Skocz do zawartości
bonita99

STERWOWNIK ślinika1,9TDi, AVB Z ESP POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów,

mam wielki problem w którym się zapętliłem po wizycie w ASO......

 

problem polega na tym że, po przejechaniu jakiś 1500-2000km, zaczyna mi szarpać skrzynia AUTOMAT.

skrzynia jest po kapitalnym remonce i wymianie wszystkiego co ją steruje, więc fachowcy stwierdzili ze te problemy pochodzą s sterownika śilnika kóry steruję sterownikiem skrzyni a on dalej........ wieć niby pasuje lub spychologia......

 

ich zdaniem trzeba wymienić sterownik śilnika ale......

 

siedzi u mnie 038906019 EA soft 1263 i takiego nie udało mi się zanleść lub cena zwala z nóg,,

 

jaki inny sterownik będzie kompatybilny z AVB i ESP,

prosze o POMOC!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnio mi chce się wierzyć, że to wina ecu. podłączałeś auto pod kompa? jakieś błędy w skrzyni, ecu?

 

napisałeś, że po przejechaniu 1500-2000km zaczyna szarpać, ale po takim dystansie od czego? jednym ciągiem jak jedziesz czy po skasowaniu błędów, czy po takim dystansie po remoncie skrzyni?

 

generalnie wystarczy znaleźć wsad silnika z tym numerem co podałeś i wrzucić w inny edc15 jeśli na ten konkretny jest deficyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około tego tystansu. bez różnicu czy jednym czy odcinkami. a stało się jakieś 6ms po remoncie, podczas jazdy w korku w mieście. przy mocnym depnieciu na gaz rozłanczało sprzegło, jak ostygło autko to jechało dalej, zgłosiłem ten problem więc kolejny miesiąc jezdziłem z podcietym kompem by sprawdzić chłodzenie skrzyni, bo jak niby olej w niej przekroczy >90C` to może świrować przełącznik w skrzyni, jednak to się juz więcej nie powturzyło.

co ciekawsze błedów 0, ani skryni, ani w silniku,

była przekłdka innej skrzni i jej sterownika i to samo.

więc tylko CHYBA sterownik, gubi ustawienia i miesza...................,

mi też się wydaje że jest to problem tylko z skrzynią, ale tam gdzie jąnaprawiałem już mni eniechcą ogladać jeśli nie wymienę sterownika silnika, bo sa bezradni.

jak szapię jadę do nich robią pełne ustawienia, adaptację od nowa wszystkiego jak jedziemy samochodem i na jakiś czas jest ok, chodzi wszystko jak w masło, po tem znów zaczyna szarpać przy zmnienie biegu lub...........,

 

co do kompa silnika to muszę mieć pewność czy tak się da bo kompy mają rózne płyty z tym samym ECU,

więc szukam takiego co bedzie zgodny z AVB i ESP, i można wtedy zrobić transwer softu.

jest taki 038906019 EA, cod.00001 1.9I R4EDC G 000AG, 1263, WSC 0511

tak więć, czy po 2002 były AVB z ESP i jakie .... EB bez ESP, EK ponoć ale ktos musi potwierdzić czy są inne?...

Edytowane przez bonita99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzynia uwalona i tyle na temat. jak chcesz kombinować z ecu to kombinuj, ale nic ci to nie da. podjedź do jakiegoś kumatego tunera, to zrobi ci ten z końcówką EA nawet ze sterownika z AWX czy AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. to dlaczego się to dzieje po jakimś czasie lub przejechaniu jkaiegoś dystansu,

jeśli by była uwalona skrzynia. to by się to działo cały czas, bez względu na kombinowanie z ustawienimi ..

a to się dziejo po jakimś czasie po ponownym spasowaniu komponentów.

tego właśnie nie rozumię, jak uwalona to winno wywalić od razu błąd, albo powinno się to czuć ,

 

nieznam nikogo kto by to zrobił za rozsądne pieniądze, byłem u kilku i poniżej 700zł się nie tykają...

 

muszę tylko wiedzieć, jaki inny komp ma taką samę płytę w środku co ten z EA.,

to że różnią się softem to wiadomo, ale VW nic niedaję na zapas jeśli nie potrzeba.

wiadomo, jesli AWX lib AVF ma ESP i jest na PD, to kwestia transplantacji softu i adaptacji,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli by była uwalona skrzynia. to by się to działo cały czas, bez względu na kombinowanie z ustawienimi ..

 

a ja ci powiem, że jeśli byłby uwalony ecu

 

 

to by się to działo cały czas, bez względu na kombinowanie z ustawienimi ..

 

 

 

a to się dziejo po jakimś czasie po ponownym spasowaniu komponentów.

 

co to znaczy "ponowne spasowanie komponentów"?

 

przy mocnym depnieciu na gaz rozłanczało sprzegło,

 

sterownik silnika nie ma takiej mocy aby rozłączać sprzęgło.

 

jakby to sterownik silnika mieszał to w skrzyni były by błędy.

 

mi też padł automat i ani w silniku, ani w skrzyni błędów nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy "ponowne spasowanie komponentów"?

 

tzw, ADAPTACJA.............

 

i tu co ciekawe, jesli sie wykona tylko adaptację samej skrzyni, to problem pozostaje,

jesli zaś pokolei wszystkie komponenty, to działa jak z fabryki........

 

sterownik silnika nie ma takiej mocy aby rozłączać sprzęgło.

 

jakby to sterownik silnika mieszał to w skrzyni były by błędy.

 

mi też padł automat i ani w silniku, ani w skrzyni błędów nie było.

 

no nie, moze to sterownik co jest w skrzyni, ale najpierw musi dostać polecenie, a je musi coś wydać z jakies przyczyny!!!! wiec koło maślane...........

owszem żadki olej, niski jego poziom, bródny filtr => problem ale ten problem musi trwać, a nie, pojawiam się i znikam.........

 

 

 

niewiem jak to jest ale to co w serwisie mówią i piszę w instrukcjach, czesto i gesto nie trzma isę kupy.........

 

chcę sprobować jak u znajomego w audi, z takimsamym problemem jak u mnie w pasku.

po wyminaie kompa, imo i kluczy, autko miesza biegami jak ma!!!!!, a ten problem maiło i chyba ma wileu szczęśliwych posiadaczy automatów, chyba że już ktoś nerwowo nie wytrzymał i zrobił przekładkę..........

 

---------- Dodano o 22:04 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:03 ----------

 

a gdzie w IR, bo przylatuję do DUB i WAT pod koniec miecha,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności