Skocz do zawartości
Danek75

Jak naprawić boczne zaczepy tylnego zderzaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że takiego tematu nie widziałem, więc ... :D

 

Sprawa dotyczy mocowania tylnego zderzaka przy nadkolach. Dostałem małego strzała w tylny zderzak (co prawda leciutko), ale to wystarczyło, żeby puściły mocowania i teraz po obu stronach przy nadkolach - zderzak odstaje i nie ma możliwości ponownego zamocowania. Próbowałem to już przyklejać od wewnątrz poxipolem - ale puszczało po niedługim czasie.

Tak więc ma ktoś jakiś pomysł - jak to naprawić domowym sposobem? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnego.

Jedyne co mozesz to na te male wkrety to zrobic bo juz wielu mechanikow-lakiernikow sie z tym zmagalo i zaden zlotego srodka nie wynalazl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdjąłem zderzak, odtłuściłem, umyłem ten kawałek, zakleiłem jakimś mocnym klejem budowlanym, zacisnąłem na noc i już mniej odstaje, no ale idealnie chyba się nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zdjąłem zderzak, odtłuściłem, umyłem ten kawałek, zakleiłem jakimś mocnym klejem budowlanym, zacisnąłem na noc i już mniej odstaje, no ale idealnie chyba się nie zrobi.

 

to wez go teraz zdejmij. Powodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pisałem że sklejałem "zderzak" do całości? przyczyna to odklejone mocowanie i to mocowanie kleiłem. Tak głupi nie jestem. Ot czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też właśnie mam pomysł, żeby oczyścić to miejsce, walnąć poxipolem i ścisnąć na pół godziny. No bo co innego... ?

A w kwestii ściągania? Tego się nie ściąga, bo po co? A jak już jakiś "dzwon" z tyłu będzie - to samo odpadnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno też po lekkim strzale odstawiłem auto do blacharza, który miał się tym zająć. Z jednej strony też odstający zderzak. Gość bez zdejmowania zderzaka powiedział, że puściło mocowanie i trzeba będzie je przykleić. Podejrzewam użył do tego jakiegoś niezłego kleju i po sprawie. Zderzak teraz wygląda idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem kleju montażowego soudal i trzyma bardzo dobrze. Tylko tak jaak pisałem, trzeba dobrze wyczyścić itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności