Skocz do zawartości
buggie

Wspomaganie - dziwna sprawa, pompa ? zwrotnica ? :/

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo jeździłeś z tymi hałasami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem ze swoim wspomaganiem w Passacie B5 (98r AFN). Wspomaganie na siłę przeciąga w przeciwną stronę niż kręcę kierownicą, dodatkowo podczas jazdy w trakcie pokonywania dłuższego łuku czuć taki luz (brak reakcji na skręcanie) i dopiero jak miniemy ten luz to auto reaguje na ruch kierownicą. Takie coś pojawia się niezależnie w którą stronę kręcimy kierą. Olej czysty, bez opiłków czy zanieczyszczeń. Silnik dostaje w momencie nawet najmniejszych ruchów obciążenia, że aż obroty troszkę idą w dół.

 

Wszystkie efekty pokazałem w tym filmiku: http://vid442.photobucket.com/albums/qq144/Mateusz_016/Passat%20B5/CAM000681_zpsma3lgbsb.mp4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczi mi nie hałasowało tylko tylko zaraz po odpaleniu jak silnik był zimny to nie działało wspomaganie w lewo przez kilkanaście sekund. Spróbuj wypłukać układ i obserwuj czy dalej płyn zmieni kolor. 35i bał bym się jeździć z taką awarią według mnie masz mocno uszkodzona przekładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziewal, to jeśli coś już nie tak z maglownicą to wspomaganie tak lekko by chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz luz na kierownicy to jak na moje oko to listwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzu nie mam, wspomaganie działa, płyn w normie. Dźwięk jakby pompa padała ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie chce zakladac nowego tematu a nie moge nigdzie znalezsc informacji czy jest mozliowsc zalozenia mocniejszej pompy wspomagania do passata 1.9tdi 131km AVF orginalnie jest 110bar a czy mozna zalozyc taka 120bar z 2.5tdi ma ktos jakis numer takiej pompy a moze ktos juz zamienial czekam na wasze odp pozdrawiam i z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum znalazłem info że ktoś zakładał od 2.5 ale nie potwierdzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie chce kupywac pompy w ciemno ale widzialem takie 120bar z 2,5tdi i wlasnie jakby ktos mial nr lub wiedzial czy pasuje to prosilbym o info bo chialem zmienic na mocniejsza widzialem tez o superb 130bar 2,5tdi ale z superb to chyba nie bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

nie chce zakladac nowego tematu a nie moge nigdzie znalezsc informacji czy jest mozliowsc zalozenia mocniejszej pompy wspomagania do passata 1.9tdi 131km AVF orginalnie jest 110bar a czy mozna zalozyc taka 120bar z 2.5tdi ma ktos jakis numer takiej pompy a moze ktos juz zamienial czekam na wasze odp pozdrawiam i z gory dziekuje

 

Moim zdaniem nie pasuje. Wystepuje tylko w 2.5 tdi czy to vw czy audi, skoda. Numer ZF 7690.955.104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej nie ma szans na montaz mocniejszej w tej wersji tdi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa 120 Bar pasuje plug&play w miejsce 110 Bar.Mozesz smialo zakladac i jezdzic.Maglownice wytrzymuja cisnienie do 150 Bar.Byly 2 rodzaje pomp 120 Bar. Ty potrzebujesz np. takiej jak ponizej.

 

5755284599.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglibyscie mi podac jakis nr pompy 120bar pasujacej do tego silnika??? licze na wasze odp pozdrawiam

 

a np taka podejdzie bo po wygladzie wyglada na ok???

 

http://allegro.pl/pompa-wspomagania-a6-c6-3-0tdi-4f0145155a-e-2-0tdi-i5806467421.html

Edytowane przez damiansta86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu zamontujesz to z aukcji allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanie jaka była oryginalnie montowana pompa w b5 bo w moim ktoś zamontowal.od a6, I teraz pytanie czy 100bar jest wystarczająca bo ta od a6 ma 120bar. I czy wie ktoś jakie ma oznaczenia pompa od passata? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności