Skocz do zawartości
Gość megacar

szyba w tylnych dzwiach czym jest mocowana? passat B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość megacar

mam następujący problem jak jest mocowana szyba w tylnych drzwiach do mechanizmu podnoszenia w szybie jest otwór wchodzi ona w ten plastik od mechanizmu i brakuje mi elementu który by mocował tą szybą do mechanizmu trzeba ją zapewne przestrzelić ale jak ten element wygląda i czy można go jakoś dorobić?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

No nie przypuszczam byś dorobił. Pewnie można to kupić w ASO za grosze. To jest taka biała półprzeźroczysta tuleja plastikowa. Tę tuleje wkłada sie w otwór mocujący uchwytu drzwiowego oraz w otwór w szybie. Po tym jak się tę tuleje wepchnie w otwór szyby to zapina się taką zawleczkę tego samego koloru w tą tuleje. To jest taki kołeczek rozporowy. Lubi wypadać więc można go jakoś zabezpieczyć jakimś silikonem czy innym klejem ale nie takim by potem to musieć kuć :)

 

839600.png

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dolaczam sie do postu z pytaniem, otoz czy brak tej zawleczki moze byc spowodowane tym, ze szyba sie nie opuszcza? W moim pasku mam z tylu z lewej strony objaw taki, ze podczas otwierania/zamykania szyby slysze silniczek jednak szyba nie rusza sie (jak wezme rusze reka ja w dol to jest objaw jakby w ogole sie nie trzymala a tylko w szynie lezala i lekko opada). Czekam na cieplejsze dni, ale chyba to jest ta przyczyna (ta zawleczka)? Musze tylko doczytac jak rozebrac te drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dokładnie. Wypadł Ci z plastikowej tuleji plastikowy kołek rozporowy. To typowy objaw tej usterki. Trzeba zdjąć boczek i precyzyjnie założyć tuleję i kołek. Po zamocowaniu kołka zapezpieczyć go przed wypadnieciem jakimś silikonem lub klejem lecz nie epoksydowym bo ten bardzo silnie wiąże. Oczywiście możesz lecz zwiąże to prawie na wieki :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, no i niestety czeka mnie rozbieranie drzwi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Spokojnie. Tylko boczek tapicerki do zdjęcia. Nic innego :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam sie z prośbą o pomoc. Mam podobny problem, kupiłem już tuleję rozporową lecz mam problem z jej założeniem a konkretnie z wciśnięciem jednego elementu w drugi. Czy w tym celu trzeba wyjąć szybę z drzwi, a jeśli tak to jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odkopałeś;)

Czy w tym celu trzeba wyjąć szybę z drzwi, a jeśli tak to jak to zrobić?

A jak wyjmiesz szybę i połączysz ją z szyną to jak potem chcesz całość włożyć w drzwi?

Musisz pokombinować trochę, popróbuj na różne sposoby na pewno wejdzie, a jeśli ten kołeczek jest aż tyle większy, że nie chce wejść podpiłuj go lekko pilniczkiem, a później zabezpiecz jakimś klejem np. silikonem, nie kropelką czy czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wydawało mi się, że po wsadzeniu tulei w szybę całość należy wcisnąć w szynę, której specjalnie wyprofilowane uchwyty zatrzasną się na tulei. Tak to przynajmniej wyglądło na mój ogląd choć nie wiem jak jest z praktyką. no cóż spróbuję.

Czy ktoś zna odpowieź na moje drugie pytanie czyli jak wyjąć szybę z tylnych drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zagajnik
Dzięki, wydawało mi się, że po wsadzeniu tulei w szybę całość należy wcisnąć w szynę, której specjalnie wyprofilowane uchwyty zatrzasną się na tulei. Tak to przynajmniej wyglądło na mój ogląd choć nie wiem jak jest z praktyką. no cóż spróbuję.

Czy ktoś zna odpowieź na moje drugie pytanie czyli jak wyjąć szybę z tylnych drzwi?

 

Wczoraj mi ją (szybę) wkładali do drzwi pasażera za kierowcą. Przyglądałem się, poza zdjęciem tapicerki wewnętrznej musisz zdjąć tą srebrną listwę zewnętrzną, listwę wewnętrzną poziomą pod szybą, odkręcić te dwa plastiki zewnętrzne (te pionowe) na słupkach, wyjąć uszczelki z ich pionowej części z obu stron, i dopiero można(po odłączeniu tej tulejki, o której była mowa wyżej)próbować wyjąć szybę. Nie wiem w jakim celu wyjmujesz szybę, ale ja za montaż szyby zapłaciłem 50 zł, może lepiej zapłacić i mieć spokojną głowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kermitbull

może ktoś pomoże mi znalesc nr kołka mocującego tylnią szybę (jak wynika z postu to jakiś kołek-czy tulejka) muszę mieć nr ponieważ jestem w UK i problem angolowi wytłumaczyc o co mi chodzi. oraz podłączam się pod pytanie jak wyjąć tylnią szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Podaję Ci nr kołka 6N0 839 511 .Jak chcesz wyjąć szybę przepychasz ten kołek na wylot i wyciągasz. Następnie składasz ten kołek (zwróć uwagę na stare ślady na nim jak był złożony chodzi że ma 1 fazkę większa i nią wprowadzasz ten bolec do tej większej tulejki. (jak złożysz kołek wprowadzasz to do wcześniej ustawionego otworu w szybie z prowadnicą .jak wejdzie tak na 80% to wtedy pobijasz za pomocą jakiegoś trzpienia środek tego bolca W razie problemu dzwoń 722 381 081.Jak to zrobisz to zobaczysz bułka z masłem ,robiłem ostatnio już z 4 szyby i OK :)

 

---------- Post added at 12:18 ---------- Previous post was at 12:12 ----------

 

N:)a rysunku zamieszczonym wyżej tego nie znajdziecie i wystarczy tylko do wyjecja szyby ściągnąć listwę zgarnującą wewnętrzną i szyba wyjdzie pod skosem do góry. Maik78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności