Skocz do zawartości
woren

Cieknie ropa znad czujnika temperatury cieczy chlodzace

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos ma pomysl co to moze byc, dodam ze jest to ropa. Zajelo troche diagnozowanie ale teraz jestem dosc pewien ze to stamtad bo czujnik jest mokry ale to ropa na nim jest. Z czego to zatem cieknie i ile naprawa moze kosztowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem klientowi wyciek z pompy paliwa w pasku b5 19 tdi pd 115 km.W tym przypadku wygladalo to tak ze cieklo na ustrzelce miedzy metalowa pokrywa a aluminiową obudowa pompy.Ustrzelek nie da sie kupic w serwisie ani w sklepach nowa pompa cos koło 1500 zl.Klejenie sylikonami i klejami nic nie dalo.Ustrzelka miała bardzo niewielki ubytek i tam paliwo sączylo sie po tylnej czesci silnika.Jedynie pomogło lekkie splanowanie powierzchni pokrywy pompy i pompy azeby po skreceniu ustrzelka była bardziej docisnieta.Po tym zabiegu auto jezdzi pół roku i nie ma wycieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ropa cieknie z pompy tandemowej - jedna jej część wytwarza podciśnienie, druga średnie ciśnienie paliwa. Uszczelka niestety nie do kupienia. Jedyne co, to planowanie powierzchni dekla i pompy i skręcenie na starej uszczelce + dirco.

Edytowane przez Trucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawiałem klientowi wyciek z pompy paliwa w pasku b5 19 tdi pd 115 km.W tym przypadku wygladalo to tak ze cieklo na ustrzelce miedzy metalowa pokrywa a aluminiową obudowa pompy.Ustrzelek nie da sie kupic w serwisie ani w sklepach nowa pompa cos koło 1500 zl.Klejenie sylikonami i klejami nic nie dalo.Ustrzelka miała bardzo niewielki ubytek i tam paliwo sączylo sie po tylnej czesci silnika.Jedynie pomogło lekkie splanowanie powierzchni pokrywy pompy i pompy azeby po skreceniu ustrzelka była bardziej docisnieta.Po tym zabiegu auto jezdzi pół roku i nie ma wycieków.

 

Bzdura na resorach. Te uszczelki są dostępne bez najmniejszego problemu w ASO. Sam możesz sobie pompę uszczelnić jeśli masz cierpliwość i czasu trochę. Jedna z uszczelek jest metalowa i najmniejsze jej odkształcenie powoduje nieszczelność. Przed złożeniem wszystko należy dokładnie odtłuścić. Na tym forum byli i tacy co pompę poskładali na stare uszczelki i nic nie przecieka. Wystarczyło oczyszczenie i dokładnie dokręcić pompę do głowicy. U mnie też ciekło i wymiana uszczelek pomogła. Króciec do którego przykręca się przewód podciśnienia można delikatnie docisnąć i będzie sztywno osadzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieklo na ustrzelce .. Ustrzelek nie da sie kupic ..... Ustrzelka miała bardzo niewielki ubytek ... azeby po skreceniu ustrzelka była bardziej docisnieta

 

Kolego , mechanikiem pewnie jesteś zaradnym i niezłym,

Ale wymieniaj USZCZELKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania:

http://forum.vw-passat.pl/threads/117675-Wymiana-Vacum-pompy(tandemowej)-Manual

 

Jeżeli ewidentnie cieknie z samej pompy to polecam zamiast łatać silikonem i klejem zainwestować w używanego Boscha 038145209M, na allegro roczniki 2010 ok. 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze w aso mozna kupic ustrzelkę miedzy głowice a pompe podcisnienia ale z tamtymi gozej no chyba ze goscie z aso w krosnie sa nie rzetelni i mówia ze nie ma bo dla nich lepiej jak by klient kupił 2 pompy jako komplet za 1500 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za cenne wypowiedzi. Mam jeszcze pare pytan dla skonkretyzowania sprawy.

 

 

Boscha 038145209M

Czy dokladnie ten model (M) pasuje do silnika ATJ?

 

Z tego co rozumiem cieknie najpewniej z jakiejs uszczelki i mozna ja smialo wymienic.. Czy przy tej operacji trzeba spuszczac jakis plyn (rope)? Wydaje sie byc to wysoko wiec za duzo chyba nie powinno uciec.

 

 

 

Bardzo dobry manual ale pewny rzeczy dla laika nie sa tam opisane..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień cala pompę nie baw się w uszczelnianie ten numer co podałeś pasuje na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymień cala pompę nie baw się w uszczelnianie ten numer co podałeś pasuje na 100%.

 

Czyli rozumiem, ze wyciek jest mozliwy tylko z samej pompy? Nie jest ona laczona z jakims innym elementem na uszczelce, jak np skrzynia z silnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności