Skocz do zawartości
xpamer

Przeprowadzenie przewodu z komory silnika do kabiny

Rekomendowane odpowiedzi

Przeprowadzenie przewodu z komory silnika do środka.

Jak zrobić to najlepiej. Gdzie wprowadzić kabel żeby jak najmniej się namęczyć i nic nie uszkodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręć komputer silnika i podczep się pod tą wiązkę

 

dość łatwe przejście do środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak muwi kolega adams najlepiej iść po tej wiązce ale jast tez opcja bez demontazu kompa. a mianowicie przykleic kabelek tasmą do drutu, drut posmarować olejem i wtedy sie lajtowo prześlizgnie przez tą gume co idzie wiazka z pod kiery pod maske i wychodzi obok kompa w okolicy mechanizmu wycieraczek bynajmniej ja tak robilem i poszło gładko.

Ps. zeby ujzeć ten drut jak wejdzie pod maske to wystarczy zdjac plastikową pokrywe od kompa i luknąć pod podszybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję bardziej estetyczne rozwiązane.

Zdemontuj plastikową osłonę(tą którą trzeba odkrecić aby dostać się do przekaźników) , znajdź gumową przelotkę(zdjęcia) blachy grodziowej z lewej strony, na wysokości pedału sprzęgła.

W przelotce tej znajdziesz wolne miejsca na dodatkowe przewody. W jednym z nich śrubokrętem przerwij gumę.

Następnie, tak jak mÓwi Tomasz - przyklej kawałkiem taśmy przeciągany przewód, na raczej sztywnym drucie. Tak przygotowany, przewlec przez gumową przelotkę.

Odkręć zbiorniczek płynu chłodzącego(nie demontuj węży od niego :) )-będziesz miał łatwiejszy dostęp, by wyłapać przeciągany drut z przymocowanym przewodem.

"Kabelek" obwiń czarną(materiałową) taśmą izolacjną .

 

Nie obiecuję Ci, że się nie namęczysz :)

 

310720122539.jpg

310720122541-1.jpg

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje sposobu Tomnika. Zdaje się, że będzie z tym najmniej roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno fajne miejsce koło serwa hamulców. Jest tam fabryczna zaślepka gumowa a konkretnie po jego lewej stronie. Niestety nie mam zdjęcia ale proszę popatrzeć a znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuje sposobu Tomnika. Zdaje się, że będzie z tym najmniej roboty :)

 

Kolega Tomnik jak zwykle ma rację:) Sam prowadziłem tamtędy przewody zasilające wzmacniacz audio. SPosób najbardziej estetyczny, nie wymaga ingerencji narzędzi typu wiertarka, z tamtąd elegancko można puścić przewody w próg i porowadzić gdzie się chce. Rozwiązanie dla "wymagających". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lewej stronie podszybia jest przechodząca linka w pancerzu od zamka maski. Spokojnie można tamtędy przeprowadzić cieńszy kabelek. Można spokojnie użyć cienkiego drucika do przeprowadzenia kabla.

 

U mnie korek zabezpieczający był sparciały i mocno przeciekał więc go wywaliłem, przeprowadziłem kabel od wzmaka i całość szczelnie zalałem klejem poliuretanowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B5 w obudowie komputera była gumowa zaślepka, w której można było wyciąć otwór na przeprowadzenie dodatkowego przewodu. Tamto miejsce jest jak najbardziej odpowiednie, aby np poprowadzić kabel zasilający do wzmacniacza. Kabel wewnątrz samochody wyjdzie w miejscu bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przepust linki od maski nie jest odpowiednim miejscem, puszczanie tam kabla to tylko proszenie się o wodę w środku auta. Oczywiście można zalać klejami/silikonami tylko jak to będzie wyglądać...

Przez skrzynkę komputera pozornie ładne przejście, przeklinanie zacznie się kiedy np. tą skrzynkę będzie trzeba zdemontować żeby oczyścić i wymienić uszczelkę pod nią, reszta kabli jest na złączkach, a ten dokładany raczej nie i będzie trzeba go wypruwać albo manewrować skrzynką na kablu...

Pisze z doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem przepust linki od maski nie jest odpowiednim miejscem, puszczanie tam kabla to tylko proszenie się o wodę w środku auta. Oczywiście można zalać klejami/silikonami tylko jak to będzie wyglądać...

 

Kolego, ta gumka prędzej czy później parcieje, dokładnie tak jak w B4. Przechodziłem przez to ;) Więc w końcu trzeba ją zalepić klejem. A przy okazji można pociągnąć tamtędy druta.

Oczywiście klej poliuretanowy, żadne tam silikony, bo są kwaśne i momentalnie pojawi się ruda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podlaczalem ledy i plusowym kablem do stacyjki przeprowadzilem przez uszczelke od linki maski polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co kombinować z odkręcaniem kompa itd... jak jest przygotowane fabryczne przejścieprzejscie.jpg widoczne na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kabelek wjdzie w kabinie?

 

po co kombinować z odkręcaniem kompa itd... jak jest przygotowane fabryczne przejście[ATTACH=CONFIG]87304[/ATTACH] widoczne na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nad pedałami ( przejście do linki gazu w benzyniaku:P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iż kilka dni temu to zrobiłem śmiało mogę powiedzieć że pomysł Tomnika jest dobry ale jest lepszy :)

Należy najpierw zdjąć osłone pod kierownica W tym celu zdejmujemy osłone bezpieczników odkręcamy 2 torxy 3 jest w schowku a 4 po prawej stronie kierownicy (wcześniej odpiąć przełącznik świateł) wygladać to bdz jak na foto 1

Teraz odkręcamy pokrywe komputera silnika żeby ją odkrecić trzeba troszkę poluzować podszybie nastepnie wypiąć ta blaszke trzymającą komputer (więcej miejsca) Passat ma w tym pojemniku gotowy otwór na dodatkowy kabel dajacy 100% pewności przed woda(zdj)

mamy gotowe przejscie teraz wystarczy wrzucić kabel za komputer w ta dziure i wyskoczy obok pedału sprzegla za przekaźnikiem 370 (zdj)

zero ciecia itp i ładnie wyglada :)20150213_160016.jpg

20150213_155306.jpg

20150212_174641.jpg

20150213_155238.jpg

20150213_155314.jpg

20150213_155915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki przekrój tego kabla? Cienki coś sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako iż kilka dni temu to zrobiłem śmiało mogę powiedzieć że pomysł Tomnika jest dobry ale jest lepszy
Przyznaję, że sposób na przeciągnięcie przewodu jest dobry ....ale pod warunkiem, że przeprowadzamy go w celu podłączenia do Aku (bo do tego Ci był potrzebny, prawda ?). Jeśli zaś mówimy(a taki właśnie jest ten temat) o przeprowadzeniu przewodu komora silnika-kabina, to najlepszym (z wielu względów) jest sposób który opisałem. I nie mówię, że jest mój :) - jest to fabryczne miejsce(gumowa przelotka ze zdjęć), którym biegną przewody instalacji elektrycznej - kabina-komora silnika.

Twój sposób Tomek, to kabina-gródź. Z tego miejsca, do właściwej komory silnika, oprócz chowania przewodu w główną wiązkę(a nie jest to wcale łatwe), widoczną na Twoich zdjęciach, w sposób fachowy, estetyczny(podkreślam), przewodu przeprowadzić się nie da.

 

Gdybym chciał przeprowadzić przewód aku- kabina posłużyłbym się Twoim sposobem, na pewno.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm to zgadzam sie w 100%. Tak moj byl prosto do + na aku

Przeeeekroj hmmm nwm ale gruby nie byl kupilem jakis zestaw do 500w wzmak peying 400 w pukawka chyba 300? Jakos tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności