Skocz do zawartości
klexiuZST

Brak oświetlenia bagażnika w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie maniacy i maniaczki.

 

Piszę tego posta bo mam już dość szukania.

 

Mianowicie czy ktoś może mi powiedzieć co może być przyczyną braku podświetlenia bagażnika przy otwieraniu?

Jednocześnie nie podświetla się wnętrze podczas otwierania bagażnika.

Zamek klapy działa.

 

Co sprawdziłem:

1. Zarówka ;)

2. zamek

3. Możliwe załamania na kablach

 

Do czego mam wątpliwości:

 

1. Czy nieorginalny siłownik centralnego zamka może powodować brak oświetlenia?

2. czy istnieje jakiś dodatkowy włącznik (krańcówka) tegoż oświetlenia?

 

POMOCY ! :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szukałem głęboko ale jak padło u mnie to wymieniłem zamek klapy bagażnika (kombi) na nowy z ASO i działa światełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie szukałem głęboko ale jak padło u mnie to wymieniłem zamek klapy bagażnika (kombi) na nowy z ASO i działa światełko

 

a ile dales za ten zamek?

bo mam tak samo jak kolega tzn ze nie swieci mi swiatlo jak otworze klape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie świeci światełko to zapewne mikrostyk w dolnej części zamka ta co wystaje z klapy. Można kupić nowy zamek w ASO czy na allegro cena chyba koło 100zł a można też samemu wymienić mikrostyk. http://forum.vw-passat.pl/threads/4748-Oswietlenie-bagaznika na 8 stronie jest nawet instrukcja jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze nie włącza się z bagażnikiem. Na 99% jest to uszkodzenie w zamku, no ale jeśli go sprawdziłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin sprawdziłem kable czy nie ma żadnej śniedzi.

 

---------- Dodano o 20:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:40 ----------

 

Michał dzięki za linka, muszę chyba zakupić właśnie cały zamek... a może pogrzebię korzystając z dobrej pogody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin sprawdziłem kable czy nie ma żadnej śniedzi.

 

---------- Dodano o 20:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:40 ----------

 

Michał dzięki za linka, muszę chyba zakupić właśnie cały zamek... a może pogrzebię korzystając z dobrej pogody :)

PRZESTAŃ

nic nie kupuj. masz to samo co ja. a przyczyna byla bardzo prosta o której pomyslałem dopiero po tym jak dokopałem sie do modułu konfortu. SPRAWDŹ BEZPIECZNIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bezpiecznik jest caly wiec to napewno nie on

mam zdjeta tapicerke ale za cholere nie wiem co dalej jak spradzic te kable od oswietlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie bezpiecznik jest caly wiec to napewno nie on

mam zdjeta tapicerke ale za cholere nie wiem co dalej jak spradzic te kable od oswietlenia

 

Jak masz zdjętą tapicerkę to wyciągasz wtyczkę z zamka i jak np. jakimś drucikiem połączysz 2 to powinno się zapalić.

Jak masz 3 kabelki to jeden daje sygnał na lampkę, a drugi do centralnego czy samochód jest prawidłowo zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do zamka ida 3 kable ale one chyba nie sa na wtyczce tylko wyglada to na przytwierdzone na stale

 

no a jak zapali sie jak zrobie tak jak napisales to co dalej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do zamka ida 3 kable ale one chyba nie sa na wtyczce tylko wyglada to na przytwierdzone na stale

 

no a jak zapali sie jak zrobie tak jak napisales to co dalej??

 

Jak są przylutowane na stałe to ktoś pewnie już próbował to naprawiać, jak zapali się lampka po podłączeniu na krótko można być praktycznie na 99,(9)% pewnym, że to mikrostyk. Jeżeli nie masz wtyczki, to przy zakupię nowego zamka, w ASO powiedz, że chcesz wtyczkę i ewentualnie kabelek naprawczy jeden z 2 konektorami kosztuje 8zł u Gajosa w Sopocie (a przynajmniej tyle kosztował z 2 lata temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki mikrostyk moglbys napisac dokladnie to jutro zamowie w ASO bo jak na krotko wziolem polaczylem to zaswiecilo swiatlo w bagazniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma go w ASO, kupujesz cały zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chodzi o cos takiego ??

http://moto.allegro.pl/nowy-oryg-zamek-bagaznika-vw-passat-b5-fl-kombi-i2588577173.html

http://moto.allegro.pl/listwy-zamka-klapy-zapadka-zamka-passat-b5-fl-i2549969990.html

 

 

Własnie dzwonilem do ASO u nas i zamek to koszt 161 zl kurde duzo co robic:(

Edytowane przez Jankesnowicjus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,

niestety to nie jest zamek, który wrzuciłeś w pierwszym linku.

Zamek tylnej klapy składa się z 2 części - tej z linku i drugiej umieszczonej w klapie wyżej, tam gdzie wkłada się kluczyk. Obawiam się, że mikrostyk o który chodzi jest w tej drugiej części - niestety bardziej skomplikowanej i trudniej dostępnej.

 

I jeszcze jedna rada, skoro już majstrujesz przy klapie to sprawdź sobie silniczek tylnej wycieraczki dlatego, że dużo awarii zamka powstaje ponieważ pada mechanizm wycieraczki i zamek zalewa się płynem do spryskiwaczy. W szczególności sprawdź czy:

- nie ma ewidentnych przecieków albo śladów zalania płynem

- podczas pracy wycieraczki spryskiwacz stoi w miejscu, czy porusza się psikając cały czas przed wycieraczkę

 

Jeżeli tak jest, to masz ukręconą rurkę, która doprowadza płyn do spryskiwacza i naprawę światełka w bagażniku warto zacząć od wymiany/naprawy mechanizmu wycieraczki, bo inaczej będzie dalej zalewać i historia będzie się powtarzać.

 

To jest bardzo typowy problem i większość z posiadaczy Variantów albo to przerabiała, albo ma to przed sobą.. Szukaj na forum, jest o tym naprawdę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek,

niestety to nie jest zamek, który wrzuciłeś w pierwszym linku.

Zamek tylnej klapy składa się z 2 części - tej z linku i drugiej umieszczonej w klapie wyżej, tam gdzie wkłada się kluczyk. Obawiam się, że mikrostyk o który chodzi jest w tej drugiej części - niestety bardziej skomplikowanej i trudniej dostępnej.

 

Karol mikrostyk znajduje się w dolnej części zamka(przynajmniej tak jest przed liftem a po lifcie zmieniła się chyba tylko klamka) Miktostyk działa po odskoczeniu klapy a nie po naciśnięciu klamki i wyłącza lampkę przy domknięciu klapy jak zamek zacznie się zamykać.

 

Z tego co wiem Krzysiek zrobił test lampki tzn podłączył przewody idące do dolnego zamka na krótko i zaczęło świecić. Co by potwierdzało, gdzie jest mikrostyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, mój błąd.. dopiero jak przeczytałem Twojego posta przypomniało mi się, jak kiedyś próbowałem się dobrać do tego zamka, wtedy bezskutecznie ;) skończyło się na wymianie silniczka wycieraczek, ale może warto wrócić do tematu..

Dzięki za przypomnienie i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jak podłączyć mam kable do rygla skoro wtyczka od samochodu ma tylko dwa wyjścia i dwa kable a gniazdo w ryglu jest na wieksza wtyczke z trzema kablami. Jakiś czas temu wymieniłem rygiel bo nie chciała zamykać się klapa. w starym miałem wtyczke na dwa kable a w tej mam na trzy. Da się to jakoś pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz tylko te 2 przewody a trzeci pin kusi zostaw wolny tylko trzeba obczaić miernikiem które 2 połaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do lampki oświetlenia bagążnika idą trzy przewody wnioskuje że jeden to + , drugi masa a trzeci za co jest odpowiedzialny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności