Skocz do zawartości
serek

kable antenowe w B5 - schemat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma schemacik położenia kabelków antenowych w Pasku B5 kombi ? Mam urwany kabel przy radiu a znalazłem nowy, z serwisu

 

http://allegro.pl/nowy-oryginalny-przewod-antenowy-vw-passat-b5-b5fl-i2557086791.html?source=oo

 

tylko nie wiem gdzie miałbym szukać tego łączenia, bo kabel ma ok.1m długości, czy szukać po prawej stronie czy po lewej, może gdzieś pod dywanem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci tylko powiedzieć, że kabel idzie podsufitką prawą stroną aż do prawego słupka. Następnie w dół koło schowka i do radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, widzisz już coś mam - prawa strona , obok schowka. Czy on jest schowany w wiązce z kablami czy idzie osobno i będzie go widać ? Niestety za radiem u mnie jest oklejony taśmą w wiązce i nie idzie go wyciągnąć samego, muszę rozcinać wiązkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 3B kable antenowe od razu kierowały się na lewo słupkiem(albo prawo, nie pamiętam dokładnie ale po zaglądnięciu w boczne schowki w bagażniku będą do zlokalizowania) potem progiem przy tylnich siedzeniach, potem podłogą do tunelu środkowego i bokiem od strony kierowcy dochodzą do konsoli środkowej. Nie przypominam sobie łączenia ale jeżeli tam jest to stawiam że gdzieś na odcinku między podłokietnikiem a konsolą środkową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:swirus no to zupełnie inaczej niż mówi kolega wyżej. No jak teraz jeszcze trzecia osoba napisze, że kabel antenowy idzie inną drogą to będę w punkcie wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kabel antenowy uszkodzony więc postanowiłem sam poprowadzić nowy. Tak jak już wyżej pisałem w moim kombi kabel oryginalnie szedł prawą stroną i ja dokładnie też tak zrobiłem i cały zabieg trwał 15min. z podłączeniem do radia. Nie zdejmowałem nawet schowka tylko wystarczyło zdjąć lewą zaślepkę z deski i wcisnąć kabel na tyle żeby wyszedł dołem a potem to już blisko do radia.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz, piszesz że szedł prawą stroną a ściągałeś lewą zaślepkę ? Napisałeś też, że szedł środkiem a potem prawym bokiem. Dla pewności - którędy kabel wchodzi do radia, od strony pasażera czy kierowcy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się prawa zaślepka. Kabel jest osobno poprowadzony bez wiązki innych kabli. Kabel wchodzi od strony pasażera. Najlepiej będzie jak zdejmiesz prawą zaślepkę słupka i zobaczysz czy pod nią jest poprowadzony kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o tę szarą zaślepkę słupka obok szyby przedniej to tam nie ma anteny, dziś to rozbierałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to że u Ciebie jest tak jak opisał Grzesiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak przewód antenowy może iść słupkiem, chyba masz na myśli wewnątrz tego słupka, tak ? Czy będzie go jakoś tam widać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu osłony słupka widać czarny kabel antenowy. Skoro u Ciebie tego nie ma tzn jest poprowadzony inaczej. Nie wiem czy w sedanach jest inaczej poprowadzony kabel? Ja miałem w kombi tak jak już wspomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie kabel idzie z anteny do lewego słupka i potem schodzi w dół. a dalej to nie wiem bo się tak nie zagłebiałem. łączenie jest na pewno na dachu koło anteny raku.tem mam kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś gdzieś po drodze, po lewej stronie jakiegoś łączenia tego kabla antenowego ? Gdzieś tam powinno być, ten pierwszy odcinek od radia ma 90cm wg ETKI, jest wymienny na szczęście. No to zostaje mi szukać samodzielnie i z lewej i z prawej, bo każdy pisze coś innego. Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel idzie po stronie kierowcy w środkowym tunelu.Odpinasz ramkę mieszka od gałki zmiany biegów i powinieneś go zlokalizować.

Mówię o tej krótszej części kabla antenowego, wiem bo wymieniałem u siebie.

Ja demontowałem konsolę środkową, bo robiłem ramkę na 2din. Trochę pracy jest ale wszystko do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki - mam nadzieję, że w 3B też jest tak samo. W tygodniu wezmę się za to. Swoją drogą szkoda, że nie ma schematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3bg sedan tyle ze byl to anglik kabel idzie z anteny do lewego slupka potem idzie wzdłuż tunelu srodkowego i pod mieszkiem zmiany biegów byl łaczony a pożniej juz do radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, czyli potwierdza się ten wspólny element - tunel środkowy. Oczywiście potwierdzę to jak wymienię u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności