Skocz do zawartości
laki

Diody LED zamiast żarówek w światłach pozycyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy do świateł pozycyjnych zastosowano wciskane żarówki W5W?

Czy można je bez problemu wymienić na diody LED?

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zasotosować ... tylko zauważyłem że są mniej trwałe od zwykłych W5W ... po jakimś czasie zaczynają migotać jak stroboskop ... dostałem mandat 50zł za takie oświetlenie, po tym zajściu wróciłem do zwykłych W5W ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie migotaly, podobno przed arowka trzeba jakis "przekaznik" zamontowac czy cos takeigo, ale jeszcze sie nie doweidzialem co to. Co do mandatu to chyba jezeli przy policji zmienisz to nie dostajesz go:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroku

a ja miałem inny dziwny efekt - wymiana na diody LED spowodowała, że światła pozycyjne zapalały sie na jakieś 2-3 sekundy i gasły. Komputer nie pokazywał błędu - czyli jakby wszystko było OK.. a diody nie świeciły (sprawdzałem 4 diody i każda reagowała tak samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja miałem inny dziwny efekt - wymiana na diody LED spowodowała, że światła pozycyjne zapalały sie na jakieś 2-3 sekundy i gasły. Komputer nie pokazywał błędu - czyli jakby wszystko było OK.. a diody nie świeciły (sprawdzałem 4 diody i każda reagowała tak samo)

 

Ten sam problem ma mój szwagier w passaciku z tego roku. Też chce założyć ledy zamiast zwykłych pozycji. Ale po włożeniu i ich włączeniu zapalają się na 2-3 sekundy i gasną. Komp nic nie pokazuje. Może się ktoś orientuje o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automaciek

po prostu LED pobiera za mało prądu i sterownik dany kanał odłącza. ja zrobiłem płytkę z 10 szt. LED SMD zamiast 1 żarówki pobór prądu 130-150 mA wystarczy do prawidłowego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś ma sprawdzonego sprzedawce tych żarówek diodowych W5W na allegro ?? chętnie bym wrócił do tych świecidełek bo ładnie wyglądają ale nie chce wyrzucąć znowu pieniędzy w błoto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość automaciek

nie ma gotowego rozwiązania led które pobiera 150 mA......... sam kombinowałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość volker88

A u mnie niestety po włożeniu ledów wyskakuje błąd i ani razu nawet na 1 sekundę się nie zapaliły.

Ponoć są już dostępne LED-y które mają większy pobór i nie ma z nimi problemów :D

Czy ktoś już takie testował ?

 

aaa.. i bym zapomniał .....

Czy zna ktoś żarówki które świeca na śnieżno biały kolor a nie na żółto ?

Kupiłem ostatnio żarówki Philipsa Blue Vision i świecą troszeczkę bardziej na biało ale nie takiego efektu się spodziewałem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mniej więcej co miesiąc przepala się tylko od strony pasażera :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Mi się już 4 przepaliły , robi się to conajmniej nie ekonomiczne , na dodatek muszę się sporo narzeźbić żeby wymienić (odkręcanie przetwornic , lub wyjęcie reflektora).

Wracam do normalnych.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damcar
a ja miałem inny dziwny efekt - wymiana na diody LED spowodowała, że światła pozycyjne zapalały sie na jakieś 2-3 sekundy i gasły. Komputer nie pokazywał błędu - czyli jakby wszystko było OK.. a diody nie świeciły (sprawdzałem 4 diody i każda reagowała tak samo)

 

 

witam

 

w moim pasku zaświecily na ulamek sekundy i zaraz pojawila sie kontrolka przepalonej zarówki, z ciekawości założyłem do nowej e klasy i to samo, sądzę że nie ma co kombinować więc kupilem osramy z niebieską oprawka - to nie ten sam efekt ale lepsze niz zwykłe przeźroczyste

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

ja mam coś takiego wstawionego i jak na razie świeci i nie mam problemu

 

http://cgi.ebay.co.uk/2pcs-501-W5W-Refractor-5-Power-LED-White-Wedge-Bulbs_W0QQitemZ200272116878QQcmdZViewItem?hash=item200272116878&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1299|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

 

 

moje diody nie są kupione od tego kolesia ale tak wyglądają, z tego co było w opisie są to diody stosowane w telefonach jako lampki błyskowe - tak czy siak mi świeca bardzo dobrze

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam diody za miast świateł pozycyjnych i wszystko jest ok. Kupiłem w sklepie tuningowym. wyglądają rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam założone ledy no i jak do tej pory nie miałem z nimi problemu, nie migotają nie przepalają się tak samo z poborem za małej mocy nie ma problemu jednym słowem jestem zadowolony LED'y dostałem od kolegi ale pokaże przynajmniej jak wyglądają ;)

http://moto.allegro.pl/item456158490_zarowka_diodowa_led_r10_w5w_postojowe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. W B5 nie ma tego problemu, bo na postojach nie ma kontroli przepalonej zarówki. Co dasz, to masz. W B6 jest inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider
mam identyczne i juz dwa razy od czerwca wymieniałem :mad:

 

 

to zastosuj takie jak ja mam - śmigam na nich już dobre 4 miesiące - wcześniej miałem coś takiego jak ty ale słabo świeciły i skusiłem się na te co mam teraz i są naprawdę wypas:):):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok chłopaki- zróbcie tak :) Kontrolka "oświetlenia" pojawia się dlatego, że dioda LED pobiera zbyt mało prądu ( normalne ;p ). Musicie dołożyć kilka rezystorów do poszczególnej diody. Ja z braku innych dołożyłem rzędowo po cztery rezystory 1kohm i dało się tego bydlaka oszukać ;) Powodzenia :) Później zero przepalania, zero migotania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam coś takiego wstawionego i jak na razie świeci i nie mam problemu

 

http://cgi.ebay.co.uk/2pcs-501-W5W-Refractor-5-Power-LED-White-Wedge-Bulbs_W0QQitemZ200272116878QQcmdZViewItem?hash=item200272116878&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1299|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

 

 

moje diody nie są kupione od tego kolesia ale tak wyglądają, z tego co było w opisie są to diody stosowane w telefonach jako lampki błyskowe - tak czy siak mi świeca bardzo dobrze

pozdrawiam

 

A czy takich diod nie można mieć fabrycznie.bo ja naprzykład mam już takie zamontowane.samochód jest ze szwecji :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności