Skocz do zawartości
skcrack

Klimatyzacja - mały problem do rozwiązania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam już zrobioną klimę w mojej B4. Musiałem wymienić chłodnicę klimatyzacji. Dzisiaj mi ją nabili, nie było więcej nieszczelności. Ale okazało się że do sprężarki nie dochodzi prąd. Jak podłączyłem na krótko z akumulatora, to elektromagnes załącza sprężarkę. I w takich warunkach jest chłodzenie, wiatraki się włączają.

 

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, nawet wiązkę "rozkopałem", aż do tego urządzenia el. na lewym błotniku. Nic, tutaj wszystko jest ok. Próbowałem dobrać się do włącznika, ale nie moge go zdemontować. Nie wygląda aby był felerny, zaświecają się lampki na przyciskach.

 

Może ktoś ma jakieś podejrzenia co to może być?

 

PS. Podziękowania dla forumowicza waldek40, od którego kupiłem chłodnicę. Transakcja przeprowadzona bardzo sprawnie. Świetny kontakt! Jeszcze raz dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GTS

witaj

sprawdz jeszcze czy czujnik wysokiego/niskiego ciśnienia jest dobry.

jeżeli jest zepsuty to klimy nie załączy

GTS

ps. klima już była na chodzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj

ps. klima już była na chodzie ?

Jeżdżę paskiem od października, jakiś czas temu jeszcze wiatraki się załączały (nie zawsze), ale nie chłodziła dobrze. Teraz jak nabiłem i podłączyłem na krótko to chłodzi super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GTS

sprawdz czujnik

nic innego nie przychodzi mi do głowy

może jakieś kable się od niego odłączyły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze dziś, ew. jutro rano sprawdzę ten czujnik. Mam nadzieję że to bedzie to... Jutro postaram się napisać co wyszło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz jeszcze sprawdzić przekaźniki - w B3 przymocowane są do zbiorniczka wyrównawczego - wewntualnie sprawdź przewody pod schowkiem - ja tak miałem że jakiś kabelek mi "zwisał" i moja "dlugonoga" jakimś sposobem go odlączyła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urywają sie kable w czujniku wysokiego-niskiego ciśnienia jak koledzy napisali wystarczy wyciągnąć gumę polutować i kosi. Poza tym jest jeszcze układ zwłocznego włączania klimatyzacji i tu wypadało by sprawdzić ewentualnie podmienić przekaźnik sterujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za wszystkie porady. Przepraszam ze odswiezam tak stary temat, ale mialem napisac co bylo. Otoz pojechalem do elektryka/elektronika w Lublinie, ten sprawdzil wszystko co sie dalo. Okazalo sie, ze spalony byl jeden obwod rezystora dmuchawy (pierwszy bieg). Dzialo sie tak, ze klima zalaczala na pierwszym biegu, a na pozostalych nie. Zlutowal obwod pierwszego i drugiego biegu i gra muzyka! Fakt, nadmuch chodzi tylko na 2. 3. i 4. biegu, ale kilma chlodzi super.

 

A tak nawiasem mowiac, to nie pisale bo jestem od tygodnia w Anglii (Southampton). Przyjechalem tutaj moim passacikiem :) Swietnie sie spisal, a co najwazniejsze to moja panna zadowolona bo nie musiala sie ograniczac do jednej walizki o wadze 20kg ;) Brala co chciala :)

Wracam we wrzesniu, a od jutra zaczynam ganiac passata w codzienna droge do pracy.

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności