontre, najlepiej do tego sobie wrzucić 2 bieg. 

4. Z wnętrza samochodu. Zdjąć obudowę dźwigni i wygluszenie (nasadowy 10mm)

5. Imbus 6mm do odkrecenia drążka zmiany biegów, trzeba całkiem wykręcić te śrubę i wyjąć aluminiowy zacisk który pod nią jest. 

6. Znowu od spodu. Jeśli połączenie przegubu ze skrzynią nie schodzi łatwo, to można stuknąć młotkiem lekko żeby się obruszyło i ładnie zeszlo. 

7. Wyciągamy cały drążek zmiany biegów, nie trzeba do tego demontować nic innego, żadnych osłon termicznych itp. 

8. Na wyjętym łatwo już wymienić ten przegub, składanie potem analogicznie. 

 

Edytowane przez Tomat1n1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności