Skocz do zawartości
Akadem

Passat b6 BKP rozrusznik ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukalem odpowiedzi na forumale nie mogle znalesc moj problem polega na tym ze passat nie chce odpalic.

wkladam kluczyc-wciskam sprzeglo-naciskam kluczyk i nic ...

Rozrusznik nie kreci. Sluchalem silnika i podczas proby odpalania jest taki stuk "tuk" jakby szczotki padly

Ma ktos moze jakas rade ale mial podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyczyn może być wiele,ale na początek radziłbym sprawdzić masę silnika. Czy wcześniej były jakieś objawy, czy stało się to nagle ?

Jak się zachowują kontrolki? Czy przypadkiem nie przygasają lub całkiem gasną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy byly takie ze przed tym jakies 15 minut chcialem odpalic i tez nie chcialo odpalic 2 razy potem zalapalo.

Zadne kontrolki nie przygasaja wszystko jest ok .

Jak moge sprawdzic ta mase silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem i u mnie to była właśnie masa silnika. W moim silniku gruba izolowana linka pod silnikiem patrząc od przodu po prawej stronie od karoserii do bloku silnika. Przykręcona była mocno a pomimo to brak dobrego styku. Odkręciłem, przeczyściłem i po sprawie. Jeżeli posiadasz kawałek grubego druta (linki)miedzianego to można sprawdzić czy to w ogóle to. Wspomniany drut podłączyć gdzieś do bloku silnika a drugi koniec do "minusa,, akumulatora. Tylko trzeba to w miarę porządnie zaczepić i wtedy spróbować odpalić. Jeśli odpali to wiadomo że to ten problem, jak nie trzeba szukać dalej. Tymczasowa masa musi być przynajmniej z drutu lub linki o przekroju 6 - 10 mm bo cienki może się przegrzać. Warto spróbować może to właśnie to. Powodzenia. Oczywiście przyjmuję że akumulator sprawny.

Edytowane przez Romi21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że masy nie ma, a elektromagnes wyrzuca w rozruszniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akadem napisał, że jest "stuk" więc elektromagnes pewnie działa. Niech sprawdzi masę, a potem dla pewności przewód prądowy. Jeśli wszystko w porządku to prawdopodobnie padł rozrusznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i udało się coś ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności