Skocz do zawartości
nex

[B5] FMIC AVF - części

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie padł wybór - montuje FMIC to ori turba, jest tylko program, reszta ori graty.

Teraz pytanie, mam mniej więcej rozpisane od kolegi który ma AVF paska traksio , co potrzeba kupić, aby zrobić to bez spawania i sprawa wygląda tak:

 

Intercooler o wymiarach rdzenia: 550x140x65mm, całkowitych: 700x140x65mm, ze średnicą wlot/wylot 57mm

 

197670thickbox.jpg

 

Myślę że 14cm wysokości wystarczy i nie ma sensu kupować wysokiego na 18cm

 

Dolot 57mm

Stojąc przed pojazdem prawa strona:

 

IC ---> łącznik silikonowy 57mm-57mm ---> kawałek rurki prostej aluminiowej około 10 cm 57mm ---> kolanko silikonowe 57mm 45 stopni ---> kolanko aluminiowe 57mm 90 stopni ---> łącznik silikonowy 57mm-57mm ---> rura prosta około 300mm ---> redukcja silikonowa 57mm-51mm ---> kawałek rurki 51mm i połączenie z ori wężem.

 

Stojąc przed pojazdem lewa strona:

 

IC ---> kolanko silikonowe 57mm 45stopni ---> kolanko aluminiowe 57mm 45 stopni ---> kolanko silikonowe 57mm 90 stopni ---> kolanko aluminiowe 57mm 45 stopni ---> redukcja silikonowa 57mm-38mm ---> Przejściówka redukcja TURBINY 38mm - TURBO

 

Części w firmie FMIC_PL dolot 57mm wychodzą tak:

IC 550x140x65mm - 299zł KLIK

2x łącznik silikonowy 57mm/57mm - 2x16=32zł KLIK

2x rura prosta aluminiowa 57mm 30cm (docinka jednej) - 2x39=78zł KLIK

2x kolanko silikonowe 57mm 45 stopni - 2x65=130zł KLIK

kolanko aluminiowe 57mm 90 stopni - 36zł KLIK

redukcja silikonowa 57mm/51mm - 35zł KLIK

rura prosta aluminiowa 51mm 30cm - docinka - 33zł KLIK

2x kolanko aluminiowe 57mm 45 stopni - 2x44=88zł KLIK

kolanko silikonowe 57mm 90 stopni - 60zł KLIK

redukcja silikonowa 57mm-38mm - 36zl KLIK

Przejściówka redukcja TURBINY 38mm - 69zł KLIK

12 opasek 64-67mm na węże o śr. 57mm - 12x5=60zł KLIK

1 opaska 60-63mm na wąż o śr. 51mm - 4.5zł KLIK

1 opaska 44-47mm na wąż o śr. 38mm - 4zł KLIK

 

Wychodzi to łącznie 965zł

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dolot 51mm

Stojąc przed pojazdem prawa strona:

 

IC ---> łącznik silikonowy 57mm-51mm ---> kawałek rurki prostej aluminiowej około 10 cm 51mm ---> kolanko silikonowe 51mm 45 stopni ---> kolanko aluminiowe 51mm 90 stopni ---> łącznik silikonowy 51mm-51mm ---> rura prosta 51mm 60cm/do cięcia ---> połączenie z ori wężem.

 

Stojąc przed pojazdem lewa strona:

 

IC ---> kolanko silikonowe 57mm-51mm 45stopni ---> kolanko aluminiowe 51mm 45 stopni ---> kolanko silikonowe 51mm 90 stopni ---> kolanko aluminiowe 51mm 45 stopni ---> redukcja silikonowa 51mm-38mm ---> Przejściówka redukcja TURBINY 38mm - TURBO

 

Części w firmie FMIC_PL dolot 51mm wychodzą tak:

IC 550x140x65mm - 299zł KLIK

1x redukcja silikonowa 57mm/51mm - 35zł KLIK

rura prosta aluminiowa 51mm 60cm (docinka na 2) - 42zł KLIK

kolanko silikonowe 51mm 45 stopni - 56zł KLIK

kolanko aluminiowe 51mm 90 stopni - 35zł KLIK

łącznik silikonowy 51mm-51mm - 14zł KLIK

kolanko silikonowe 57mm-51mm 45stopni - 64zł KLIK

2x kolanko aluminiowe 51mm 45 stopni - 2x42=84zł KLIK

kolanko silikonowe 51mm 90 stopni - 53zł KLIK

redukcja silikonowa 51mm-38mm - 34zł KLIK

Przejściówka redukcja TURBINY 38mm - 69zł KLIK

9x opaska 60-63mm na wąż o śr. 51mm - 9x4.5=40.5zł KLIK

2x opaska 64-67mm na węże o śr. 57mm - 2x5=10zł KLIK

 

Wychodzi to łącznie 835zł

 

 

Gdzie polecacie dokonać tych zakupów, macie jakiś sprawdzony sklep?? W FMIC_PL wychodzi dość drogo, może jest coś tańszego??

Edytowane przez nex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mzoesz zlozyc IC na rurkach 51mm, mysle ze fmic i tak ma dobre ceny i gosc jest bardzo spoko i solidny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł nie powiem, wszystko zmienić na 51mm tu gdzie 57mm. Z Ic redu z 57 na 51 i reszta rury i all 51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no wole już gotowe rurki i polerowane :lol, docinkę będę miał tylko z rury 51mm 60cm na dwie, jedną 10cm, drugą ~~40-45. Podjadę do kogoś kto spawa aluminium aby mi to napawał na końcach co by opaski lepiej trzymały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aluminium aby mi to napawał na końcach co by opaski lepiej trzymały
na plaskim tez beda trzymac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podobno od ciśnienia jest mozliwość że się zsuną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ickiem moze i sie nie zsuna ale za turbo a przed ickiem strzelalo mi na samych golych rurkach ;)i opaskach.

Musialem punktowac po okregu od wew w alu rurkach i juz sie nic nie zsuwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 tyś km przelatane i nie było paffffff .

 

Nie ma to tamto ja skladalem wiec nie ma prawa strzelac :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przed IC wszystkie rurki bedą miały ori garby więc tu nie ma problemu. Za IC 2 proste rurki będą cięte, może napunktuje jak traksio i nie będę faktycznie spawał.

 

Czym to cieliście? flexem?

 

Panowie a muszę kupować tą redukcję na turbo? nie dało by sie obciąć ori węża kawałek za rubo i tam nałożyć od razu kolanko aluminiowe 51mm 45 stopni w środek ori węża?? Czy ten waż od turba nie idzie w dół tylko inaczej?? Bo tak to bym wykożystał ten kawałeczek węża a ta przejściówka to 69zł.

Edytowane przez nex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41130589.jpg

 

97888138.jpg

 

:evil::evil::evil:

 

Dziś założony tylko FMIC, brakuje mi jeszczę redukcji turbo na wąż, jutro ma być na miejscu i składam :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pieknie wyszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garby muszą być, obciąłem na jednej rurce po parę centów razem z garbami to oczywiście na drugi dzień...pafff...i robota od nowa.

Widzę, że jednak redukcja będzie potrzebna ?

 

P.S. Nie przesadź ze ściskaniem tych rurek GBS'ami bo się jajka robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montaż FMIC ostatecznie zakończony powodzeniem!! :D

 

Nic podobnego że robią się jaja jak za mocno ściśniesz, trzeba ścisnąć ile sił kluczem grzechotkowym do oporu. Wczoraj złożyłem i dokręciłem z czuciem, jadąc do pracy pod górę pssssss i pafffffffffffffffff!! rurka wyskoczyła z silikonu. 20 min roboty na postoju - demontaż zderzaka, skręcenie i spokojna jazda. Po powrocie do domu rozebrałem raz jeszcze układ i od turba na 2 pierwszych silikonach założyłem po 2 opaski i cały układ ścisnąłem z całych sił. Poszło jeszcze aż o mniej więcej 15 obrotów grzechotką 90 stopni każda opaska!! Nic się nie zniekształca w jajo, jak za lekko dokręcicie to pozlatuje.

Teraz po jeździe próbnej 0 problemów, wszystko poskręcane do kupy i umyte. Oby sprawował się dobrze :P

 

Kilka fotek:

 

42914960.jpg

 

79237276.jpg

 

85259130.jpg

 

41236257.jpg

 

29428994.jpg

 

61012230.jpg

 

69902936.jpg

 

49517534.jpg

 

16523826.jpg

 

85196414.jpg

Edytowane przez nex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja kupiłem rurki na allegro od gościa ESTD. Niedawno poprawiałem układ to na dwóch rurkach miałem lekki owal zamiast okręgu. Po zakupie a przed montażem oglądałem rurki. Dlatego nie dociągam z całej siły.

 

Jakie masz ciśnienie doładowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jakie ciśnienie mam po programie. Ja kupiłem z FMIC_PL i wszystko bdb jakości.

 

Przed chwilą robiłem test, 100% jestem pewny że moment obrotowy znacznie się poprawił :bleble. Po przyjeździe do domu test temperatury - co prawda ręką, ale od strony turba przy IC rura mnie oparzyła, a od strony wylotowej IC rura powiedział bym że nawet nie ciepła tylko temperatura pokojowa :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie po co dałeś takie wielkie opaski. Przecież tam nie ma takiego ciśnienia żeby to spadło. Minusem takiego rozwiązania jest to że na końcach rur nie masz lamelek więc opaska może się ześlignąć nawet jeśli jest taka duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie po co dałeś takie wielkie opaski. Przecież tam nie ma takiego ciśnienia żeby to spadło. Minusem takiego rozwiązania jest to że na końcach rur nie masz lamelek więc opaska może się ześlignąć nawet jeśli jest taka duża.

 

Jak się na czymś nie znasz to nie pisz. Opaski muszą byś SGB, inaczej wszystko pozlatuje. Opaski się nie ześlizgną nawet na prostej rurze jeżeli zaciśniemy silikon z całych sił do samego końca opaską. Ja dodatkowo założyłem na końcach śrub opasek nakrętki samokontrujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie ma wcale ciśnienia. Tylko jak się małe przetarcie zrobiło to zaraz w wężu zrobił się krater. Ciekawe co go tak rozerwało :P

nie no tak poważnie to polecam jednak rurki z przetłoczeniem na końcach.

Jazda na gładkich to tak trochę z duszą na ramieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności