Skocz do zawartości
hsv!

Kompresor do zestawu naprawczego kół

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić kompresor do zestawu naprawczego według ETKI do Passata B6 kompresor ma nr. 8P0 012 615A ale na allegro widzę tylko kompresory które mają ten sam numer ale tylko różnią się ostatnią literką zamiast A jest B i C.

Jest jakaś różnica który kupię ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój z opisu ma 8D0012615C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest prawdą że po użyciu takiego preparatu nie da się naprawić opony lub wulkanizatorzy nie chcą podejmować się naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Nie bardzo chcą to robić. I nawet im się nie dziwie bo sam też nie chciałbym się babrać w lepkiej mazi za 15zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce kupić kompresor do zestawu naprawczego

A po co chcesz go kupować??? :P nie lepiej jakiś zapas wrzucić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co chcesz go kupować??? :P nie lepiej jakiś zapas wrzucić...

 

Chce kompresorek kupić aby był np. do pod pompowania zawsze może się przydać, a że jest miejsce to czemu nie.

Zapas mam na wyposażeniu, wiec go wożę.

 

Mój z opisu ma 8D0012615C.

 

Dzięki za info, w takim razie to chyba większej róznicy nie ma.

Edytowane przez hsv!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kompresory są takie same.

Kupowałem też to MB i był identyczny, tylko naklejki inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor jaki kolwiek ale jak chcesz z płynem do regeneracji koła to zobacz jaka jest data wazności płynu, bo niestety jest.

osobiście to ładuje zimówkę na zapas jak w daleką trase się jedzie a kompresor to do dmuchania balonów dobry. Rozerwanej opony nie naprawisz, a zimówka nawet jak ma 15" to na tył się zawsze nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupowałem kompresorek VW/Audi itd. Przyjrzałem się ofercie na allegro i wybrałem taki, który pompuje do 3,5 bara. Większość daje ciśnienie 2,5 bara. W tej samej cenie wybrałem ten 'mocniejszy'. Oczywiście ważność płynu też ma znaczenie - jeśli ktoś go planuje użyć. Ja mam pełnowymiarowy zapas, a kompesorek to 'suplement diety':D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio kupowałem kompresorek VW/Audi itd. Przyjrzałem się ofercie na allegro i wybrałem taki, który pompuje do 3,5 bara. Większość daje ciśnienie 2,5 bara. W tej samej cenie wybrałem ten 'mocniejszy'. Oczywiście ważność płynu też ma znaczenie - jeśli ktoś go planuje użyć. Ja mam pełnowymiarowy zapas, a kompesorek to 'suplement diety':D

 

Dobrze że o tym piszesz też poszukam tego mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co kupiłem miał oznaczenie Audi Q5 / Q7. Często na fotkach ciężko odczytać z naklejek na obudowie kompresora jakie ma parametry.

Ten do 3,5 bara jest najwyraźniej wzmocniony, ponieważ oprócz wyższego ciśnienia pozwala na dłuższą, ciągłą pracę (jesli dobrze zapamiętałem to do 10 minut, gdzie reszta to 6-8 min).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze że o tym piszesz też poszukam tego mocniejszego.

 

Faktycznie; ja mam kompresor o oznaczeniu 8D0 012 615 C i może pracować tylko przez 6min. (2.5bar)

 

20120806650.jpg

 

A tutaj kompresor od TOUAREGa / AUDI Q5 Q7: 7L0 012 617 A i może pracować przez 8min. (3.5bar)

 

2519209867.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim standardowym pompuję koła w rowerze. Daje radę zrobić 5atm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ContiMobilityKit (kompresor + płyn z datą ważności 06/2017) tylko i wyłącznie z powodu samego kompresora. Nie planuję używania kleju.

Parametry: 180W (bałem się trochę z uwagi na pobór prądu 15A, ale kompresor nie powoduje przepalenia bezpiecznika), maksymalne ciśnienie 8bar, maksymalny czas pracy 7min. Kompresor z wężem i kablem zasilającym jest zamknięty w estetycznym i praktycznym plastikowym pudełku.

Muszę przyznać, że malutka zabaweczka, a strasznie cieszy ;) Kompresor daje radę!

Dopompowanie opony 205/55 R16 z 2,3bar do 2,6bar zajmuje kilkanaście sekund :D

 

contimobilitykit.JPG

 

ps.

Wartości ciśnień podane w instrukcjach naklejonych na kompresorach nie są ciśnieniami maksymalnymi dla danego kompresora. Do tych wartości należy napompować koło z preparatem uszczelniającym. Ciśnienie to zależy od modelu pojazdu, do którego przeznaczony jest zestaw.

U mnie w instrukcji jest 1,8bar, a na obudowie jest informacja, że maksymalne ciśnienie to 8bar. Do tej wartości wyskalowany jest także manometr. Do 2,6bar pompuje bez wysiłku ;)

Edytowane przez postmortem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tez woze ori kompresorek, ale dodatkowo tez zestaw kolkow z klejem do naprawy opon. O taki wlasnie...82-573_l.jpg

Do tego zestawu posiadam rowniez w aucie cążki do ewentualnego wyjecia gwozdzia czy wkreta z opony oraz spray do wyszukiwania nieszczelnosci. Przyszlo mi juz raz naprawiac kolo w trasie i uwierzcie ze zajmuje to moze 3-4 minuty. Operacja odbywa sie bez zdejmowania kola. Znajdujesz miejsce do naprawy, przekuwasz je dodatkowo specjalnym świderkiem, smarujesz lekko kołka klejem i pakujesz go w otwor, obcinasz reszte wystajacego kołka, pompujesz kolo i w droge. Mozesz zapomniec o zakladzie wulkanizacyjnym. Ja kupuje te komplety u mnie w norwegii, nie wiem czy sa dostepne w pl. Moja rodzinka w PL jest z tych zestawów mega zadowolona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne. Norauto ma. 4 szt za bodajże 99 zeta, niech ktoś sprawdzi, bo to dane z początku roku. Zastanawiają mnie tylko owe naboje z CO2. Zrobią 2atm w kole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest w ogóle sens wywalać kasę na ten kompresor? :hmm Jak to już ktoś pisał - rozetniesz oponę, to i sprężarka trójfazowa ci nie pomoże. Ja zainwestowałem tą kasę w dojazdówkę 16-tkę, która idealnie mieści się pod tapicerką w bagażniku i to jest o wiele pewniejsze, niż kompresor do dmuchania balonów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koło oraz kompresor i przydaje sie on bardzo często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są dostępne. Norauto ma. 4 szt za bodajże 99 zeta, niech ktoś sprawdzi, bo to dane z początku roku. Zastanawiają mnie tylko owe naboje z CO2. Zrobią 2atm w kole?

Te naboje to sie nadaja ale do roweru. W aucie nie spelniaja swojej roli.

Kolego Danek 75, nie zawsze zaraz rozcinamy opone. Oczywiscie w moim pasku jest i zapas ale jak jade z PL zaladowany po dach to przykro jest sie dostawac do zapasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy jest w ogóle sens wywalać kasę na ten kompresor?

 

W samochodzie wożę koło zapasowe.

Kompresor kupiłem, żeby pompować koła w aucie i rowerach. Dotychczas stosowałem serwisową pompkę rowerową. O ile do roweru się nadaje, to do auta całkowicie nie. Próbowałem tylko raz: zmęczyłem się okrutnie, a pompka bardzo się rozgrzała. Zadanego ciśnienia nie osiągnąłem ;) To dobra, markowa pompka, jednak do pompowania kół samochodowych się w ogóle nie nadaje. Elektryczny kompresorek jest do tych celów idealny! Już nie muszę jeździć na stację benzynową, żeby dopompować koła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności