Skocz do zawartości
Gość ziula2

Automatyczna skrzynia biegów - wyciek oleju, nie zmienia biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ziula2

Mam passata b5 (rok 1998) w automacie.

ostatnio zobaczylem ze po dluzszym postoju zostawiam plamy oleju. sprawcalem olej silnikowy i wszystko bylo ok. nie wiem czy przypadkiem nie tracilem oleju ze szkrzyni biegow (olej kapie z przodu auta). Wczoraj auto po przejechaniu kilku kilomettrow nie chcialo przezucac biegow. przy 30km/h - 3000obr.

moje pytanie. Czy mozliwe ze dzieje sie tak przez to ze wyciekal olej do skrzyni? ile litrow oleju wchodzi do tego passata? czy jest roznica jaki olej wleje? czy czerwony czy zielony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

Olej w automatycznej skrzyni biegów to jedna z najważniejszych rzeczy. Zmiana biegów odbywa się tam hydraulicznie a nie jak w przypadku manualnej skrzyni biegów - ręcznie - mechanicznie.

Jeśli masz za mało oleju wtedy nie ma wytworzonego odpwiedniego ciśnienia hydraulicznego i może to być przyczyną "ślizgania" się skrzyni bądź opóźnionej zmiany poszczególnych przełożeń.

 

 

EDIT, jeśli byś zalewał skrzynię nówkę to wejdzie około 8-9 litrów, ale zazwyczaj jak wymieniasz olej w automacie (5HP19), to wlejesz tylko około 5 litrów, bo reszta poprostu nie ścieknie i pozostanie w elementach skrzyni biegów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elzbieta grela

witam

poziom oleju w automacie jest bardzo ważny, trzeba sprawdzać stan oleju przy najmniejszych wątpliwościach jego ubytku.

nie zmienianie biegów to po pierwsze za mały stan oleju lub jego zużycie nie wiem jak

jest w nowych skrzyniach ale kiedyś w audi100 olej zmieniałem co 30tyś km

raz przejechałem 500km z za małym stanem oleju i skrzynię diabli wzieli zostalo mi

tylko dwa biegi.To oczym piszesz to poważna sprawa najlepiej zadzwoń do ASO i

dopytaj jaki olej i filtr i.t.d bo jak ci skrzynia siądzie i dowiesz się o cenę

wymiany lub naprawy to będziesz wygłądał tak :przestraszony::przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość niko_rz

Witam! co do wymiany oleju w automacie do ostatnio bedac u mechanika powiedzial mi ze w 5-cio biegowym automacie sie nie wymienia oleju w skrzyni (to samo potwierdzil mechanikz VW) oczywiscie mozna wymienic na rzyczenie klienta ale nie ma takiej potrzeby.

Przy wymianie podobno wleje sie ok 4 litrow oleju, jesli juz w ogole wymiana to tylko na olej zalecany przez VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niko_rz,

w każdym ASO tak mówią :przestraszony: . Ale zaufaj kolegom z Forum: WYMIENIA SIĘ OLEJ I FILTR :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat był już wałkowany kilka razy w automacie wymienia sie olej i filtr co 100tys a w tiptronicu nie -jest dożywotni filtr odsrodkowy zadzwon do aso i przekonasz sie sam to co opisuje ten gosciu z nadarzyna troche przesadza dlaczego większosc taxi w niemczech to tiptroniki - bo są to skrzynie bezobsługowe ,oczywiscie jak są wycieki to trzeba je koniecznie zlikwidowac!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos jakos lopatologicznie laikowi samochodowemu wytlumaczy jak sprawdzic olej w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol londyn

Witam. nia chcial bym nikogo wychwalac ani tez reklamowac ,ale w tym wypadku musze. Jakies twa miesiace temu mialem problemy z moim tiptronikiem (szarpal i omijal biegi) w czasie wizyty u pana Olczaka okazalo sie ze olej jest czarny i smierdzacy ,wiec logicznie myslac potrzebowal wymiany. Po wymianie jak reka odjal ,wszystko wrocilo do normy a ja znow moglem sie cieszyc komfortowa jazda po miescie. POZDRAWIAM. :ok::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności